Dub, vyřezávané čelní stěny, bílé kliky, bílé a modré nádobí, omáčníky, džbány a pekáčky na pánve a proutěné koše nahoře. Tradiční kuchyně je obtížnější dosáhnout.

Někteří honí zprávy, jiní se zasekávají o úspěchy modernismu, zatímco jiní si cení těch řešení, která po generace fungovala dobře. Ten se bude nejčastěji zajímat o kuchyň v retro stylu. Nejlépe se cítí u dřevěných skříní, příborníků, litinových spotřebičů a ozdobné keramiky. A tento průvodce je pro ně.

Co je to retro styl v kuchyni?

Kuchyně retro styl má mnoho tváří. Koneckonců, tradiční venkovská kuchyně vypadá jinak. Kuchyně různých zemí také vypadají odlišně - ukrajinská a anglická kuchyně se liší. Každý, kdo chce čerpat z někoho z vlastní kuchyně, může být nazýván milovníky retro kuchyně.

Samozřejmě existují společné body a mezi nimi nejdůležitější je rozhodně dřevo. Malované nebo pouze naolejované a přírodní - je vždy dominantou kuchyně v retro stylu. Čela skříně mohou být hladká nebo filongová, zásuvky vybavené moderními vodítky a dveře se závěsy vyrobenými z nejnovějších kovových slitin - dřevo však musí být skutečné a pevné.

Charakteristickým rysem retro stylu je dvojí funkce všech jeho složek. Funkční strana skříní a příborů jde ruku v ruce s jejich dekorativní funkcí. Jídla - umístěná na otevřených policích nebo ve skleněných skříních (samozřejmě s příčkami) - jsou kuchyňskou výzdobou. Podobně kuchyňské náčiní (litina, měď nebo smalt) a podobně.

Klasika v podobě talířů, misek a talířů s modrými kresbami a vzory není nikde tak na místě jako v retro kuchyni.

Nejdůležitější nábytek v kuchyni v retro stylu

Kuchyňské linky v tradičním stylu jsou nezbytné. V závislosti na přesném výběru stylu by měly mít vyřezávané, dubové nebo malované bílé, olejové barvy, hladké čelní plochy. Kromě toho, skleněné skříně a pletené čela.

Mezi klasickým nábytkem v retro kuchyni má příborník mimořádně důležité místo. Pokud je na to místo, mělo by se to vyskytovat v tradiční kuchyni, protože téměř žádný kus nábytku nemá takový silný stylistický náboj sám o sobě.

Pokud by kuchyně měla zahrnovat také jídelní kout, měli bychom věnovat velkou pozornost stolu. Samozřejmě dřevěné - není pochyb. Masivní tlustá pracovní deska by měla podporovat dekorativní, zahnuté nohy nebo rovné a silné. Dřevo může být impregnováno a surové pouze vzhledově, nebo může být vybíleno.

Retro styl kuchyňské doplňky

Jak jsme již zmínili, tradiční styl má dvojí funkci všech prvků. Významnou roli hraje také dekorace. Jaké prvky přicházejí do popředí v kuchyni v retro stylu?

Ubrus jako takový - tváří v tvář všudypřítomné módě pro jeho nedostatek - může být spojen s tradičním stylem. Existuje však mnoho ubrusů a nepochybně ty, které dokonale doplňují tradiční styl, jsou ubrusy, ubrousky a krajkové běhouny.

Kromě toho působivá, klasická keramika. Výhodně bílo-modrá nebo sněhově bílá. Většina dekorací v tradiční kuchyni bude jasná. Místnost je elegantní.

Hrnce, pánve, pánev a pekáče v tradičním stylu kuchyně nebudou po skříních pohřbeny. Hrdě zavěšení na háčky pod skříňky, stojící na příborníku, musí představovat klasickou odolnost a dokonalost. V závislosti na přesně zvoleném stylu vybereme v babičině stylu železné, měděné nebo okouzlující smaltované hrnce.

Krajkové ubrusy a ve velkém množství vypadají skvěle na pozadí tmavého dřeva a - i když ne nejpraktičtější - vyvolávají teplé asociace a jsou téměř povinnou součástí retro kuchyně.

Povrchová úprava stěn a spotřebiče v retro kuchyni

Bílé dlaždice budou bezpečnou volbou. Mnoho lidí se natáhne po zkosené glazuře, ale pokud si pamatujeme kuchyně našich babiček, uvidíme na stěnách spíše ploché dlaždice. Velký efekt bude zajištěn jednoduchou řadou modré dekorace zdobící oblast stěny pokrytou glazurou.

Při výběru kuchyňského vybavení bychom neměli mít problém najít stylizované dřezy a faucety (ideální by byl nástěnný kohoutek). Pokud vás zajímá autentický zvukový zážitek staré kuchyně - zkuste litinový dřez. V anglické kuchyni v retro stylu bude fungovat hluboký dvoukomorový keramický dřez.

Výběr domácích spotřebičů může způsobit větší problémy. Výzvou bude pokus o přizpůsobení moderního designu tradiční kuchyni a nalezení domácích spotřebičů ve stejném stylu.

První možnost představuje ambiciózní návrhovou výzvu. Druhý - vyvolává jeden ze dvou problémů před námi: buď najít efektivní a ekonomicky uspokojivé staré vybavení, nebo najít v nabídce moderních výrobců vybavení stylizovaného pro staré. Zaprvé, tento typ zařízení je často docela drahý, a za druhé, odkazuje spíše na styl šedesátých let než na dřívější.

Barevné kuchyně. Stěny a kuchyňské linky v zářivých barvách

Bílá kuchyně - moderní budovy. Co jí vyhovuje?

Kategorie: