Moucha domácí (Musca domestica).

Metoda much by se neměla omezovat na používání tradiční tlapky. Vzhledem k tomu, že mouchy doma jsou obtěžující a také způsobují nebezpečné nemoci pro člověka, stojí za to se seznámit s jinými účinnými metodami, jak se těchto nepříjemných škůdců zbavit. Zjistěte, co odpuzuje mouchy a jaké domácí opravné prostředky jsou nejúčinnější!

Mouchy doma mohou být skutečnou nepříjemností. Housefly (Musca domestica) patří do rodiny much (Muscidae). Mouchy jsou středně velké, tmavě šedé barvy. Samice kladou asi 600 vajec. V našich klimatických podmínkách se během roku objeví 7-8 generací much. Domácí larvy se vyvíjejí v hnojivech, v úpadcích živočišných a rostlinných zbytků, některé druhy sají krev. Moucha má „polštář“ rebelů, díky kterým může chodit po stropě. Dospělí hibernace a vytápění bytu je přitahují natolik, že mouchy zůstávají aktivní po celý rok.

Viz také: Ovocné mušky: jak se jich zbavit. Občanská válka (ovocná muška)

Mouchy doma: jsou nebezpeční?

Mouchy doma jsou v bytech obtěžující stvoření. Nejenže narušují náš klid, když chceme odpočívat, ale také sedí na jídle nebo na stěnách, kde nechávají trus ve formě tmavých skvrn. Mouchy doma jsou také nositeli nebezpečných chorob. Na těle jsou téměř 2 miliony bakterií a až 33 milionů v zažívacím traktu. V domácnosti může způsobit otravu jídlem, infikovat úplavici nebo antrax.

Jak létat: jak se zbavit domácího?

Aby se předešlo hromadnému vzhledu mouch v domácnosti, měly by být použity preventivní metody, jako je moskytiéra pro okno nebo okénko. Účinným způsobem létání je také odstranění mezer kolem okenních otvorů a dveří, které je třeba po každém průchodu zavřít, nebo namontovat samouzavírací dveře. A co víc, měli byste také nalít vodu z květináčů, které stojí, např. Před vchodem do bytu nebo jiných nádob, protože stojatá voda podporuje přítomnost mušek.

Chcete-li zabránit tomu, aby se mouchy objevovaly ve vašem domě, odstraňte z domova a okolního prostředí rozpadající se ovoce a jiné zbytky. Nenechávejte ovoce a zeleninu ani na talířích nebo miskách, nýbrž investujte do nádob na skladování potravin. Důležitým faktorem je také čistý dům, takže byste měli podlahy čistit co nejčastěji, umývat nádobí, čistit koupelny a toalety.

Chcete-li se zbavit mouch z domova, můžete také použít různé typy pastí na mouchy, jako je tradiční tlapa, která zabíjí mouchy na zdi, nebo elektrická tlapa, která je ničí za letu. Zajímavým řešením je použití hmyzožravých rostlin, jako je rosnatka nebo Nepenthes, které přitahují mušky a - řekněme - je konzumují.

Mezi další domácí prostředky pro mouchy patří biotechnické pasti umístěné v blízkosti hnízdiště hmyzu nebo popelnic na slunných místech a fyzikální metody založené mimo jiné na použití vysoké zvuky, které je odrazují. I přes péči o hygienu a ochranu proti hmyzu se mouchy budou stále snažit dostat dovnitř, ale bude jich méně.

Dalším způsobem, jak létat, je dát čerstvou bazalku nebo mátu na parapet kuchyně. Mouchy se nelíbí vůni levandule, takže se zbavíte much, můžete namočit bavlněné kuličky levandulovým olejem a dát je do sklenice (nezavrhneme sklenici) nebo jiného jídla v kuchyni.

Červi doma. Vidíte je doma? Podívejte se do galerie, setkejte se s nimi!

Červi doma: nejčastější útočí na domácí hmyz. Vidíte je doma?

Podívejte se na opatření, která jsme si vybrali, abychom vám pomohli v boji s mouchami

Viz také: Jak vyrobit svíčku. Originální vonné svíčky

Funkční sítě proti komárům nebo jak chránit před hmyzem (FOTOGALERIE)

Mouchy nejsou jediným perzistentním hmyzem, který se dobrovolně vkrádá do našich domovů. Jedním ze způsobů ochrany před nezvanými škůdci jsou sítě proti komárům. Zjistěte, co jsou a kam je připojit. Vše ve fotogalerii níže!

Funkční sítě proti komárům, nebo jak se chránit před hmyzem

Viz také: Levné síť proti komárům: jak vytvořit síť proti komárům pro komáry, mouchy a další hmyz?

Rostliny, kterým se komáři nelíbí (FOTOGALERIE)

Komáři jsou nepochybně stejně perzistentní hmyz jako mouchy doma . Jejich výskyt zvenčí však můžeme omezit výsadbou vhodných druhů rostlin v naší zahradě, které na ně působí odstrašujícím způsobem. Více se dozvíte v galerii níže!

Rostliny, kterým se komáři nelíbí

Kategorie: