Gwarki napodobuje lidskou řeč lépe než papoušci

Gwarek je neobvyklý pták, díky neuvěřitelné schopnosti napodobovat různé zvuky, včetně lidské řeči. A co víc, grubové to dělají lépe než papoušci! Pokud sníte o takovém mluvícím společníkovi doma, nezapomeňte se naučit, jak se o něj správně starat.

Gwarek - pták, který se nemůže líbit

Gwarki k nám přišel z jižní Asie. Jedná se o velké ptáky dlouhé asi 30 cm, což samozřejmě závisí na druhu. V Polsku je nejoblíbenějším vzorem uctívač. Gwarki mají velké zobáky oranžové barvy a silné nohy. Jejich charakteristickým rysem je bezchybná kůže, která se nachází těsně za ptačí hlavou. Gwarki žije asi osm let.

Zajímavé je, že číselník je skvělou volbou pro lidi, kteří nemohou věnovat velkou pozornost ptákům. Na rozdíl od papoušků, kteří vyžadují něhu a neradi jsou sami, číselník nepotřebuje tolik lidské pozornosti.

Gwarek - co jíst a jak se o něj starat?

Co jedlíci? Základem štěkavé stravy budou potraviny pro měkké jedlíky, tj. Ptáky, kteří mají rádi hmyz, ovoce a zeleninu. Gwarkim se také líbí nektar. V obchodech pro domácí zvířata najdete hotová jídla, která obsahují přidané živočišné bílkoviny. To však nestačí. Kromě toho dáváme sušenky zelené listy, zeleninu a ovoce a příležitostně kousky vajec natvrdo vařených.

Gwarekova klec. Protože Gwarek je velký pták, klec by pro něj měla být také velmi velká. Nejlepší rozměry jsou 120 cm dlouhé, 60 cm široké a 100 cm vysoké, ale ocení se také více místa. Klietku vybavíme vhodnými bidly, na které bude pták moci volně skákat, aniž by narazil do stěn. Důležité: bidla by měla být dřevěná, ne plastová a musí být občas vyměněna. Gwarki vytváří velké množství trusu v tekuté formě, takže dno klece by mělo být lemováno savým papírem, který se měníme dvakrát denně.

Gwarki ptáci - co o nich potřebujete vědět?

Gwarki nesmí být držen s jinými ptáky. Budou žít v harmonii pouze se zástupci stejného druhu. Samy ženy jsou velmi společenské, ale lze je zkroutit, pouze pokud znají muže od kuřat. Budeme-li číselníky držet doma, rychle se naučí napodobovat různé zvuky, jako je například zvonek, píšťalka z konvice nebo zvuk vysavače. Musíte si být vědomi skutečnosti, že útočníci jsou hluční a jejich zvuková imitace není pro ucho vždy příjemná.

Pokud se vám nelíbí nepořádek a neustálé čištění, nemusí být uctívač dobrou volbou - je to pták, který také zmizí mimo klec. Pokud nás to hodně trápí, může být v létě vyveden venku na stinné místo.

Zkrocení crackerů

Po zakoupení jacku musíte být s ním hodně a často se musíte dostat do klece. Je lepší neudělat náhlé pohyby a dát mu své oblíbené dárky. Pták nás začne krotit a pak ho můžete začít učit vybraná slova - vždy opakovat stejné problémy. Je třeba si uvědomit, že učení ptačí řeči závisí na jejích přirozených predispozicích - takže jeden dialekt získá mnoho slov (asi 30-40 slov) a bude je plynule opakovat, další s tím bude mít velký problém. Někteří lidé se také učí zpívat, dokonale napodobují barvu hlasu zpěváka.

Jak poznat mladou ženu?

  • Mladý jednotlivec má těsně za hlavou bílý pruh neposkvrněné kůže, který se stárnutím zžloutne.
  • Kromě toho se z kůže stává závěsný „korál“, který je pro tento druh velmi charakteristický.
  • Peří mladého muže jsou matná a teprve později se lesknou.

Gwarek: cena. Kolik zaplatíme za ptáka napodobujícího lidskou řeč?

Gwarek je exotický pták, a proto za výměnu ptáků zaplatíme zhruba 1600-2000 PLN za jednoho jednotlivce. Gwarki je velmi obtížné chovat samostatně, takže je lepší koupit je v osvědčených zdrojích.

Ptačí rádio - ozdobné motivy, které dávají křídla

Lůžkoviny se zvířecími motivy - pro malé i velké

Zvířecí motivy v interiéru

Kategorie: