Uvnitř ven. Jít na nástupiště. Dešťová voda je odváděna ze střechy řetězem zavěšeným pod ní.

Finský architekt Viljo Revell navrhl v Helsinkách soukromý dům s galerií umění, včetně kliky dveří a vláček. Rodina Gunnara Didrichsena se tam usadila v roce 1959 ve společnosti „Painter at Work“ Picasso a „Lying Character“ Moore. Kromě brutální architektury můžete dnes obdivovat více než tisíc děl v muzeu Didrichsen.

Na ostrově Kuusisaari v západní části Helsinek, obklopeném krásným starým stánkem, je několik ambasád a velká část domů má skromné moderní bloky. Bývalá vila Didrichsen z roku 1959 navržená finským architektem Viljo Revelelem v mezinárodním stylu vyniká jako jedna z nejúžasnějších. Majitelé Marie-Louise a Gunnar Didrichsen, místní podnikatel, si od architekta objednali dům pro sebe a své čtyři děti. Záměrem bylo také přizpůsobit jejich rostoucí sbírku uměleckých děl 20. století, která byla vytvořena podle zásady, že veškeré dílo se musí líbit oběma manželům. A tak na ostrov Kuusisaari přišli mimo jiné díla: Picasso, Kandinsky, Miró, Léger, Moore, Giacometti a velká sbírka domácích umělců: Aksela Gallen-Kallela zobrazující finskou Kalevalu (národní epos), expresionisty Alvara Cawén, symbolička Helene Schjerfbeck a mnoho dalších.

Více o architektuře a interiéru vily Didrichsen si můžete přečíst v červencovém čísle Dobre Interiors!

Dobrý interiér

Doporučujeme vám, abyste se vydali na naši stezku - někde daleko, když představujeme vynikající příklady světové architektury nebo blízko Polska, plné dosud neobjevených rohů. V rubrice „Lidé, vášně, místa“ počínaje tímto číslem označujeme směr, který stojí za to se vydat - Roztocze …

Kupte poslední číslo

Kategorie: