Světlé panely napodobující bělené dubové dřevo jsou širší než standardní panely, což podporuje realitu napodobování dřeva a vypadá skvěle ve větší místnosti, jako je například tento obývací pokoj s kuchyňským koutem.

Laminované panely prošly v posledních letech významnou změnou. V důsledku toho mnoho negativních stereotypů, které jsou s nimi spojeny, ztratilo své ospravedlnění. Měli byste stále myslet na laminované panely jako levnou náhradu dřeva? Jaké jsou dnešní laminátové panely?

Co jsou to laminované panely a jaké jsou jejich výhody

Vrstvené panely jsou primárně HDF potaženy laminátem. Pod ochrannou vrstvou melaminu je fotografická vrstva, na kterou je nanesena imitace požadovaného materiálu (obvykle dřeva).

Tento typ podlah se vždy těšil značné oblibě nejen díky relativně nízké ceně. Vrstvené panely mají mnoho nesporných výhod. Především se vyznačují pozoruhodnou snadnou instalací. Můžeme dát tento typ podlahy sami a nebude to trvat příliš dlouho. Panely jsou spojeny západkami a pro jejich montáž není nutné používat lepidla. Lepší panely lze tímto způsobem úspěšně umístit i na velmi velký povrch.

Zkontrolujte, jaké podlahové panely si vybrat - světlé nebo tmavé?

Laminátové panely jsou však již řadu let považovány za produkt druhé kategorie kvůli řadě nevýhod. Byly zdůrazněny následující mínusy: nízká síla, nepřirozený vzhled a hlučnost. Podívejme se na ně a zkontrolujte jejich pokrytí ve skutečnosti.

Jsou laminované panely odolné

Starší průvodci čtenáře varovali, že laminátová podlaha je rychlé a levné řešení, ale pouze na několik let. Nejprve byla věnována pozornost skutečnosti, že na rozdíl od dřevěných podlah nejsou laminátové panely vhodné pro renovaci. Hluboká trhlina na podlahové desce může být otřena brusným papírem a znovu impregnována nebo natřena a v případě vážného poškození můžeme zorganizovat škrábání celé podlahy. Nemáme takový manévrovací prostor s poškozením laminovaných panelů.

Tato nevýhoda byla zmíněna, protože v minulosti měly podlahové panely relativně nízkou odolnost proti mechanickému poškození. Jak je dnes

Podlaha v hale musí být odolná a snadno se čistí. Pokud nechcete mít kamenina, můžete se rozhodnout pro panely. Na obrázku: Laminátové panely Largo, protiskluzový, antistatický, 205x20, 5 cm, 149, 95 PLN / m², Quick Step.

Dnes se v zásadě jedná o třídu otěru AC4 a třídy opotřebení 23 a 32. Při nákupu bychom měli věnovat pozornost především třídě opotřebení. Testy, které umožňují panelům přiřadit třídu použitelnosti, berou v úvahu velmi širokou škálu potenciálně škodlivých faktorů.

První číslice označuje místnost, pro kterou je panel vhodný (2 - byty, 3 - veřejná místa). Druhé číslo (1, 2 nebo 3) označuje nárůst provozu v místnosti. Při pohledu na panely třídy 23 si uvědomíme, že dnes jsou většina. Výrobci dnes dokonce poskytují doživotní záruku na produkt, který byl považován za dobré dočasné řešení.

Vrstvené panely v kuchyni a koupelně

Je pravda, že starší modely laminátových panelů, které nejsou určeny pro místnosti s vysokou vlhkostí, se mohly zdeformovat. Nedostatečně impregnovaná klouby snadno absorbují vlhkost a vystavují celou podlahu poškození.

V dnešní době je velkou část nabídky výrobců vrstvených panelů výrobky přizpůsobené pro použití v koupelně nebo kuchyni, které se nebojí vlhkosti a záplav. Ujistěte se, že tento typ informací je o produktu

Laminátové panely v široké škále provedení.

Časy, kdy byl laminovaný panel pouze levnou náhradou dřevěné podlahy, jsou navždy pryč. Zaprvé se stupeň přesnosti v imitaci dřeva zvýšil nejen díky kvalitnějším potiskům a různým designům mezi panely. Výrobci se také starali o hmatové vjemy, obohacující vrchní ochrannou vrstvu napodobením prstenů a uzlů.

Za druhé, laminátové panely jsou dnes také přítomny ve verzích napodobujících keramiku, mramor, břidlici a dokonce i tkaniny. Všichni jsou vyrobeni s ohledem na realismus a světlo se chová přirozeně na svém povrchu.

Jak znějí vrstvené panely

Snad nejčastěji zmiňovanou nevýhodou laminovaných panelů byla jejich nepřirozený zvuk. Na podlaze se ozvalo cvaknutí a předměty, které na ni dopadly, vydávaly hlasitý zvuk. Důvodem byla především vrstva vzduchu pod vrstvou panelů, která fungovala jako velká zvuková deska. Takové minimální oddělení panelů od země bylo důsledkem velmi nízké hmotnosti materiálu.

Proto výrobci doporučovali použití rohoží pohlcujících zvuk jako základního nátěru pro panely, což tento účinek částečně eliminuje.

Dnes se však vysoce kvalitní laminované panely vyznačují mnohem větší hmotností a v důsledku toho se lepí na základnu mnohem lépe. Jejich větší hmotnost je způsobena zvýšenou tloušťkou. To zase vyplývá mimo jiné z dalších ochranných vrstev a integrované vrstvy pohlcující zvuk. Kvalitní panely mají tloušťku asi 10 mm. Pro klid mysli nesahejte na panely o tloušťce menší než 7 mm.

Jak se starat o laminované panely

Laminátové panely, zejména panely určené pro koupelny, se velmi snadno čistí a udržují. Nejsou zvlášť citlivé na agresivní čisticí prostředky a na druhou stranu nečistoty příliš často nelnou. Mělo by stačit utírání za mokra jemným čisticím prostředkem

Nevýhodou, která může stále doprovázet laminované panely, je jejich tendence ke statické elektřině. Důsledkem tohoto jevu je potřeba čistit podlahu trochu častěji - elektrostatický efekt poměrně rychle přitáhne prach k sobě. Někteří výrobci produktů speciálně určených pro čištění laminátových panelů slibují, že jejich výrobky jsou schopny tento efekt vyrovnat. Můžete vyzkoušet toto řešení.

Vinylové podlahy. Estetická a odolná podlaha po celá léta

Jaké podlahové panely do kuchyně?

Kategorie: