Jednou z nejzajímavějších možností je úplné zamíchání dveří do zdi. Tento typ řešení však musí být naplánován ve fázi výstavby. Je však třeba uznat, že toto řešení nám ušetří dilema spojená s přizpůsobením dveří do místnosti.

Dokončujeme byt. Stěny již natřené, podlahy právě položeny, čerstvé okenní rámy. Je čas na dveře. Co zvážit při výběru? Hodí se na podlahu nebo okna? Doporučujeme, jak zvolit dveře do místnosti.

Jaké vnitřní dveře do které místnosti?

Podívejme se pečlivě na naše požadavky na dveře v dané místnosti. Kromě estetiky můžeme chtít, aby dveře byly zvukotěsné nebo ne, nechaly hodně světla nebo vůbec ne. Nejprve udělejme výběr modelu.

Když zvolíme dveře do běžné domácí koupelny, staráme se o zvukovou izolaci, abychom maximalizovali pohodlí při používání toalety. V koupelně často volíme dveře s luminiscenčním mléčným sklem, abychom snadno zjistili, zda je koupelna obsazena.

Soukromá koupelna vedle ložnice může být zase vybavena dveřmi i zcela zasklenými. Komfort je zaručen a skleněné dveře vám umožní používat při koupelnách denní světlo.

Ve skutečnosti si pro každou místnost můžete vybrat jiný dveřní křídlo podle vašich potřeb. Je pouze důležité, aby dveře, které se k sobě přilehly, byly alespoň ze stejné série.

Nezapomeňte, že kloubové dveře jsou také jen jednou z možností. Pro místnosti, které jsou méně často zavřené a pro ty, ve kterých nepotřebujeme intimitu, používáme směle posuvné dveře. Vypadají skvěle.

Pojďme mít na paměti funkci dveří. Pak budeme moci využít takové možnosti, jako jsou prosklené dveře, které lze bezpečně použít například v koupelně vedle ložnice.

Na podlahu nebo okna? Jak sladit dveře s pokojem?

Mezi populární názory se můžeme setkat se dvěma „školami“, abychom si vybrali barvu a styl dveří. Jeden z nich říká, že křídlo dveří by mělo být zarovnáno s okenním truhlářstvím. Druhý, s podlahou.

Není pochyb o tom, že oba referenční body jsou důležité. Jak povrch podlahy, zejména pokud je materiál použitý k dokončení, je účinný, tak i dřevěný okenní rám jsou v každém interiérovém designu silně označeny. Skutečnost, že si často budeme muset vybrat, na co se zaměřit. Doporučujeme, jak postupovat při ukončení výběru dveří s obrannou rukou.

Nebo možná dveře malované tabulí barvy? Pokud vezmeme v úvahu styl celé místnosti, ve skutečnosti neexistují žádná omezení.

Barva dveří odpovídá podlaze

Barva vnitřních dveří může být stejná jako barva podlahy. To je zvláště účinné u tmavých parketových podlah z exotického dřeva. Takové dveře mohou být z určitých perspektiv zajímavým rozšířením podlahové roviny. Je vhodné zvážit, zda chcete ve svých interiérech použít techniku blokování barev.

Na druhé straně se můžeme řídit zákonem kontrastu. Světlé dřevo, jako je koto, avodire, bříza, jasan, javor nebo světlý dub, lze kombinovat s tmavým dřevem, tj. Ipe (lapacho), merbau nebo wenge.

Klasické bílé dveře jsou bezpečným univerzálním řešením bez ohledu na styl místnosti.

Vnitřní dveře k oknům

Konzistentní truhlářství dveří a oken bude vypadat dobře. Zvláště pokud se rozhodneme použít přírodní dřevěné povrchy. Také v tomto případě si můžeme vybrat přesně stejný odstín nebo naopak.

Přizpůsobení barvy dveří k okenním rámům však pamatuje na určitou specifičnost oken. Během dne se barva rámu okna pro oči jeví mnohem tmavší, protože je úzce kombinována s jasným oknem - barva okna z dálky je ve skutečnosti neviditelná. Proto bychom neměli očekávat, že během dne bude naše estetická myšlenka vůbec viditelná.

Tmavá podlaha a světlé dveře jsou dobrou sadou. Stejně jako zadní sada.

Jaké dveře k jakému stylu?

Při výběru stylu dveří pamatujte na to, že by měly odpovídat designu interiéru. Dveře budou důležitým prvkem celé skladby. Nezapomeňme na to.

  • Hladké minimalistické dveře v odstínech černé a šedé jsou bez jakýchkoli dekorativních prvků ideální pro moderní interiéry, stejně jako prosklené dveře charakterizované mimořádně přísným designem.

  • Pokud jste majitelem podkroví, můžete si nechat svou fantazii nechat divoce běžet a nasadit na futuristické kovové interiérové dveře.

  • V pokojích ve skandinávském stylu jsou dveře natřené bílou nebo světle modrou barvou dokonalé.

  • Starožitné nebo bohatě vyřezávané interiérové dveře budou vypadat krásně na pozadí rustikálního nebo klasického interiéru.

  • Vyřezávané dveře budou fungovat i v místnostech s kouzlem.

Dveře v jednotné, intenzivní barvě jsou vhodné do moderních i tradičních interiérů. Pokud již místnost má výrazný přízvuk, například vzorovanou tapetu nebo zrcadlo v ozdobném rámu, můžete tomuto prvku přizpůsobit vzhled dveří! Neobvyklé, barevné nebo vzorované interiérové dveře jsou také skvělé pro dětský pokoj.

Dveře do ložnice v různých stylech

Moderní interiérové dveře. Vzory, které nevyjde z módy

Vybíráme dveře do koupelny

Kategorie: