Osvětlení koupelny musí uživatelům poskytovat pohodlí - to je jasné. Při navrhování a uspořádání koupelny však nemusíme omezovat roli osvětlení na praktické aspekty. Jak zajímavé je osvětlit koupelnu a dát jí jedinečný charakter?

Při výběru osvětlení koupelny musíme vzít v úvahu, zda světlo splňuje svou primární funkci - optimální osvětlení místnosti. A ačkoli se nebudeme omezovat na tuto funkci, musíme si ji vždy pamatovat. Takže bez ohledu na to, jaká rozhodnutí činíme ohledně výběru světelných zdrojů, měli bychom si pamatovat několik základních principů.

  • V koupelně je pokoj, kde se cítíme dobře, pokud je čistý a čistý. K dosažení tohoto účinku se ujistěte, že celkové osvětlení je dostatečně silné a dostatečně rozptýlené, aby dosáhlo každého rohu koupelny.

  • Nezapomeňte však, že světlo v koupelně nemůže být příliš silné . V místnosti s příliš velkým světlem se naše oči rychle unaví. Budete chtít nechat koupelnu příliš silně osvětlenou co nejdříve - nebudete mít šanci proměnit vaši domácí koupelnu v prostor pro odpočinek.

Geniální uspořádání koupelny se dvěma trojúhelníkovými skříněmi

  • Rozdělme světla na sekce . Při zajišťování osvětlení koupelny můžeme mít mnoho nápadů, které budete chtít použít v závislosti na příležitosti. Postarejme se o instalaci alespoň jednoho dvojitého konektoru - přemýšlejte o tom již ve fázi plánování elektrické instalace.

  • Tento bod souvisí s předchozím. Oko netoleruje kombinování několika světelných zdrojů s velkým rozdílem v barevné teplotě. Zvažte to seskupením světelných zdrojů.

  • Kontrasty, stíny a oslnění - pokud je to možné, pokuste se jim vyhnout, zejména kolem zrcadla. Nepřipojujte se k zrcadlu, které vrhá ošklivé stíny halogenu, postaráme se o správný rozptyl světla, nepřipojujte před zrcadlo oslnivé světlo.

  • Při všech rozhodnutích týkajících se osvětlení koupelny nezapomeňte, že elektřina a voda jsou špatnou kombinací - vybavíme koupelnu lampami odpovídající třídy těsnosti.

Dokonale uspořádané koupelnové osvětlení. Všechny zóny jsou označeny: centrální, nad zrcadlem a dekorativní osvětlení.

Jaké celkové osvětlení koupelny byste si měli vybrat?

Pokud si pamatujeme výše uvedené zásady, možnosti osvětlení koupelny jsou téměř neomezené. Klasické a bezpečné řešení je umístění světelných bodů v celém zavěšeném stropu. To dává rovnoměrné světlo v celé koupelně a navíc zjednodušuje instalaci - všechny kabely jsou volně skryty nad stropem.

Obecný světelný zdroj může být také jediný. Klasickou volbou bude plochý strop, ale v poslední době přicházejí do koupelen také nejmodernější závěsné lampy v různých stylech. Pro stylování prostoru nad vanou nebo jiným klíčovým místem v koupelně najdeme módní pavoučí lampy, moderní odstíny drátu nebo dokonce křišťálové lustry.

Umyvadlo integrované s pracovní deskou a skříní, stejně jako sprchový kout

Populární je také boční osvětlení. V současné době jsou koupelnové nástěnné lampy nabízeny v mnoha různých stylech a neomezují se na polookrouhlé odstíny vyrobené z mléka nebo krémového skla. Nalezneme také nástěnné lampy v minimalistických ocelových rámech a dlouhé světelné panely se zajímavými proporcemi.

Můžeme se také rozhodnout pro montáž LED pásů do speciálně připravených výklenků: na zeď, pod strop a dokonce i v koupelně. Bude to zdroj pěkného, rozptýleného, měkkého světla.

Pokud máme štěstí, že máme v koupelně denní světlo - nezapomeňte na to při navrhování koupelny. Spojme je moudře s jinými světelnými zdroji.

Zrcadlové osvětlení. Jak osvětlit zrcadlo koupelny?

Nejprve si uvědomte, že zrcadlo opravdu neosvětlujeme, ale osobu před ním. Zde se budeme obzvláště starat o silné, rovnoměrné světlo, přirozené barvy a odstranění stínů.

Zamysleme se nad více než jedním světelným zdrojem. Připomeňme si, jak vypadají zrcadla v divadelních a filmových skříních. Proč se nechcete přiblížit takovému osvětlení? Zejména pokud domácí uživatelé pravidelně používají make-up - takové osvětlení se postará o všechny požadované detaily.

Krásná, světlá koupelna s velkým zasklením vyžaduje velmi jemné dodatečné osvětlení. Zrcadlo s osvětleným rámečkem může být tak jemným přízvukem. Obr. Duravit

Žárovky kolem zrcadel v divadelních skříních jsou však nastaveny barevnou teplotou na žhavicí stolní osvětlení. Naše osvětlení musí být přizpůsobeno našim potřebám - v tomto případě to znamená teplotu barev denního světla (5000-6000K). Mimochodem, tento teplotní rozsah zajišťuje nejlepší vizuální ostrost.

Relaxační osvětlení koupelny

Ne všechny možnosti osvětlení navržené naší koupelnou potřebují zviditelnit vše. Doporučujeme také, abyste přemýšleli o koupelně jako o místě, které uklidňuje smysly.

Náladové, tlumené osvětlení nám může pomoci relaxovat při koupání, uklidnit nás na konci dne. Při výběru osvětlení pro tento účel se dostaneme k lampám s teplým světlem, tj. Barevné teplotě pod 3 200 K.

LED osvětlení v koupelně: fotografie koupelny

Béžová koupelna

Kategorie: