Kanadský model Coco Rocha si vybral klasiku - vodorovně uspořádané bílé cihlové dlaždice v typu metra - tentokrát ve verzi bez zkosení.

Kuchyňské dlaždice na stěnu nad pracovní deskou jsou stále nejobvyklejší volbou při uspořádání kuchyně. V závislosti na stylu, velikosti dlaždic a šířce spáry je však můžeme použít k implementaci téměř jakéhokoli stylu. Jak vybrat kuchyňské obklady?

Dokončení zdi nad kuchyňským pultem

Uspořádání zdi v kuchyni je složitý úkol. Stěna nad pracovní deskou je obzvláště vystavena povodním a nečistotám, proto ji obvykle zakrýváme materiálem, který chrání zeď před vlhkostí a lze ji snadno vyčistit.

Keramické dlaždice jsou nejoblíbenějším řešením. Široký výběr tvarů, velikostí a provedení umožňuje dobré stylistické přizpůsobení. Kvalitní kuchyňské obklady také dokonale plní svůj ochranný úkol.

Při výběru obkladů do kuchyně musíme nejprve zvážit čtyři aspekty: velikost, barvu, tvar, profil a útek.

Jakou velikost obkladů si můžete vybrat v kuchyni?

Standardní formát kuchyně je 10 cm čtvercové dlaždice. Takový potažený povrch stěny nad deskou je snadno diverzifikovatelný dekorem. Navíc se nemusíme rozhodovat o dlaždicích v jedné barvě.

V moderních kuchyních rádi sáhneme po větších velikostech dlaždic. Je to dobrý nápad pro prostornou kuchyň. Podívejme se na módní imitace přírodního kamene. Dnešní tiskové technologie způsobují, že imitace je fotorealistická a obal odolný.

Na druhou stranu zeď nad pracovní deskou zakončená mozaikou vypadá velmi dekorativní. Mozaika vyhovuje moderním i klasickým kuchyním.

Dalším aspektem, který stojí za to věnovat pozornost při výběru povrchové úpravy kuchyňské stěny, je stupeň lesku.

Barva dlaždic do kuchyně proti zdi

Moderní výrobci keramiky nabízejí dlaždice prakticky ve všech barvách. Díky tomu můžeme snadno zacházet se stěnou nad deskou jako silný barevný přízvuk v minimalistické kuchyni.

Je také vhodné věnovat pozornost širokému výběru napodobenin. Pokud to spadá do našich předpokladů uspořádání, můžeme pokrýt stěnu kuchyně imitací přírodního kamene a dokonce dřeva. Imitace se neomezuje pouze na fotorealistický tisk, ale díky speciálním vnějším vrstvám také vyvolává taktilní iluzi.

Na jedné straně bychom mohli chtít považovat zeď nad pracovní deskou za neutrální prostor, na druhou stranu - zejména mezi utlumené kuchyňské budovy - jako místo pro šílené akcenty akcentů.

Je třeba věnovat pozornost mimořádně zajímavým, módním návrhům, jako jsou portugalské azulejos nebo dlaždice v marockém stylu.

Tvary kuchyňských dlaždic a profily na zeď

Ačkoli tradiční tvar kuchyňské dlaždice je čtvercový, není to jediná možnost, která bude vypadat skvěle. Zde stojí za zmínku další klasický návrh, kterým jsou zkosené, vodorovné, obdélníkové dlaždice typu metro.

Svému jménu vděčí za to, že jejich nejoblíbenějšími aplikacemi jsou stanice a chodby systémů metra v Londýně a Paříži. Nejčastěji bílá v důsledku zkosení působí jemným vzorem šerosvitu. Jejich velkou výhodou je, že vypadají dobře v tradičních i moderních kuchyních.

Paleta superrealistických napodobenin je ohromující. Fotografie ukazuje dlaždice, které vypadají jako beton s ohromeným bedněním.

Závit dlaždic na zdi v kuchyni

Důležitý je také způsob položení dlaždic na kuchyňskou stěnu. Nejoblíbenější (a nejbezpečnější) metoda je obdélníkový systém, tj. Systém, ve kterém malty vytvářejí pravidelnou mřížku. Zajištěním stejného efektu dosáhneme zajímavého efektu, ale obráceně o 45 stupňů.

V případě podélných obdélníků, jako jsou dlaždice metra, však bude fungovat střídavý závit nazývaný vozík. Dlouhé obdélníky budou také vypadat dobře v rybí kosti, podobné vzoru použitému v parketové hůlce.

Dlouhý seznam možností

Dlaždice „rybí měřítko“ a diamanty mají stále svoji specifičnost. Módní šestiúhelníky se chovají obzvláště, ačkoli v jejich případě není příliš pole pro experimentování se systémem.

Pokud máme dost odvahy a vynalézavosti, můžeme zkusit zkombinovat jednotlivá vlákna. Účinky mohou být ohromující.

Které dlaždice byste si měli zvolit u kuchyňského pultu? Podívejte se na naše návrhy

Autor: RawDecor

Barevné kuchyně. Stěny a kuchyňské linky v zářivých barvách

Kategorie: