Komoda nebo televizní stojan lze také použít, když je obrazovka upevněna na zdi (kolekce nábytku Cordoba na obrázku)

Výběr televizního stojanu, televizního kabinetu nebo jiného nábytku pro multimediální zónu je druh výzvy. Musíte spojit estetiku obývacího pokoje s funkčností. Nebude problém, když bude k prádelníku připojen pouze televizor. Pokud se však jedná o další vybavení, je třeba mít na paměti několik pravidel. Při výběru televizního stojanu je třeba hledat následující položky.

TV komoda - kdy je to užitečné?

Teoreticky nemusíme mít televizní stojan. Nakonec ji můžeme zavěsit na zeď, což nám umožňuje ušetřit místo. Tato možnost je výhodná, protože televizor je pro naše zraky skutečně v pohodlné výšce. Zbavíme se také jeho základny a nemusíme si vybírat komody určité šířky. Obvykle však kromě televize v multimediální zóně v obývacím pokoji máme i další vybavení, od set top boxu po příjem televize a končící herními konzolami, gramofony a dalšími zvukovými zařízeními. Takže obvykle, když televizor visí na zdi, musí být pod ní komoda.

Televizní skříňky a komody - nejčastější nevýhody modelů dostupných v nábytkových sestavách

Právě toto dodatečné vybavení není výběr televizního stojanu snadné. Zaprvé, protože většina z nich nejsme schopni vložit zásuvky nebo skříňky. Musí být viditelné, aby se k nim mohl pilotní signál dostat a mít větrání. Musíte také pamatovat na kabely a jejich správné vedení. Jaké vybavení umístíme pod televizor, závisí na potřebách a preferencích. Teoreticky v době inteligentní televize taková zařízení vůbec nemáme. V praxi se často ukáže, že zvuk z televize nestačí, takže myslíme na zvukovou lištu a dokonce i systém domácího kina. K tomu je přidán televizní dekodér, multimediální přehrávač (např. Xiaomi TV nebo Apple TV), herní konzole (Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch), jakož i DVD přehrávač, Blu-ray, Blu-ray 4K. Máme tedy jedno až 4-5 zařízení, která musíme umístit na police s dobrým průtokem vzduchu.

Neexistuje žádný nedostatek televizních skříní a komody pro TV, které se prodávají v sadách s jiným nábytkem do obývacího pokoje. Bohužel v mnoha případech je výška polic příliš malá. To stojí za ověření, když se rozhodnete a - v ideálním případě - také přemýšlíte o budoucnosti. Dříve si koupíme zvukovou lištu TV nebo dalšího hráče, než si vyměníme televizní stojan.

Četné televizní skříňky jsou vybaveny okny, za kterými můžete skrýt spotřebiče. Bohužel zasklení, často ztmavnuté, nepřenáší signál pilota úplně. Před nákupem se vyplatí zkontrolovat nebo jej vrátit, pokud se ukáže, že zařízení nefunguje správně.

Je také důležité nastavit televizor sám. Televizní stojan by neměl být příliš vysoký - střed obrazovky by měl být centrálně na úrovni našich očí. Nezapomeňte tedy sedět před televizorem, aby televizor nebyl příliš vysoký ani příliš nízký. Špatné nastavení nejenže přímo ovlivňuje komfort prohlížení, ale také způsobuje, že televizní displej má horší barvy a má horší kontrast, což ovlivňuje kvalitu obrazu.

Televizní skříň v různých formách - nápady do obývacího pokoje

Nejlepší televizní stojan - který z nich byste si měli vybrat?

Nejpohodlnějším řešením bude objednání komody pro TV, televizní skříňky nebo celou multimediální sekci od tesaře. Pokud takto vyrábíme i další interiérové prvky, určitě stojí za to zvolit tuto variantu, přizpůsobit stojan TV vašim potřebám a požadavkům na vybavení, které máme nebo plánujeme koupit. Zde stojí za to si uvědomit, že velikost televizorů roste a zároveň jsou jejich ceny přijatelné. Jen před několika lety dominovaly 32-40palcové obrazovky, zatímco v současné době jsou nejoblíbenějšími 55palcovými televizory. Za několik let, dokonce i ve středně velkém bytě, mohou často hostit 65palcové obrazovky.

Objednávání komody a televizních skříní od tesaře je však spousta peněz a často dlouhá čekací doba. Stojí za to se rozhlédnout po nabídce výrobců nábytku. Spíše nehledejte tabulky RTV v obchodech se spotřební elektronikou. Většinou staré konstrukce, ne příliš estetické. Podívejme se na řešení z obchodů s nábytkem nebo možná těch, které lze snadno převést na televizní skříň. Je důležité shromáždit rozměry zařízení, jejich logické umístění v prádelníku a zajistit alespoň minimální průtok vzduchu, aby se zabránilo přehřátí.

Výběr televizního stojanu je nutností sladit estetiku s funkčností a na tak citlivém místě, jako je obývací pokoj. Nákup by proto měl být promyšlen a přizpůsoben současným i budoucím potřebám spojeným s technologiemi, které chceme využívat ve velké místnosti. A přestože se na staré police díváme s DVD s laskavostí, dnes získáme lepší kvalitu obrazu z televizoru připojeného výhradně k síti. Potom není potřeba prakticky žádný televizní kabinet a televizor může viset na úplně jiném místě, než bylo původně plánováno.

Televizní reproduktory a zvukové panely - způsob, jak vytvořit dobrý zvuk

Kategorie: