Římská žaluzie v klasické kuchyni se skandinávskou poznámkou

Římská roleta je velmi funkční okenní dekorace. Zdůrazňuje styl, poskytuje soukromí, fantasticky zdobí interiér. Proč jsme stále tak ochotní zvolit římské a klasické žaluzie místo tradičních záclon nebo záclon?

Žaluzie jsou levnější alternativou k tradičním dekoracím oken. Zpočátku byly vybrány pro dekoraci oken v kuchyních a koupelnách, nyní jsou plnohodnotným a módním prvkem výzdoby obývacího pokoje a ložnice. Poskytují soukromí během dne a zároveň umožňují světlo do interiéru, stejně jako světelné závěsy a závěsy ze závoje, bavlny nebo lnu. Při výběru žaluzií se snažte udržovat rovnováhu mezi barvami a vzory a ostatními prvky interiérového designu.

Sofistikované rolety, zejména římské, vypadají lépe při šití z obyčejných tkanin nebo s pravidelným geometrickým vzorem, zatímco jednoduché rolety vypadají dobře ze vzorovaných materiálů s květinovými motivy. Při výběru žaluzií se nemusíte vzdát záclon - dokonale se doplňují, zvláště pokud jsou obě dekorace vyrobeny z koordinovaných tkanin, tj. Ve stejných barvách, ale s různými vzory, vždy ze stejné kolekce.

Římské a klasické žaluzie - typy a styly

Jak si vybrat okenní roletu, která je funkční a zdobí interiér? Který model a tkanina budou nejlepší pro okno v kuchyni, obývacím pokoji nebo dětském pokoji? Má být žaluzie primárně prvkem interiérového designu, nebo chcete zajistit pohodlí v ložnici? Při výběru žaluzií je také třeba zvážit, jak často se okno otevře a zda může být žaluzie vystavena nečistotám.

  • Klasické žaluzie

Je to cenově dostupné a jednoduché řešení. Taková roleta může být připevněna ke stěně, stropu a okenním rámům (bude zapotřebí speciálních okenních kliky) - jejich instalace je velmi jednoduchá. Ve spodní části slepý konec končí kanálem naloženým dřevěným pruhem. Pokud máte neobvyklá okna - bydlíte v činžovním domě, podkroví nebo doma - můžete si na zakázku objednat žaluzii.

  • Římské rolety

Římské rolety jsou doporučeným řešením pro lidi, kteří si cení estetiky okenních doplňků. Lze je namontovat na zeď nebo strop, na okenní rám nebo přímo na závěsovou tyč. Lze je dokončit třemi způsoby:
- s vlnovým zakrytím
- s přímým voláním
- bez odvahy

Roman slepý a široký výběr tkanin

Římské rolety jsou vyrobeny z různých tkanin. Rolety šité z jasných průsvitných tkanin, které propouštějí hodně světla, fungují jako moderní opona. Mohou pověsit sólo nebo kombinovat s klasickými závěsy. Římské rolety z dekorativních látek, mírně zatemněné, budou místo toho poskytovat stylovou a praktickou dekoraci oken. Pokud chcete místnost zcela ztmavnout, vyberte tmavou hustou tkaninu vyrobenou z husté bavlny nebo speciální látku zatemnění. Tato římská roleta bude pracovat v ložnici, dětském pokoji a v místnosti s domácím kinem.

  • Voile rolety

Římské rolety vyrobené z hladkého voálu nebo hladké organzy jsou dekorativní, lehké a snadno omyvatelné. Díky těmto žaluziím je kuchyně vždy dobře osvětlená a uspořádání útulnější.

  • Zatemňovací rolety

Blackout rolety jsou ideální pro ložnice. Jsou vyrobeny z látky zatemněné, blokující 95% slunečních paprsků. V létě zajistí příjemnou chlad v místnosti, zatímco ve dnech volna vám umožní spát déle.

  • Denně noční žaluzie

Žaluzie Duo Roman jsou dokonalým řešením, pokud chcete kombinovat klasiku, která je známá duo záclona plus záclona, ​​s moderností. Denní noční římské rolety jsou vyrobeny ze dvou vrstev - světlého závoje, který působí jako záclona, ​​a světlého nebo tmavšího materiálu, který pokrývá interiér. Tyto dvě části žaluzie mohou být zvednuty nezávisle na sobě tak, aby regulovaly množství přicházejícího světla podle našich potřeb.

Jak fungují římské rolety? Zdvihací mechanismus

Římské voilní rolety a tkaniny jsou také rozděleny podle typu zvedacího systému. Můžeme je zvednout pomocí strunového a korálkového mechanismu. Ta je odolnější, a proto se obvykle používá pro větší a těžší dekorace oken. Strunný mechanismus je levnější a doporučuje se pro římské voile rolety, které jsou obvykle menší a lehčí.

Jak vyčistit žaluzie?

• Po demontáži a deaktivaci šněrování - stejně jako záclony a záclony - umyjte ozdobné a volané římské rolety v pračce pomocí programu jemných tkanin.
Klasické rolety (srolované) - jsou vyrobeny z tkanin potažených speciální povrchovou úpravou chránící před nečistotami. Jednoduše je otřete vlhkým hadříkem.

Římské rolety: inspirace

Zajímá vás, zda se vám do vašeho domu vejdou římské rolety? Podívejte se na naše fotogalerie, kde jsou různé nápady na zdobení s krásnými žaluziemi.

Římské rolety, nebo elegantní a moderní elegance v okně

Dekorace oken - Římské rolety v obývacím pokoji

Dekorace oken: Římské rolety v interiéru

Kategorie: