Malá sprchová kabina je ideální pro malou koupelnu. Malý interiér vyžaduje promyšlený design a použití důmyslných řešení. Někdy stojí za to vzdát se vany v malé koupelně, abyste získali prostor pro pohodlnou sprchu. Navrhujeme, kterou kabinu si vybrat a představit funkční řešení pro sprchy bez sprchové vaničky.

Malá sprcha nebo vana v malé koupelně? Při uspořádání malé koupelny jsme často nuceni vzdát se velké a pohodlné vany na sprchu. Výběr správné sprchové kabiny v kombinaci s funkčními řešeními je polovina bitvy. Podívejte se, jak uspořádat pohodlnou zónu ke koupání v malé koupelně! Jaká sprchová kabina bude pohodlná, nebo možná byste se měli rozhodnout pro sprchu bez sprchové vaničky?

Malá sprchová kabina: jak si ji vybrat?

V malé koupelně budou nejlépe fungovat sprchové kouty na zeď, tj. Ty, které se dotýkají pouze jedné stěny místnosti. Můžeme se rozhodnout pro rohové sprchy, což bude skvělé využití volného prostoru v malé koupelně. Máme širokou škálu možností, pokud jde o tvar kabiny. Můžeme si vybrat sprchový kout s čtvercovým, obdélníkovým, oválným nebo polygonálním dnem. Pokud se rozhodneme pro sprchovou kabinu, podívejme se na výběr sprchových dveří. Nejpohodlnější budou otočné dveře, které se otevírají na jednu nebo dvě strany. Nezapomeňte však, že tento typ dveří vyžaduje volný prostor před kabinou. Pokud máme malou a stísněnou koupelnu, optimálním řešením bude sprchová kabina s posuvnými nebo skládacími dveřmi. Důležitým aspektem při výběru sprchového koutu jsou také jeho stěny. Obvykle jsou vyrobeny z plastu nebo tvrzeného skla. Stěny sprchového koutu z plastu budou určitě levnější a lehčí, ale budou zranitelnější vůči poškození. Tvrzené sklo použité ve sprše však bude odolnější vůči všem typům škrábanců a snáze se čistí. O to více proto, že nyní existují sprchové kouty se sklem, které jsou pokryty povlaky chránícími před nečistotami a vodními kameny. Velikost sprchy by měla záviset na povrchu koupelny. Za kabinu se považuje standardní kabina se sprchovým koutem o rozměrech 80x80 cm.

Malá sprchová kabina: bez sprchové vaničky

Sprchová řešení bez sprchové vaničky jsou v koupelně stále populárnější. Pak musíme vyřešit jeden, ale velmi důležitý problém - jak navrhnout odtok? V případě sprch bez sprchové vaničky můžeme odtok naplánovat dvěma způsoby: přímo v podlaze nebo ve zdi. Pokud chceme, aby sprchový povrch nevyčníval nad úroveň podlahy, rozhodme o prvním řešení. Pod povrchem musí být kanalizační odtok, který leží na vrstvě polystyrenu. Na ní je instalována podlahová vpust s vestavěným sifonem - bod nebo čára, instalovaná rovnoběžně s okrajem stěny sprchové kabiny. Celková tloušťka všech vrstev je asi 12 až 15 cm. Druhým, velmi funkčním řešením, pokud jde o drenáž, je umístění ve zdi. Sifon s odtokem se potom namontuje na speciální rám, navíc s deskou pro namontování skrytého směšovače sprchového kohoutku. Po namontování rámu je sifon skryt v prostoru mezi stěnou a rámem skříně. Konečným výsledkem je pouze maskovací deska a malá mezera, kterou voda odtéká.

Která sprcha si vybrat pro malou koupelnu - FOTOGALERIE

Už víte, že stojí za to dát si sprchový kout, když máte malou koupelnu. Podívejte se na nejlepší modely sprchových kabin! Zkontrolujte, který z nich nejlépe vyhovuje vaší koupelně.

Koupelna se sprchovým koutem - přirozeně moderní

Autor: aawstudio_ag

Designová sprcha zapuštěná do podlahy

Autor: ztaraszewska

Vybavení koupelny: volíme sprchovou kabinu

Kategorie: