Světlé minimalistické interiéry v uspořádání skandinávské kuchyně mohou potěšit. Tlumené barvy, jednoduchý nábytek, zajímavé doplňky - to je skandinávský styl v kostce. Uspořádání skandinávské kuchyně je často bílé a monochromatické, ale díky tomu je klasické a hezké. Podívejte se na inspiraci a fotografie kuchyně.

Dřevo, bílý nábytek a barevné doplňky nám pomohou ozdobit skandinávskou kuchyni. Skandinávský styl miluje vše, co je přirozené, nebo alespoň působí dojmem. Kámen, dřevo, len a bavlněné tkaniny, barvy - bílá, šedá a modrá - to jsou základní prvky uspořádání skandinávské kuchyně. Dominance bílé je jedním z hlavních důvodů popularity skandinávského stylu. Toto uspořádání kuchyně bude jistě jasné, takže bude užitečné při zdobení kuchyňského okna bílé nebo béžové žaluzie, nebo budou fungovat i dřevěné žaluzie. Je to také styl, který umožňuje použít nekonvenční dekorace nebo nábytek přepracovaný z něčeho jiného. Pokud dáváte přednost hotovým řešením pro uspořádání kuchyně, podívejte se na IKEA - tam je filozofie skandinávského bytu stejná, jako byla diskutována. Použitím hotových prvků můžete uspořádat interiér kuchyně zcela odlišně od souseda, který si zakoupil podobnou sadu nábytku. Jednoduchost tvarů ve skandinávském stylu neznamená uniformitu. Barvy a pečlivě vybrané doplňky dodají vaší skandinávské kuchyni osobní nádech

Skandinávská kuchyně: nábytek a materiály

Kuchyňský nábytek ve skandinávském stylu je velmi charakteristický, obvykle vyrobený ze surového a světlého dřeva, natřený bílou barvou.

Více: Kuchyně IKEA Fotografie skutečných kuchyní s nábytkem od IKEA >>>

Skandinávský styl v kuchyni používá hlavně přírodní materiály: dřevo, proutí, prádlo, bavlna - to je zvláštní vlastnost interiérů kuchyně inspirovaná skandinávským stylem. Dřevěné podlahy natřené bílou barvou se samozřejmě shodují s kuchyňským nábytkem ve skandinávském stylu, stěny vybílené bílou barvou rozjasňují interiér.

Parní pece Electrolux SteemBoost pro kuchyně ve skandinávském stylu

Skandinávská kuchyně: výzdoba

Uspořádání kuchyně ve skandinávském stylu se vyznačuje tím, že vypadá přírodně čistě, transparentně a vesele. Tento efekt je získán hlavně čistě přírodními barvami - ecru, vřes, růžová, modrá, žlutá a bílá. K tomu se skládá z přírodního dřeva, kamene, ale také ze skla, na židlích a na stole, samozřejmě z tkanin v pruzích a pléd, někdy s jemnými květinovými motivy. Skandinávská kuchyně je oázou pohodlí a pohody. Bez předpětí nafouklé elegance a pozlátka. Všichni v domě se zde cítí dobře. Ve skandinávských interiérech se zaměřujeme na jednoduché praktické spotřebiče: bílá v jídelně a kuchyni, v posezením z přírodního dřeva. Zjevným doplňkem by byly bílé nebo béžové stěny.

Viz také: Bílá kuchyně krok za krokem - tipy a FOTKY >>>

Jednoduchost, funkčnost, průhlednost - to jsou atributy, které definují dokonalou kuchyni, a zároveň hlavní rysy skandinávského stylu, což je důkazem toho, že bílé interiéry nemusí být nudné a bez výrazu - právě naopak!

Skandinávská kuchyně: barevná jednoduchost

Skandinávský styl se vyznačuje jednoduchostí tvarů, tvarů i barev. Dominují bílé, bělené šedé a další (obvykle studené) barvy a barvy přírodních materiálů používaných v aranžmá. Díky tomuto typu palety je skandinávská kuchyně mimořádně jednoduchá a průhledná, přesto útulná. Zajímavé je, že k světlým základním barvám se obvykle přidá jeden (nebo několik menších) tmavých přízvuků, které rozbijí všudypřítomnou bílou a dodají místnosti poznámky o individualitě.

Skandinávský styl v kuchyni: přirozenost a funkcionalismus

Skandinávská kuchyně je především velmi dobře promyšlený prostor - všechno má v sobě své místo. Několik stylových kuchyňských spotřebičů a obecný řád prostoru přidávají na povrchu objem a dobré uspořádání zásuvek, skříní a věšáků, jakož i funkčnost kuchyně přispívají k čistšímu, úspornějšímu a snadnějšímu každodennímu použití. Efekt průhlednosti je dále umocněn přítomností přírodních materiálů používaných k vytvoření skandinávského uspořádání v kuchyni - dřevo, proutí, kov, kámen, prádlo nebo vlna.

Skandinávská kuchyně: FOTOGALERIE

Světlá, útulná, praktická, přírodní - to je skandinávská kuchyně. Nejjednodušší způsob, jak zjistit jeho výhody, je prohlédnout si fotografie hotových projektů. Doporučujeme takové v našich galeriích!

Uspořádání moderního obývacího pokoje s kuchyní ve skandinávském stylu

Kuchyňské doplňky ve skandinávském stylu: fotografie, inspirace, aranžmá

Bílá kuchyně ve skandinávském stylu: rybí kostra na zdi

Skandinávský interiér kuchyně v černé a bílé

Kategorie: