Tapetování stěn před vámi? Nebo možná hledejte ověřené informace, jak umístit tapetu na zeď? V obou případech jsme ve spěchu, abychom pomohli. Je třeba si uvědomit, že tapeta v místnosti plní své funkce, pouze pokud je dokonale slepena. Přečtěte si našeho průvodce a podívejte se na VIDEO s odbornými prohlášeními.

Tapety jsou jednou z nejúčinnějších dekorací na zeď. Jen tapetování se však může zdát obtížné, ale ve skutečnosti stačí mít správnou instrukci a tapety nalepíme na zeď sami. Aby tapeta přidala do interiéru klima, je důležité, aby byla dokonale umístěna na zdi, aby nebyly vidět žádné nedokonalosti. Jak tedy dáte tapetu? Přečtěte si naše tipy.

Tapetování: nádobí a nářadí

Pokud již máte tapetu, která odpovídá vašemu pokoji, ujistěte se, že máte po ruce veškeré potřebné nádobí a nářadí. Budete potřebovat: lepicí pásku, přípravu spár, houbu, základní nátěr, lepidlo na tapety, kbelík na míchání lepidla, strunu vertikální, tužku, odměrku, nůž na tapety, ocelovou lištu, široký kartáč, gumový válec nebo kartáč na čalounění, tlakový tmel a samozřejmě tapetu.

.. 3D tapety nebo krásné stěny ve třech rozměrech >>>

Nemáte čas číst? Poslechněte si podcast: Jak přilepit tapety?

Tapetování: připravujeme tapetu a lepidlo

Po přípravě stěn můžeme přistoupit k výběru lepidla a zkontrolovat námi zvolenou tapetu. Při koupi tapety zkontrolujte sériové číslo na každé roli. Je důležité, aby byla stejná, jinak se barva tapety nebo vzoru může mírně lišit. Dalším krokem bude vývoj tapety a kontrola případných závad. Další fází je příprava lepidla. Existují dva typy, z nichž si můžete vybrat: připravený a připravený k tomu, abyste se sami vytvořili. Každé lepidlo musí být důkladně promícháno, aby v něm nebyly shluky.

Podívejte se, co doporučujeme:

.. Jak připravit zdi na tapetování? >>>

Jak položit tapetu nebo tapetu KROK ZA KROKEM

1. Pomocí lepicí pásky zkontrolujte konzistenci podkladu. Pokud se omítka rozpadá, stěna by měla být promočena spojovacím prostředkem.
2. Zkontrolujte nasákavost podkladu nanesením mokré houby. Pokud na zdi zůstane skvrna, musíte ji připravit.
3. Naneste savé povrchy základním nátěrem nebo lepidlem na tapety zředěným vodou.
4. Pomocí strunového vodítka označte svislou čáru na stěně, podél které bude přilepen první proužek tapety.
5. Určete délku proužků tapet - měla by být asi 5-10 centimetrů větší než délka stěny. Odviňte rolku tapety ohnutím na zadané délky a poté ořízněte pásky tapety čalouněným nožem.
6. Jednotlivé ocelové pruhy tapety ořízněte podél vyznačených linií pomocí ocelové kolejnice a frézy.
7. Natřete pruhy tapet - použijte k tomu široký štětec. Lepidlo by se mělo nanášet na spodní stranu tapety zevnitř ven.
8. Pro tapetování velkých ploch použijte lepidlo na tapety - zajistí rovnoměrné nanášení lepidla.
9. Složte pásek na tapety dovnitř mazanou stranou a nechte jej několik minut zvlhčit a relaxovat.
10. První proužek tapety přilepte na zeď přesně podél linie, kterou jste dříve označili. Měla by se překrývat (asi 5 centimetrů) na stropu a podlaze.
11. Přilepte lepicí pásek tapety ke zdi gumovým válečkem nebo kartáčem na čalounění. Při lisování by se měl váleček pohybovat od středu k okrajům pásu, aby se odstranily vzduchové bubliny.
12. Jednotlivé pruhy tapety by se neměly překrývat a mezi nimi by neměl být příliš velký prostor. Pomocí speciálního válečku přitlačte okraje popruhů k zemi.
13. V případě těžko dostupných míst by měla být tapeta přitlačena ke stěně tlakovou stěrkou.
14. Odřízněte tapetu, která je stále mírně vlhká, vedle soklové desky, poté ji mírně odloupněte od zdi a přeřízněte ji. To samé udělejte na stropě.

Jak dát tapetu? Průvodce VIDEO

Tapetování stěn před vámi? Podívejte se, jak pokládat tapety krok za krokem.

Nejkrásnější tapety: FOTOGALERIE

Tapety vám umožní ozdobit interiér krásně a zajímavě. Chybí vám nápad na rychlou přeměnu interiéru? Podívejte se na naše fotogalerie s tapetami.

Fototapeta a černý nábytek v obývacím pokoji: nápad uspořádání

Módní dekorace: tapeta na jedné zdi

Obývací pokoj: tapeta v obývacím pokoji. 10 IDEAS k uspořádání!

Zdobíme stěny: tapety s nápisy pro každého

Kategorie: