Přísná jednoduchost, klasický styl jízdy nahoře: místo rámu postele - matrace na bělených paletách. Minimalistická forma, minimální náklady a úsilí. V půdním uspořádání dobře harmonizuje s bílou dřevěnou stropní strukturou.

Upcycling je kreativní opětovné použití. Myšlenka upcycling se zdařila nejen v minimalistických domech s nulovým odpadem . Také se jeví jako důležitý trend v designu. Je to hnutí, které zahrnuje jak vytváření nábytku a dekorací ze starých předmětů, tak i produktů módních návrhářů. Představujeme různé tváře upcycling

Upcycling. Jaká je myšlenka kreativního hnutí člověka?

Upcycling spojený s recyklací byl vlastně vytvořen v opozici vůči recyklaci. Německý inženýr Reiner Pilz před čtvrtstoletí poznamenal, že recyklaci lze ve většině případů nazvat downcycling, protože spočívá ve snížení hodnoty vyráběné položky. Předpokládal, že by mohl být užitečný reverzní proces, ve kterém bychom zvýšili hodnotu nevyužitých položek.

Termín upcycling sám byl propagován, mezi ostatními, německý chemik Michael Baumgart a americký architekt William McDonough. Termín používali v knize věnované tématu přepracování, jehož mnoho slov říká „Z kolébky na kolébku“. Ideální proto není nechat objekty „umřít“ a místo toho převést každou rakev na kolébku.

Jak zavést upcycling do našeho bytu? Nejen recyklovaný nábytek

Popularita online výměny informací o nechtěném, nepoužitém, vyřazeném nábytku neustále roste. Tento trend dokonale zapadá do celého hnutí upcycling. Stále více jsme ochotni sami obnovit nábytek do jeho bývalé nádhery nebo dát mu zcela nový charakter. Mezi nechtěným nábytkem najdeme spoustu skvělého designu s klasickými vzory z dob PRL.

Upcycling však nekončí starým nábytkem. Můžeme také vyrobit nábytek z jiných nechtěných předmětů. Tím, že odpadu dáme status nábytku, zvyšujeme jeho hodnotu a implementujeme tak postulát procesu opačného k downcyclingu.

Palety, krabice a další. Upcycling na vlastní pěst

Snad nejběžněji používaným objektem pro výrobu nábytku pro přestupky je europaleta. Paleta natřená bílou barvou s napnutými nábytkovými koly (nejlépe také recyklovanými) se promění v funkční konferenční stolek s poměrně univerzální estetikou. Palety jsou také extrémně běžnou alternativou k rámu postele.

Na druhém místě pódia jsou bezpochyby jablečné krabičky. Série stejně jednoduchých ošetření vám umožňuje okamžitě změnit krabici na noční stolek nebo závěsnou polici.

Nezapomeňte však, že možnosti jsou prakticky neomezené. Dokonce i staré autodíly, staré keramiky nebo plastové předměty mají potenciál nové, úplně jiné aplikace.

Upcycling design . Kreativní úpravy v módním prostředí

Nábytkový nábytek nemusí být spojen pouze s domácí dílnou kreativních úprav. Na vnitřním trhu se objevuje stále větší počet designérů, kteří ve svých předmětech používají recyklované předměty. Nejde jen o demoliční dřevo, ale také o ráfky automobilů nebo staré mechanismy. Upcycling se stává volbou, která kombinuje myšlenku ochrany životního prostředí s péčí o estetiku nejvyšší kvality.

Malá kuchyně v duchu upcycling

39 m2 s vintage prvky

Moderní retro. Mladý grafik.

Kategorie: