Objevte rozdíly v použití indukčního a plynového sporáku: jaký je rozdíl, jaké funkce musí mít, který varný panel je lepší, co vyhraje ve vaší kuchyni? Doporučujeme vám, co hledat při výběru plynových a indukčních varných desek pro vestavbu.

Doporučujeme, jak se indukční a plynové varné desky liší a jaké funkce by měly mít. Žiješ intenzivně? Máte malé děti? Chybí vám čas na vaření a každodenní úklid? Indukční varná deska splní vaše očekávání. Myslíte si, že jídla připravená na ohni mají lepší chuť než jídla na elektrický sporák? Používáte hořáky k opékání některých potravin? Používáte často smaltované hliníkové hrnce a sklo žáruvzdorné nádobí? Plynový sporák pro vás bude lepší.

Při výběru vestavěné varné desky zohledněte stávající připojení, svůj životní styl a kulinářské preference.

Pro použití indukční varné desky je nutná třífázová elektrická instalace. Pokud máte nedostatek energie, požádejte svého dodavatele energie o jeho zvýšení. Aby bylo možné používat plynový sporák, musí mít vaše budova plynové připojení. Vždy však můžete požádat o uzavření dodávky plynu a nechat si upravit elektrickou instalaci.

Přečtěte si také: Klady a zápory sporáků >>>

Indukční a plynové varné desky: rozdíly

PLYNY PLYNU : teplo se získává spalováním plynu vycházejícího z hořáků (obvykle dva až pět, lišící se topnou energií). Taková varná deska je levnější než elektrická, ale během vaření ji musíte věnovat více pozornosti a častěji ji udržovat (včetně čištění hořáků). Méně náročné, pokud jde o použité hrnce.

Zkontrolujte také: kterou kuchyňskou digestoř zvolit >>>

INDUKČNÍ RADY . Indukční varná deska využívá fenomén elektromagnetické indukce - přeměňuje energii na teplo, nikoli na varnou desku, ale na dno misky. Je to bezpečnější (pro ni je těžší spálit kůži) a pohodlnější než plyn, ale bohužel dražší. Indukční varné desky vyžadují použití feromagnetických kovových (magnet přitahujících) nádob.

Řešení na půl cesty: plynový sporák bez plamenů . Spalování probíhá zde pod skleněnou tabulí.

Indukční varná deska. NÁZORY

Je dobré, pokud indukční varná deska chrání před přehřátím a převařením, např. Má automatický varný systém (rychle ohřívá jídlo a poté snižuje výkon varné desky, což umožňuje vařit). Možnost „Stop & go“ nebo „Pause“ je užitečná, pokud potřebujete na chvíli zastavit vaření, po kterém se chcete vrátit zpět, aniž byste museli znovu nastavovat funkci. Funkce „Booster“ zkracuje dobu přípravy. Vaše bezpečnost je zajištěna pomocí časovače nebo automatického přepínače pole (např. Po hodině zahřívání, minutě bez talíře nebo vaření z pánve). Podobně zámek ovládacího panelu (indikován pro rodiny s malými dětmi).

Přečtěte si také: Proč se zařízení po uplynutí záruky rozpadne?

Jak pečovat o indukční varné desky?

Po vaření otřete indukční desku hadříkem navlhčeným vodou a jemným čisticím prostředkem nebo mlékem (např. Pro keramické desky). Nepoužívejte silné chemikálie ani ostré podložky. Pro indukční varnou desku používejte hrnce s plochým dnem. Když se něco nalepí na talíř, opatrně jej vyjměte speciální škrabkou. Před plánovanou „špinavou“ prací nastříkejte panel ochranným přípravkem.

Přečtěte si také: Jak rychle vyčistit sporák troubou?

Plynový sporák. NÁZORY

Plynový sporák by měl být vybaven ochranou proti plynnému prachu (elektromagnetický systém se senzory u hořáků, přerušit přívod plynu v případě hašení plamene). To eliminuje riziko úniku plynu, například v případě zaplavení nebo převaření vroucí kapaliny. Zapalovací svíčka aktivovaná knoflíkem umožňuje ovládání trouby i jednou rukou (stačí stisknout a otočit knoflíkem). Dvojité nebo trojité plamenové prstencové hořáky vykazují větší tepelnou energii. Ploché knoflíky usnadňují udržování disku v čistotě.

Plynové varné desky: co je zakázáno?

  • Nadměrné zatížení hořáků (maximální zatížení na hořák je přibližně 20 kg).
  • Vyfukování hořícího plynu.
  • Demontáž kohoutků a hořáků. Lití vody nebo saponátu.
  • Použití varné desky k vytápění bytu.
  • Čištění desky drátěnou podložkou nebo nožem.
  • Uvedení hořlavých produktů na horké mříže.

GALERIE: jak uspořádat domácí spotřebiče v kuchyni

Dobře vybavená kuchyň je primárně funkční. Podívejte se na návrhy kuchyně: vybíráme moderní domácí spotřebiče.

Moderní domácí spotřebiče z kolekce Gorenje by Starck

25 nejzajímavějších implementací kuchyně: viz nejlepší projekty 2016!

Podívejte se na obrázky, jak čistit domácí spotřebiče

Zajistíme obývací pokoj s kuchyní s moderními domácími spotřebiči

GALERIE: Přehled indukčních varných desek

Moderní ledničky Gorenje v módním retro stylu

Kategorie: