Závěsy na terase v koloniálním stylu

Záclony na terase jsou hitem posledních sezón. Chrání před sluncem (a zvědavýma očima sousedů), dodávají útulnost, příjemně dokončují uspořádání na čerstvém vzduchu. Jaké závěsy budou nejlépe fungovat na terase?

Záclony na terase poskytují intimitu, chrání před měnícím se počasím a hmyzem. Poskytují dodatečnou ochranu před sluncem, ale především mění povahu terasy. Díky nim je terasa přirozeným rozšířením obývacího pokoje a umožňuje vám pohodlnější odpočinek.

Díky záclonám získává intimitu a stává se soukromým místem k relaxaci. Stačí namontovat závěsovou tyč a zavěsit závěsy.

Závěsy na terasu - výhody a nevýhody

Jaký materiál zvolit, aby záclony hrály dobře svou roli? Vše záleží na tom, zda se chceme jen chránit před zvědavýma očima nebo sluncem. Máme-li západní nebo jižní terasu, kde slunce funguje po mnoho hodin, stojí za zvážení koupě záclon z pevného stínícího materiálu. Taková terasa nám poskytne uklidňující chlad.

Při nákupu záclon je také třeba věnovat pozornost skutečnosti, že materiál je odolný vůči slunečnímu záření. Díky tomu nebude rychle mizet. Závěsy na terase by také měly být vodotěsné. Pak si budeme jisti, že po bouři nebo dešti nebudou záclony ztratit svůj vzhled.

Při nákupu záclon na terase se ujistěte, zda existují:

  • vodotěsný,
  • odolnost proti znečištění,
  • Pleśnioodporna,
  • odolný proti povětrnostním podmínkám (slunce, déšť).

Připravené závěsy na terasu

V populárních obchodních řetězcích (např. IKEA, OBI, Leroy Merlin, Castorama) si můžeme koupit hotové závěsy na terasu. Jsou levné a obecně dostupné. Díky připraveným záclonám si můžeme rychle užít touženého klidu na terase.

Jak zastřešit terasu? 9 inspirací

Jak šít záclony na terase?

Pokud máme dovednosti a volný čas, můžeme si našít záclony. Jak na to

1. Přesně změřte výšku a šířku terasy (nezapomeňte změřit vzdálenost mezi sloupky).

2. Pokud máte schody, vezměte v úvahu rozdíl úrovně.

3. Naplánujte symetrické uspořádání záclon.

4. Koupit materiál (pamatujte na výše uvedené pokyny).

5. Koupit záclonové tyče.

Záclony na terasu - tipy na uspořádání

Díky záclonám na terase můžeme rychle vytvořit soukromou enklávu pro relaxaci. Nejoblíbenější jsou bílé závěsy, které dodávají útulnost a romantický charakter. Hodí se jak do ratanového obývacího nábytku, tak do dřevěného nábytku, jsou skvělým zázemím pro rostliny. Nezaměřují pozornost a umožňují vám plně si užívat výhled.

Pokud máme nábytek na bílé terase, můžeme trochu zbláznit barvami a rozhodnout se pro pastelové záclony (losos, světle růžová, máta). Je však třeba mít na paměti, že tento typ záclon nebude vyhovovat každému domu. Pokud máme dům s barevnou fasádou (která byla před několika lety docela módní), nezvolíme si barevné záclony. Bledě žlutá budova v kombinaci s mátovými závěsy nebude vypadat esteticky příjemně.

Skvělým doplňkem záclon jsou věnce z bavlněných kuliček, které lze zavěsit mezi sloupky. Tímto způsobem rychle a snadno vytvoříme romantické místo, např. Na večeři.

Kryt boční terasy

Alternativou k záclonám jsou boční kryty terasy, tj. boční markýzy. Fungují dobře v řadových domech nebo v dvojdomech, kde jsou budovy postaveny blízko sebe. Terasy a zahrady v tomto typu budov jsou obvykle malé a sousedé jsou hned vedle našeho domu.

Boční kryty terasy vám umožňují snadno skrýt oči před svými sousedy a nebránit celému výhledu. Mají různé velikosti, ale obvykle jsou poměrně velké (výška 160 cm, šířka 300 cm), což vám umožňuje pokrýt obyvatele odpočívající na lehátkách nebo jíst jídlo na terase.

Boční markýzy jsou umístěny svisle ve zdi budovy. Chcete-li je posunout od sebe, jednoduše je vytáhněte z kazety. Podobně je zasuneme do kazety, když je chceme skrýt. Tyto typy potahů jsou vyrobeny z polyesteru nebo akrylu.

Královny balkónů a teras - pelargónie!

Dekorativní tráva v kontejnerech na balkon a terasu

Slunečnice na balkóně a terase

Kategorie: