Vypěstovali velkou vrstvu ne zcela spravedlivých mýtů. Použité oděvní kontejnery jsou ve skutečnosti lepším místem pro nechtěné oděvy než nádoby na odpadky a ve skutečnosti obracení oděvů z nádob umožňuje pomoci těm, kteří to potřebují.

Když překonáme první problém, kterým je rozhodnutí odstranit zátěž zbytečných předmětů z vašeho života a domova, přichází další obtížná fáze. Zbavit se věcí může být přinejmenším stejně obtížné jako samotné rozhodnutí. Jak na to Jak se zbavit zbytečných věcí z domova?

Rozhodnutí bylo učiněno. Zbavíme se zbytečných věcí

Pokud jsme již učinili rozhodnutí zmírnit naše životy „rozsvícením“, blahopřejeme si a zhluboka se nadechneme. Vyžaduje to hodně klidu. Před námi je stále mnoho útrap. Příliš nadšený skok do víru objektů může způsobit, že se rychle odrazíme.

Aby tento mír měl šanci vydržet na okamžik, musíme se opravdu držet jednoho. Nechť naše touha obklopit se menším množstvím předmětů nejprve najde naplnění při omezování získávání nových. Stačilo by zdvojnásobit nebo ztrojnásobit dávku pochybností, zda potřebujeme věc, kterou si koupíme.

Pokud náš byt nebude vystaven přílivu nových, nadměrných dodávek, máme čas - bude to jen lepší. Můžeme krok za krokem, polici po polici, zásuvku za zásuvku, trosky domu, budovat povědomí o vlastněných objektech a zdravé připoutání.

Kam by mělo jít zbytečné věci?

Pokud se nám nepodaří akumulovat nové předměty, máme čas na to, co bychom měli udělat, než začneme s nadšením vyhodit věci ze zásuvek a skříní. Více či méně stojí za to vědět, jaké jsou možné způsoby úniku pro nežádoucí věci. Koneckonců nechceme házet všechno do koše ze stroje.

Při čištění samozřejmě najdeme i takové věci, které nakonec skončí v koši, ale ty, pro které bude žádoucí, budou představovat určitou menšinu. Téměř všechny objekty budou moci prodloužit život, nebo alespoň přetáhnout jejich agónii včas.

Kromě skriptu s nádobou na odpadky v hlavní roli jsou k dispozici dva další příběhy, z nichž každý se může odkrýt mnoha různými způsoby: způsob prodeje a způsob rozdávání. Podívejme se na každou zvlášť.

Volnost v šatníku a na věšáku, průhlednost a pořádek - to jsou jen některé z výhod, jak se zbavit zbytečných předmětů.

Jak rychle a efektivně prodávat nepotřebné předměty z domova?

Mnoho lidí se nejprve pokusí prodat zboží. To je pochopitelné z několika důvodů. Za prvé, i když prodáme nechtěné šaty za 20 zlotých, protože víme, že mají 20 zlotých a nemají 20 zlotých, jedná se o rozdíl 40 zlotých. Za druhé, takové malé finanční injekce můžeme považovat za formu odměny za provádění ustanovení.

Častým rozhodnutím je prodat pouze ty položky, jejichž hodnota se odhaduje na částku vyšší, než je určitá libovolně přijatá prahová hodnota, řekněme jí 100 PLN. Prodej je někdy o něco složitější než rozdávání, a proto se někteří lidé rozhodnou, že pro částky pod určitým prahem nestojí za problém.

Žijeme v dobách, kdy je velmi snadné ukládat nepotřebné předměty z popelnice. Mimo jiné, jak snadné je něco prodat online. Disponujeme populárním aukčním portálem Allegro, weby s malými reklamami, jako jsou OLX, Facebook Marketplace a bezpočet webových stránek věnovaných konkrétním skupinám produktů (nejčastěji oblečení). Všechny z nich jsou velmi oblíbené u vystavovatelů i potenciálních kupujících.

V sociálních médiích stojí za to - pro konkrétní skupiny produktů, jako jsou fotoaparáty - hledat specializované skupiny v modelu „prodej, nákup, rozdávání, výměna“. Není však snadné je najít.

Může to chvíli trvat, než budeme prodávat. Buď trpělivý. Mnoho metod online prodeje nás nezavazuje k přísným smlouvám. Často se můžeme pokusit prodat položku na několika místech najednou. Můžeme se také uchýlit k tradičním offline prodejním metodám. Dobrý starý prodej garáží může být dobrý plán.

Sociální média nám dávají neuvěřitelné příležitosti k prodeji a přenosu nepotřebných položek.

Jak rychle a efektivně rozdávat nechtěné předměty z domova

Sociální média jsou bezpochyby také nejjednodušší kanál pro rozdávání zbytečných věcí. Hlavně kvůli množství místních skupin věnovaných vzájemnému informování o věcech, které je třeba vzít. Záznamy ve skupinách obvykle mají vzorec: „tady a tady to je a může to trvat až do takové a takové hodiny.“ Popularita je úžasná.

Skupiny byly původně vytvořeny za účelem šíření informací o plnohodnotném nábytku zobrazeném v blízkosti úkrytů sklápěčů (proto je základním modelem pro název této skupiny skupina „pozornost, kamion odpadků jde“), ale postupem času se také stalo fórem na podporu úklidu domácnosti. Není neobvyklé, že se nabízí celá řada nožů, knih, příborů a starého natáčku, a jedním z prvních komentářů je „rád bych všechno vzal“.

Na jedné straně je to hezké, protože to výrazně zvyšuje tempo, kterým se zbavujeme věcí: často po půl hodině se náš patron objeví v našich prahech a zbavuje nás břemene. Na druhou stranu vás to zajímá nad užitečností předávaných položek.

To je okamžik, kdy stojí za to si pamatovat důvody, proč jsme se rozhodli některé položky zbavit. Pokud za tím stojí jen osobní důvody, tzn. Chtějí vám usnadnit život a život, zvýšit povědomí a odpovědnost související s vlastnictvím atd., Tleskáme, že jsme je nevyhazovali do koše!

Pokud však náš minimalismus má také globální motivy nebo alespoň obecné pochybnosti, tj. Vzpouru proti všudypřítomné jednorázové činnosti, pokus najít ospravedlnění pro některé položky, můžeme začít záviset na trochu větší jistotě, že věci, které se zbavíme, půjdou někomu, kdo je potřebuje, nebo alespoň někoho, kdo je použije.

Nežádoucí oblečení - výměny

Ve většině domácností je velkou část věcí, které nepoužíváme, oblečení. V případě oděvů stojí za zmínku o výše uvedených metodách ještě další dva, z nichž jeden je stále docela populární a kolem druhé rostl celý les špatných mýtů.

První způsob je výměna . Jedná se o schůzky k výměně oblečení organizované v úzkých skupinách žen několika nebo více než tuctu (o mužských swapech jsme ještě neslyšeli, ale nemůžeme se dočkat. Přinášíme na swapky nežádoucí oblečení, které se k našemu překvapení stává předmětem touhy shromážděných.

V případě několika dobrovolníků zahrnuje tradice výměny etapu přesvědčování, proč by se měl někdo oblékat. Po sérii rétorických představení a prezentací je příjemce vybrán univerzální aklamací.

Zeptejme se, zda je tento druh promítání organizován v našem kruhu přátel. Nebuď překvapen, když se ukáže, že taková skupina zasvěcených existuje mezi docela blízkými lidmi a pravidelně se setkává.

Organizace, termíny a nejistá popularita našich nechtěných textilií znamenají, že to není nejúčinnější způsob, jak se zbavit zbytečných věcí z domova. Jistě však jde o metodu, ve které můžeme dosáhnout největší jistoty, že věc, kterou se zbavujeme, někdo potřebuje a bude použit.

Vracení nepotřebných předmětů může mít také formu přátelských setkání zaměřených na výměnu nechtěného oblečení - tzv. Swapů .

Nežádoucí oděvy - kontejnery

Kontejnery Polského červeného kříže, zahalené neslavnou a mlhavou konspirační teorií, jsou asociacemi všech. Téměř každý tam něco vložil. A téměř každý slyšel, že je to často jeden velký falešný. Jak to vlastně je?

Stručně řečeno, polský Červený kříž spolupracuje s Wtórpolem ohledně kontejnerů. V předchozích letech spolupráce nabrala různé vzorce, ale celkový model se nezměnil. Jaký je nejběžnější mýtus o kontejnerech, tj. „Prodávají tyto oděvy a nedávají je potřebným“ začíná pravou větou, ale končí falešnou.

Wtórpol třídí oblečení z kontejnerů, prodává některé do second-handových obchodů, jiné pro indický trh, jiné pro africký trh a zbytek se zpracovává - nic se neplýtvá (to je první výhoda). Zisk z prodeje je z velké části věnován na charitu. Část pro polský Červený kříž, část pro nadaci Ecotextil, která podporuje zdravotně postižené osoby, a od roku 2012 věnuje 40 milionů PLN na charitu.

Kontejnery nejsou fikce. Házením oblečení do označených nádob podporujeme charitu a podporujeme dobře organizovanou recyklaci.

Čím blíže, tím lépe

Naši sousedé, členové naší rodiny a blízcí přátelé mohou mít zájem o zbytečné předměty. Nenechte se stydět, buďme hrdí na to, že věci, které odmítáme, nepůjdou do koše. Pokud mimochodem dokážeme rozšířit povědomí o provozu s nulovým odpadem, je to prostě lepší!

Umístění položek v první řadě nám umožňuje lépe kontrolovat užitečnost těchto burz a podporuje místní dluhopisy. To nám umožňuje zbavit se zbytečných věcí z domova nejen věcí, které nám umožňují zlepšit kvalitu našeho života, ale také cenným gestem pro komunitu a svět.

Minimalismus jako životní styl. Vědomé držení

Polští návrháři a jejich nábytek ve stylu upcycling

Interiéry v duchu upcycling. Nejen recyklovaný nábytek

Kategorie: