Koupelnové vzory nabývají nové postavy. Bez ohledu na finanční možnosti majitelů je moderní koupelna interiérem, který podporuje individuální kreace a podporuje zavádění avantgardních řešení. Zajímavý interiér lze vytvořit již s malými finančními výdaji. Jak zařídit koupelnu: inspirace a fotografie koupelen.

Moderní koupelna je interiér, který při navrhování podporuje osobní přístup. Design koupelny podporuje experimentování a odvážná řešení. Zde se můžeme soustředit na barvu a důmyslný dekor. Majitelé velkých koupelen mají samozřejmě více prostoru k předvádění. Takové koupelny se mohou stát luxusní koupelnou. Dnes není nutné nikoho přesvědčovat, že nálada interiéru, ve kterém zůstáváme, je pro naši psychiku a pohodu nesmírně důležitá. To platí nejen pro obývací pokoj nebo ložnici, ale také pro koupelnu, kde trávíme v průměru 1–2 hodiny denně, což dává přibližně 400–700 hodin ročně a celkem je velká část našeho života. Ráno jdeme do koupelny, hned poté, co jsme vstali z postele, je to obvykle také poslední místo, které jsme navštívili před spaním.

Vkusná skandinávská koupelna krok za krokem

Jak vyzdobit koupelnu: především ergonomie!

Při uspořádání koupelny si musíme pamatovat na pohodlí pohybu v ní. Abychom je mohli pohodlně používat, musíme před a kolem různých zařízení, která jsou v něm, poskytnout dostatečný prostor. Před umyvadlem by měla být mezera minimálně 70 cm, aby se vaše ruce volně umývaly. Stejně jako před vanou nebo bidetem. Před toaletou potřebujeme pouze 60 cm, ale před sprchou by měla být asi 80 cm, aby se dala snadno otevřít a nechat.

Uvedené rozměry jsou rozměry, které poskytují svobodu, ale pokud chceme zvýšit naše pohodlí, měli bychom tyto vzdálenosti zvětšit. Záchodová mísa by měla stát nejméně 20 cm od jiných zařízení nebo od stěny. Podobně pro bidety a dřezy.

Pokud chceme mít v koupelně pračku, měli bychom vzít v úvahu její rozměry. V současné době na prodej najdeme velmi úzké a mělké pračky. Jejich balení se často neliší od velkých praček a zabírají mnohem méně místa a vypadají mnohem elegantně, takže se vejdou nejen do malé koupelny.

Pokud nechceme, aby byla pračka viditelná, můžeme ji zabudovat. V prodeji je hotový nábytek, který vám umožní pračku skrýt, ale můžete si ji také objednat. Uspořádání koupelny může způsobit mnoho dilemat, takže byste měli využít rady návrháře interiérů, který nám pomůže s uspořádáním této problematické místnosti.

Kamenná koupelna

Jak navrhnout koupelnu: umístění koupelny

Poloha koupelny je nesmírně důležitá a pokud ji můžeme ovlivnit, měla by být umístěna poblíž ložnice. Doposud nebytové prostory pro více rodin nezajišťovaly více než jednu koupelnu ve dvoupokojovém bytě, zatímco ve třípokojovém a větším pokoji byla někdy oddělena toaleta. V současné době je jak v rodinných domech, tak v blocích možná realizace všech plánů týkajících se umístění koupelny, protože potřeby budoucích uživatelů jsou stále více zohledňovány, pokud je to technicky možné. Chcete-li to využít, musíte určit své vlastní požadavky na distribuci jednotlivých funkcí v bytě, včetně koupelna. Je důležité, aby dodavatel věděl ve fázi výstavby, jaké stacionární vybavení chceme mít, a již v této fázi předpovídá design koupelny. Vede to na správná místa.

Jak zařídit koupelnu: vybavení

Zaneprázdnění a zaneprázdnění často nevěnují pozornost estetice koupelny a zacházejí s nimi výhradně s utilitárními. Vzhledem k množství času stráveného v koupelně je však třeba zvážit, a to i před jeho instalací, co je pro nás důležité a co mu nepřikládáme velký význam, a zda to, o čem sníme, bude pohodlně použitelné a kompatibilní s našimi preference. Uspořádání moderní koupelny by nemělo být módní, ale pro nás pohodlné a líbí se nám.

V podkrovní koupelně je dřevo

Jak vyzdobit koupelnu: styl, barvy a doplňky

Při aranžování koupelny bychom se neměli řídit současnou módou, ale chutí a potřebami. Pak budeme stoprocentně spokojeni s efektem a dekor nás určitě neunaví rychle. Pokud se nerozhodnete pro konkrétní styl, je nejlepší vsadit na neutrální základnu v podobě bílé, šedé nebo béžové dlaždice a vybrat pro ně módní doplňky a doplňky. Když se nudí detaily, můžeme snadno změnit naši koupelnu. Dobrý design koupelny by měl také zahrnovat některé zásady kódování barev. Určitě bychom si měli pamatovat, abychom do malé koupelny nezaváděli velmi tmavé, opticky se zmenšující barvy a příliš velké vzory na tapety nebo dlaždice. Velké koupelny umožňují větší možnosti uspořádání, ale v nich bychom neměli přehánět, například množstvím doplňků nebo barev, abychom nevytvářeli dojem chaosu. Díky moderování a dodržování pravidel ergonomie bude uspořádání koupelny jistě úspěšné a příjemné.

Moderní koupelna, která je k nám přátelská

Pokud bychom si chtěli dopřát ranní sprchu a ve večerních rozstřikech na dlouhou dobu ve vaně, pak zařídit koupelnu, musíme tuto možnost zajistit, a to i na úkor likvidace jiných, méně důležitých funkcí pro nás. Ve vlastní koupelně se musíme cítit pohodlně.

Toho dosáhneme díky dobře vybranému vybavení, jeho vhodnému uspořádání, pečlivě vybraným materiálům a vhodnému stylu vybavení. Výzdoba moderní koupelny, a tím i naše pohodlí, určuje použité materiály, jejich barva, struktura a design.

Musíme také pamatovat na to, že při rozhodování o konkrétním návrhu interiéru budeme na ni obecně závislí mnoho let. Výměna keramických obkladů nebo trvale instalovaných zařízení jednoduše znamená renovaci koupelny. Je tedy dobré, než se rozhodnete finančně, přemýšlet o svých očekáváních a definovat své potřeby, a zároveň si pamatovat pohodlí a bezpečnost všech členů domácnosti.

Jak vyzdobit koupelnu? Inspirace a fotografie

Pokud hledáte nápad, jak dekorovat koupelnu, použijte naše tipy. V galeriích najdete nápady na koupelny v různých stylech. Určitě v nich najdete něco pro sebe!

Jak zařídit měkkou koupelnu ve stylu podkroví? Nápady a inspirace

Jak zařídit koupelnu v minimalistickém stylu?: Fotografie nápadů, aranžmá

Design koupelny: designová místnost 6 m2, nebo jak uspořádat malou koupelnu

Kategorie: