Kuchyňský ostrov je módní a funkční řešení pro lidi s velkým kuchyňským prostorem. Kuchyně s ostrovem může podle vašich preferencí plnit různé funkce. Jak říkají architekti, nahradilo táborák, kolem kterého se členové kmene kdysi shromáždili. Co si pamatovat při uspořádání kuchyně s ostrovem? Jak funkčně rozvíjet kuchyňský ostrov? Přečtěte si našeho průvodce, který vám odhalí celou pravdu o ostrově v kuchyni!

Kuchyňský ostrov je stále oblíbenějším řešením interiérového designu. Vzhledem k tomu, že vaření bylo považováno za životní styl, vládl v interiéru jako multifunkční prostor v otevřené i uzavřené kuchyni. Ano - na rozdíl od vzhledu není kuchyňský ostrov vyhrazen pouze pro projekty zahrnující kombinaci obývacího pokoje a kuchyně . Co stojí za to vědět o kuchyňském ostrově? Jak zařídit kuchyň s ostrovem? Radíme, radíme, inspirujeme.

Kuchyňský ostrov v tradiční kuchyni

Když mluvíme o tradiční kuchyni, máme na mysli kuchyň, která je samostatná, uzavřená místnost. Jedná se o místnost izolovanou od zbytku interiéru domu, což je obvykle pracovní funkce. V této situaci by kuchyně měla mít asi 15 m2. Předpokládá se, že minimální rozměry kuchyňského ostrova jsou: 380 cm dlouhé a 360 cm široké. Minimální délka kuchyně by se měla spočítat tak, že se délka nejjednoduššího ostrova (pracovní deska - 80 cm) přičte ke vzdálenosti od něj ke stěnám na obou stranách (tj. 2 × 120 cm), což dává 320 cm. Kvůli potřebě namontovat lednici a skříňku je však nutné přidat alespoň jednu stranu jejich minimálních 60 cm - a tak máme minimální kuchyňskou délku - 380 cm. Stejným způsobem postupujeme i při výpočtu šířky. Skládají se z: šířky ostrova - 60 cm + obchvatu 2 × 120 cm a skříní, alespoň z jedné strany - 60 cm. Minimální šířka místnosti je tedy přibližně 360 cm

Otevřená kuchyně s ostrovem, tj. Obývací pokoj s kuchyní

Kuchyňský ostrov, který je plánován v otevřeném interiéru a tvoří obývací pokoj s kuchyní, obvykle stanoví hranice mezi jednotlivými zónami. Proto, pokud má budovy ve tvaru „U“, měla by být alespoň 360 cm dlouhá. Tento výsledek je získán: délka ostrova (aby pracovní deska byla funkční, měla být asi 80 cm), vzdálenost mezi ním a skříněmi (každá po 80 cm) a hloubka skříně (2 × 60 cm), která dává 360 cm. U budov ve tvaru písmene L získáme 60 cm.

Kategorie: