Pavouci děsí, ale jsou užiteční - chytají dokonce i mouchy nebo komáry

Po celá léta, pavouci byli myšlenka přinést štěstí doma. Nelze však skrýt, že jejich přítomnost není příjemná. Co dělat, aby vyděsili pavouky z vašeho domova nebo bytu? Objevte domácí způsoby pavouků.

Jaké pavouky můžeme najít v našich domovech?

V Polsku je 820 druhů pavouků. Téměř všechny mají jedovaté žlázy, ale nepředstavují hrozbu pro člověka, protože nemohou proniknout kůží čelistmi. Místo toho potřebují jedové žlázy, protože pavouci jedu zabijí svou kořist.

V polských domech a bytech se setkáváme hlavně se dvěma druhy pavouků. Prvním z nich je topánka - bledý hmyz, který má dlouhé nohy a asi 9 mm na délku. Nevypadá nebezpečně a neubližuje.

Druhým druhem pavouku je úhelník - tento už nevypadá hezky. Má silné břicho a asi 1, 5 cm dlouhé, s výjimkou končetin. Celek dosahuje velikosti asi 5 cm. Žije v suterénech a dalších vlhkých místnostech. Jeho zrak může být děsivý, ale není pro člověka nebezpečný.

Musíte se bát pavouků?

Pavouci žijící v Polsku nepředstavují pro člověka hrozbu, protože nemají toxický jed. Existují však druhy, jejichž skus je nesmírně nepříjemný (ve srovnání s kousnutím sršeň). To zahrnuje siesta - velký pavouk, který spolu s nohama dosahuje velikosti asi 5 cm. Žije v jeskyních, čistírnách odpadních vod, v železničních tunelech.

Pavouci jsou však velmi užiteční. Jí komáři (z nichž v posledních letech došlo k moru) a mouchy nesoucí patogenní bakterie. Proto se nestane za panikaření doma při pohledu na pavouka.

Jak vyděsit pavouky doma?

V bytech v blocích se obvykle objevují jediní pavouci. Mnoho jich však může být v domech v obcích, v letních domech u jezer. Přes noc na místě, jako je toto, s vědomím, že pavouci se potulují nad naší postelí (pod ní a vedle ní), není nejpříjemnější. V této situaci můžete použít domácí prostředky pro pavouky.

Domácí způsoby pro pavouky

Abyste se zbavili pavouků, musíte si sbalit rukávy a provést obecné úklid doma. Pavouci se živí dalším hmyzem - abyste je vystrašili, musíte se také zbavit mouch, komárů a mravenců.

Důkladné poprášení všech rohů (pohovky nutně uprostřed!) Základem je mytí oken a drhnutí podlah. Rovněž stojí za to důkladně vyčistit skříně a komody, vytřepit přehozy a koberečky. Vyčištěnou místnost lze omýt vodou a octem - to je účinný způsob, jak vystrašit pavouky.

Tento hmyz také nemá rád citronovou šťávu - dveřní a okenní rámy mohou být hojně kondenzovány a pavouci přestanou putovat po bytě.

Je to také dobrý nápad kondenzovat všechny rohy olejem máty peprné - pavouci tento zápach nevydrží, takže se rychle odstěhují z bytu. Příjemná vůně pro nás zůstane!

Dalším způsobem je také … přítomnost kočky v bytě. Kočky loví pavouky a tento hmyz rychle uniká z domů, kde jsou tato zvířata.

Co bychom měli udělat, abychom zabránili pavoukům v návratu domů?

Chcete-li se účinně zbavit pavouků a udržovat tento stav, doporučujeme:

  • časté čištění;
  • čištění podlah octem nejméně jednou týdně;
  • kondenzace s máty peprné alespoň jednou týdně;
  • skladování věcí v plastových nádobách, ne v kartonech - pavouci se jim velmi líbí!

Odpuzovač pavouků

Někteří také doporučují speciální odpuzovače pavouků. Jedná se o zařízení připojená ke kontaktu, která emitují ultrazvuk. Pracují ve specifickém prostoru, proto nejsou účinné v celém domě (např. Jejich dosah je jedna nebo dvě místnosti). Moderní modely jsou zcela bezpečné pro lidi i domácí zvířata.

Pokud se v bytě objeví pavouci, můžeme výše uvedené způsoby účinně vystrašit. Je však třeba si uvědomit, že pavouci jsou užiteční a bojují proti komárům nebo mouchám, které nás trápí.

Rostliny, kterým se komáři nelíbí

Rostliny, které klíšťata nemají rádi

Bezdrátový vertikální vysavač - nová kvalita čištění

Kategorie: