Bílé stěny v interiérovém designu rekreačního bytu s prvky zakopaného stylu poskytují zázemí pro neocenitelný výhled mimo okno. Uspořádání obývacího pokoje s kuchyní upřednostňuje zbytek třígenerační rodiny. Modernita splňuje v etnickém stylu jen několik detailů - díky tomu zůstal design interiéru soudržný a harmonický.

Tradice s moderností. Jak obtížné je spojit, zná každý, kdo se o to někdy pokusil. Architekt Jacek Tryc z varšavského studia Tryc.pl věří, že vždy bude mezera mezi tradicí a moderností, takže při pokusu o jejich kombinaci bychom měli být velmi opatrní a zdrženliví. Při aranžování interiéru v etnickém stylu, zejména v nových budovách, je lepší zvolit pouze prvky v etnickém stylu než jít ven. Nikdy to nebude fungovat dobře. Je tedy dobré se inspirovat místní kulturou a historií a spolupracovat s místními umělci.

Zkontrolujte také: jiné návrhy interiérů - Jacek Tryc >>>

Uspořádání obývacího pokoje s kuchyní na obrázcích pochází z bytu v centru města Zakopane. Proto byly do výzdoby propašovány motivy horolezce a zakopaného. Přírodní dřevo z této oblasti, samozřejmě naolejované, nelakované, zdůrazňuje blízkost přírody, pro kterou jsme tak ochotně přicházeli do polských hor. Bílé stěny obývacího pokoje, tj. V obývacím pokoji s kuchyní a jídelnou, jsou pouze neutrálním pozadím pro neocenitelné výhledy mimo okno - tatranské panorama.

Obývací pokoj s kuchyní: bílá kuchyně s výhledem na zimní les

Uspořádání kuchyně je klidné a utlumené. To je opravdu kuchyňka v rekreačním bytě. Bílá kuchyně se mísí s bílými stěnami, ne-li pro jeden jedinečný prvek, který by byl neviditelný. Uspořádání kuchyně v rekreačním bytě by mělo usnadnit přípravu základních jídel, nemusí splňovat požadavky pravidelné kuchyně v rodinném domě. Bílé, dokonale hladké čelní stěny skříňky se mísí s bílými stěnami. Fantastický nápad, odkazující na oblast, ve které se dům nachází, je nástěnná malba za sklem, na stěně mezi skříňkami. Představuje zasněžené horské jedle - pohled, který je spojen s lyžováním a zimními procházkami v údolích. Vzhledem k tomu, že za kuchyní běží komín, je část pracovní desky užší než obvykle.

Více: uspořádáme bílý kuchyňský kout >>>

Architekt tam umístil funkční varnou desku s hořáky uspořádanými do jedné řady. Na dřezu je pracovní deska již pravidelná šířka. Kuchyňský poloostrov byl vyroben ze stejného dřeva naolejovaného dubu, ze kterého byl vyroben vrch. Poloostrov není jen místem pro uložení kuchyňského příslušenství, ale také další pracovní deskou a místem k pití ranní kávy nebo prohlížení zpráv. Máme rádi taková řešení v rekreačních bytech - díky nim můžeme společně trávit více času než denně.

Zakopane motivy v designu interiéru

Interiér bytu je moderní, s odkazy na estetiku horolezce. Všechny pokoje tvoří ucelený celek. Mimo jiné se o to postarala cubeo.pl tesařské studio, které vyrábí nábytek na míru do kuchyně a koupelny a obložení v ložnici. Zajímavým motivem v uspořádání je kartáčovaný, naolejovaný dub, v místech zdobených motivy Zakopane - říká architekt Jacek Tryc. Vyrobil je místní umělec, řezbář. Pomocí tradičních nástrojů vyřezával ozdobné rozety v souladu s principy horolezeckého umění. Byly nalezeny na prádelníku, na některých skříních a na dřevěných „obrazech“ na zdi.

Uspořádání salonu pro tři generace s výhledem na Giewont

Interiér bytu byl navržen pro volný čas a dovolenou pro třígenerační rodinu. Prostorná denní zóna kombinuje obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Je zde tolik prostoru, že celá rodina, někdy i s přáteli, mohou spolu trávit čas. Zajímavým nápadem je optické rozdělení otevřeného prostoru na jednotlivé zóny. Prolamovaná přepážka je přístupná ze dvou stran. Z obývacího pokoje, naproti velké šedé rohové pohovce, je v něm TV. Na straně jídelny však prolamovaná stěna skrývá pohodlnou skříňku na nádobí. Prolamovaná stěna připomíná strukturu oboustranného krbu, který není v bytě přítomen. Majitel však našel náhradu. Je to také živý oheň, objevující se po setmění, na okenních parapetech, komodách a podlaze - svíčky. Bílé stěny v uspořádání obývacího pokoje jsou neutrální a zdůrazňují to, co je v takovém umístění nejdůležitější, tj. Pohled oknem s hlavní rolí Giewont. Na dřevěných dokončovacích prvcích se objevují dekorace ve stylu Zakopane od místního umělce.

Viz: bytové doplňky pro etno styl >>>

Kategorie: