Rohové zásuvky jsou nejen pohodlné pro uživatele, ale také vypadají fenomenálně!

Někdy uslyšíte, že pro dosažení co nejlepšího využití prostoru v kuchyni by se měla, pokud je to možné, vzdát rohové skříňky. Má názor na nepohodlné a obtížné použití. To je považováno za "mrtvou zónu" kuchyně. Moderní systémy pro rohové skříňky se pokoušejí lhát tomuto stereotypu.

Problém s kuchyňskou rohovou skříní

Rohová skříňka je problematická z několika důvodů. První skupina problémů se týká dveří. Je těžké namontovat dveře do rohové skříňky, abyste měli pohodlný přístup dovnitř.

Oblíbeným řešením tohoto problému jsou rozbité dveře, které lze otevřít poměrně široko. Čela integrovaná s úložnými systémy jsou dalším způsobem. O tom níže.

Druhým problémem je obtížný přístup k objektům skrytým hluboko ve skříni. Vytažení hrnce z hloubek rohové skříňky je obvykle spojeno s nutností předem odstranit všechny přední předměty. To je skutečné mučení, zejména v kulinářském zmatku.

Třetím problémem je obtížnost využití celého prostoru kabinetu. Tento typ skříně má teoreticky objem dvou velkých skříní, ale v praxi je nemožné efektivně využít tento prostor v netradiční rohové skříni.

Návrhy moderních rohových skříňových systémů tyto problémy řeší. Každý z nich je jiný, každý má své klady a zápory. Určitě si něco pro sebe najdeme.

Magic Corner od Peka

Jednoduše police - řešení bez výhod

Přestože je obtížné je klasifikovat jako moderní řešení, je vhodné začít s nimi, protože žádoucím řešením mohou být běžné police v rohové skříni.

Nejprve jsou bezkonkurenční, pokud jde o střety na pozadí úložného prostoru. Žádné další kolejnice, vodítka, koše - čistý úložný prostor - není snadné používat, ale je prostorný.

Druhou nepopiratelnou výhodou rohové skříňky s policemi je její cena - rozhodně nižší než všechny níže uvedené systémy.

Kolotoč, kolotoč

Otočné police nebo koše se staly základní volbou rohových skříní. Oba systémy ½ a ¾ nebo 4/4 poskytují relativně pohodlný přístup ke všem uloženým položkám. Nejčastěji jsou skříně s karusely vybaveny rozbitými dveřmi.

Kruhové objezdy se mohou od sebe lišit počtem kol na kola, které tvoří povrch polic, typ polic, nosnost a místo montáže tyče.

Můžeme vybrat plné police, police se zarážkami, police s protiskluzovými rohožemi a koše různých velikostí. Volba typu police, jakož i výběr vhodné nosnosti musí záviset na očekávaném použití skříně.

Tyč může být namontována centrálně tak, aby se kolo otáčelo uvnitř skříně nebo blíže ke dveřím, takže police se během otáčení vysune ven.

Zvláštním návrhem je kolotoč, jehož dveře se s karuselem skládají a otáčí, což zvyšuje dostupnost skladovaných předmětů.

Kolotoč Revo Peka

Prodlužovací venku

Řešením souvisejícím s kolotočem jsou zatahovací police se zaobleným tvarem, přizpůsobené pohybu police na cestě ven. Takový systém umožňuje dokonalejší využití prostoru skříně a pohodlný přístup ke všem uloženým položkám.

Systémy tohoto typu, stejně jako systém Peka Le Mans, lze úspěšně použít nejen v rohových skříních. Budou pracovat všude tam, kde očekáváme pohodlí, když dosáhneme potřebných nádob a nádobí. Mají také vysokou nosnost.

Náklad na rohovou skříňku

Extrémně pohodlný systém pro rohovou skříň je sada dvou spojených nákladových polic. Police se zcela vysouvají mimo skříňku, díky čemuž je tento systém na prvním místě v kategorii přístupu k uloženým pokrmům. Například takový systém bude Magic Corner od Peka nebo náklad od INOXA.

Systém bude dodáván ve dvou variantách. V jedné je přední strana trvale spojena s jednou částí nákladu, ve druhé je nezávislá. Jedná se o extrémně funkční úložný systém, ale rozhodně jeden z nejdražších.

Zásuvka pro rohovou skříňku

Překvapivě jednoduchým řešením jsou moderní rohové zásuvkové systémy. Je pravda, že velká část prostoru zůstává nevyužita, ale takové zásuvky vypadají neobvykle a vyznačují se funkčností běžných zásuvek. Dobrým příkladem moderního systému tohoto typu je Space Corner by Blum.

Můžeme zvolit velikosti, aby se přizpůsobily jednotlivým zásuvkám velikosti položek, které v nich plánujeme uložit. Moderní průvodce systémy poskytují

Kategorie: