Jednoduché stropní panely mohou být natřeny výraznou barvou (zde: Ginger Scent)

Stropní panely se snadno instalují a díky dekorativním efektům, které dávají, můžete zcela změnit uspořádání interiéru. Které stropní panely byste si měli vybrat? Objevte jejich vlastnosti a výhody.

Efektivní a praktické stropní panely

Stropní panely umožňují snadnou a rychlou instalaci daného povrchu bez časově náročné práce nebo velkých finančních nákladů. Stropní panely pomáhají změnit charakter interiéru, a proto vedou k jakýmkoli proměnám, které nevyžadují důkladnou renovaci bytu. Nástěnné nebo stropní panely jsou s obložením často spojeny nesprávně, ale nic by nemohlo být špatnější. Jejich současná inkarnace zaujme svou lehkostí, důmyslným dekorem a velkými praktickými hodnotami. Díky různým designům a materiálům stropních panelů jsou ideální pro koupelny, kuchyně, obývací pokoje, ložnice a veřejné zařízení, jako jsou restaurace a kanceláře.

Druhy stropních panelů

Stropní panely rozdělujeme na základě materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Seznam se otevře u dřevěných panelů, obvykle vyrobených z MDF. Jsou skvělé na všech místech vystavených vlhkosti. Panely MDF nevyžadují údržbu. Snadno se instalují a vytvářejí dobrou zvukovou izolaci. Jejich nepochybnou výhodou je rozmanitost vzorů a barev. Teplé dekory napodobující přírodní dřevo budou ideální pro aranžmá ve skandinávském uspořádání a rustikální interiéry.

Alternativou k panelům MDF jsou stropní panely z PVC, které se díky své nepromokavosti používají v náročnějších místnostech - například v koupelně a kuchyni. Jejich výhodou je nízká cena a rozmanitost vzorů.

Dřevěné stropní panely jsou návrhem pro lidi, kteří mají větší rozpočet na zdobení interiéru a milují přírodní materiály v uspořádání. Dřevěné panely jsou univerzální a ocitnou se dobře v mnoha dekorativních stylech. Mají však své nevýhody - vyžadují údržbu a jsou méně odolné vůči vlhkosti.

Sádrové stropní panely jsou lehké (doslova a opticky) a snadno se instalují. Často vynikají zajímavým 3D dekorem, i když se můžeme soustředit také na minimalistické panely. Budou perfektním doplňkem aranžmá v moderním nebo průmyslovém stylu.

3D stropní panely

V dnešní době si 3D stropní a stěnové panely získávají stále větší oblibu. Díky nim získáte trojrozměrný efekt na rovném povrchu. Častěji uvidíme 3D nástěnné panely, ale také ty na stropě přicházejí stále častěji do popředí. Čím více v trendech interiérového designu vidíte pestrobarevnější nebo zajímavěji zdobené stropy, již to není jen doména bílé.

Můžeme si vybrat z 3D sádrových a plastových panelů. Všechny kombinují původní vizuální efekt s dobrými tlumícími vlastnostmi. Toto moderní řešení funguje dobře v minimalistických uspořádáních - rozhodující geometrický dekor na stropě nebo stěně pomůže oživit uspořádání a narušit jeho syrový charakter.

LED stropní panely

Stropní panely LED jsou další skupinou stropních panelů určených hlavně pro kancelářské místnosti nebo vzdělávací zařízení. Zajišťují rovnoměrné osvětlení celého povrchu. Lze je instalovat jak do podhledů, tak i tradičně.

Výhody stropních panelů

  • Snadná montáž bez potřeby specializovaného týmu a nástrojů.
  • Trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám.
  • Různé materiály a výzdoba.
  • Nízká cena.
  • Snadné čištění a péče.
  • Odolnost proti deformaci.
  • Není nutná žádná další údržba (výjimkou jsou dřevěné panely).

Pod růžovým stropem

Byt se sluncem zbarveným stropem

Kreativní stropní osvětlení

Kategorie: