Kožené nábytkové kliky jemně teplé temné čelní stěny kuchyně. Je moderní a zároveň velmi stylový

Kliky na nábytek jsou pomocné prvky, které vedle výzdoby čelních ploch vykonávají užitečnou funkci. Zajišťují ergonomické uchopení a otevření dveří nebo vytažení zásuvek. Rukojeť nábytku je neobvyklý detail, který může změnit charakter a dát nový vzhled starému nábytku. Seznamte se s jejich různými podobami, které odpovídají každému z nábytkových stylů.

Kliky na kuchyňský nábytek - moderní řešení

Moderní kuchyňský nábytek je často bez úchytů. Čela se otevírají po lehkém stlačení (rukou, kolenem) pomocí roztoku na nápravu (adaptér s gumovým pufrem). Úchyty však mohou dávat proporce průčelům, zdůrazňovat jejich uspořádání (horizontální, vertikální) nebo obohacovat styl kuchyně. Mezi rukojeti kuchyňského nábytku jsou velmi oblíbené kolejnice - vodorovné lamely s pravoúhlým nebo kruhovým průřezem, vyskytující se v různých délkách. Mohou také fungovat jako zábradlí na ručníky. Tento typ nábytkových držadel je doplněn zábradlím-kolejnicemi (namontovanými pod horními skříněmi), pro zavěšení pomocí háčků nebo příslušenství koření, sklenic, lžic atd. Stejně populárním řešením pro konstrukci kuchyně jsou hřeby s ergonomickým profilem zajišťující snadné uchopení. Jsou namontovány v horní části kuchyňských čel.

Kliky pro nábytek do pokoje

Rozmanité designy nábytkových držadel mohou být úžasné. Dřevěné skříně a komody jsou často vybaveny knoflíky vyrobenými ze stejného materiálu, jednoduchého tvaru - koule nebo hrušky. Antaby, tj. Kliky připomínající klepátko nebo pohyblivou rukojeť, ladí s nábytkem ve stylu Provence nebo klasiky. Rustikální styl se vyznačuje širokou řadou kliky. Černé železné kliky připomínají kování vyrobené kovářem a keramické knoflíky s květinovým vzorem vypadají, jako by byly odšroubovány z venkovské příborníku.

Kliky pro dětský nábytek

Děti rostou a uspořádání pokojů se s nimi mění. Nejjednodušší metamorfózou je změna nábytkových držadel. Kliky pro dětský nábytek by měly být bezpečné a přizpůsobené ergonomii rukou nejmladších uživatelů. Pro květinovou vínu najdete kliky v podobě květin - silikonového nebo měkkého PVC se zaoblenými tvary. Fanoušci pirátských příběhů mohou vyzdobit místnost v námořním stylu s kliky Bosunových knoflíků. Stejně módní (na frontách zásuvek nebo bílé komody s přebalovacím stolem) budou kulové knoflíky, které se objeví v pestrobarevné paletě.

Ozdoby na nábytek

První spojení s úchytkami nábytkového nábytku je jednoznačné: křišťálové knoflíky. Trh však nabízí mnohem elegantnější a luxusní řešení, díky nimž je náš detail uměleckým dílem. Patří mezi ně rukojeti z perleti, barevné sklo, zdobené krystaly Svarowski, inspirované šperky. V plexisklech jsou také úchyty s fragmenty květin a rostlin a knoflíky zabalené do přírodní kůže. Kontrastní rukojeti, jako je tato, lze namontovat na zcela jednoduché nábytkové čela skromného tvaru.

Kožené nábytkové kliky - kutilství

Změna rukojetí je nejrychlejší metamorfóza nábytku, kterou můžeme provést. Jediné, co musíte udělat, je zkontrolovat axiální rozteč otvorů - pokud k nim dojde dvakrát - připojit rukojeť a jít do obchodu s nábytkem, kutilství nebo na starožitný trh. Některé úchyty lze také malovat nebo vytvářet sami.

Dřevěný a kožený nábytek ladí s interiéry v koloniálním stylu. Některé z nich připomínají staré kufry a kufry. Pomocí několika jednoduchých opatření můžeme nahradit běžné nábytkové kliky za ty, které odpovídají koloniálnímu uspořádání. K tomu budeme potřebovat kožený řemínek; kalhotové kalhoty budou také fungovat. Rukojeť z popruhu může být ve formě smyčky (jeden šroub prochází otvory na dvou koncích) nebo se podobá klice z kufru. Po odříznutí délky koženého řemínku (přizpůsobeného našim potřebám) vytvoříme otvory ve vzdálenosti asi 1 cm od konců pomocí děrovačky nebo hřebíku. Rukojeť je upevněna šrouby, víčkem a maticí. Je třeba zajistit, aby viditelná část šroubu byla estetická - například pomocí hub.

Ukázka obývacího pokoje - originální a funkční

Kuchyňské zábradlí užitečné kuchyňské vybavení

17 nápadů pro komody v obývacím pokoji

Barevný kuchyňský nábytek - 10 módních návrhů

Kategorie: