Umělá tráva jako skutečná!

Umělá tráva na balkon je nápad na dokončení podlahy. Je to příjemné pro oko a chodidlo a navíc odolné vůči povětrnostním podmínkám. Jaké jsou výhody a nevýhody umělé trávy na balkóně?

Co je to umělá tráva?

Umělá tráva je trávník, který je typem koberce, který vypadá jako skutečná tráva. Má však několik výhod, které tráva rostoucí v našich zahradách nemá:

  • Lze ji položit na balkon, což se nestane se skutečným trávníkem.
  • Je odolný vůči slunečnímu záření - při vystavení UV záření nezmizí ani nemění barvu.
  • Dobře snáší déšť - nemusíme se starat o bláto místo trávníku.
  • Neubližuje jí její mráz - nemusíte ji na zimu válet.
  • Je odolný vůči otěru - prospěšný pro děti!
  • Nevyžaduje zalévání.
  • Nemusíte ji pokrývat pískem.
  • Je to měkké, takže je příjemné na něj chodit naboso.

Co je umělá tráva na balkon?

Umělá tráva je vyrobena z plastu, díky čemuž je odolná vůči povětrnostním podmínkám. Je zajímavé, že se vyrábí na tkalcovských stavech podobných těm, na kterých se vyrábějí koberce.

Trávy mají různé zbarvení a tvar - mohou se podobat těm z pěstěných zahrad nebo volně rostoucích na loukách. Mohou být šťavnaté zelené, nažloutlé nebo dokonce lahvové. V obchodech je také tráva … barevné.

Jak pěstovat umělou trávu na balkóně?

Umělá tráva na balkóně nevyžaduje zvláštní péči. Snadno se udržuje - čas od času byste jej měli vysát zahradním vysavačem a vodou, díky čemuž si udrží svůj bezchybný vzhled déle.

Kolik stojí umělá tráva na balkon?

Umělá tráva pro balkon je relativně malý náklad. Čtvercový metr 4 m široké trávy stojí od 100 PLN nahoru. Budeme kupovat trávu v oblíbených obchodech pro kutily (včetně Komfort, Leroy Merlin, Jula, OBI, Castorama) a online obchodech.

Jak položit umělou trávu na balkon?

Umělé trávy v současné době nevyžadují pokrytí pískem, což znamená, že je můžeme snadno umístit na balkon. Umělá tráva se prodává v rolích - stačí ji nakrájet na velikost, o kterou se zajímáme. Pokud máme velký balkon, budeme potřebovat několik (dva, tři) rohlíky trávy. V této situaci by role měly být spojeny navzájem pomocí spojovacích pásů.

Při pokládání umělé trávy na balkón dávejte pozor, abyste ji dobře přilepili k zemi - pak si budeme jisti, že to neprolomí vítr nebo že se tráva nepohybuje. Nejlepší je koupit speciální lepidlo na umělou trávu.

Uspořádání nápadů s umělou trávou

Umělá tráva jde dobře s balkonovými kryty z přírodních materiálů: proutí nebo bambusem. Rychle vytvoří odlehlou enklávu na balkóně, kde chcete relaxovat. Je to také skvělé zázemí pro rostliny.

Je dokonale kombinován se zemskými tóny: s ratanovým nebo dřevěným zahradním nábytkem a doplňky v bílé, béžové a hnědé barvě. Bílé závěsy na terase také vypadají skvěle.

Na část povrchu balkonu lze také položit umělou trávu, která označuje oddělený jídelní a obývací prostor. Toto řešení bude fungovat na větších balkonech.

Jak zastřešit terasu? 9 inspirací

Dahlias - rostliny na balkon a do zahrady

Závěsy - dekorace balkonových oken

Kategorie: