Dlaždice pro vnitřní schodiště se liší parametry od těch, které byly vybrány venku. Všechny schodišťové dlaždice se však snadno udržují, poskytují množství dekorativních motivů a jejich obložení není nákladná investice. Které dlaždice byste si měli vybrat venku a které budou pracovat uvnitř?

Keramické podlahové dlaždice jsou nejčastěji vybírány jako dokončovací prvek pro vnější a vnitřní schodiště. Jsou velmi dobrou alternativou k dřevěným schodům, protože se snadněji udržují, jsou levnější a potěší bohatostí výzdoby. Je snazší získat dlaždice podobné dřevu, které vypadají jako přírodní materiál. Trvanlivost, estetický vzhled a ne příliš vysoká cena jsou nepochybnými výhodami schodišťových dlaždic. Aby však byly co nejfunkčnější, musí být splněna několik důležitých pravidel a pozornost na jejich parametry, aby dlaždice umožňovaly bezpečný pohyb kolem nich a byly odolné vůči povětrnostním podmínkám (to platí pro vnější dlaždice).

Vnitřní schodiště - na jaké parametry věnovat pozornost?

Barvy a vzory dlaždic jsou velmi důležité, protože jsou důležitým prvkem interiéru. Při renovaci nebo zdobení však nezapomeňte na bezpečnost - schody by neměly být příliš hladké nebo kluzké. Koneckonců, většina z nás se pohybuje po domě v měkkých pantoflích nebo ponožkách. Velmi důležitým parametrem, který je třeba před nákupem zkontrolovat, je proto stupeň odolnosti proti skluzu. Měli bychom si vybrat dlaždice s kategorií od R9 a vyšší.

Druhým důležitým aspektem je otěruvzdornost - nejlepší je vybrat si schodové dlaždice označené symbolem PEI 4, což znamená, že budou odolné proti poškrábání a poškození.

Vnitřní schodiště - jaké dlaždice byste si měli vybrat?

Keramické dlaždice - porcelánové dlaždice a terakotové dlaždice jsou nejčastěji vybírány pro vnitřní schody. Nejlepší je vsadit na připravenou sadu pro dokončení schodů, ve které najdete podstavce, nášlapné plochy a další prvky potřebné k zakrytí schodů.

Dlaždice pro vnější schody - co hledat?

Vnější schody musí odpovídat celému konci domu a harmonizovat jak s budovou samotnou, tak s chodníkem a zahradou. Estetický aspekt často zakrývá praktický aspekt. Úspora materiálu je v tomto případě také velkou chybou. Venkovní obklady by měly být vysoce kvalitní. Z důvodu vystavení atmosférickým podmínkám musí splňovat normy odolnosti proti mrazu a tepelné odolnosti. Věnujme také pozornost jejich struktuře - uzavřená a kompaktní minimalizuje riziko absorpce vody a v důsledku toho praskání ze zmrzlé zimy.

Měli bychom také pamatovat na protiskluznost - dlaždice pod R9 by neměly být používány pro schody.

Jaké obklady pro venkovní schody si vybrat?

Glazované porcelánové dlaždice pokryté ozdobným střihem budou vhodné pro venkovní schody. Dlaždice tohoto typu jsou velmi odolné vůči povětrnostním podmínkám a zároveň mají velkou estetickou hodnotu - prosklené porcelánové dlaždice přicházejí v mnoha barvách a vzorech, což zvyšuje možnosti uspořádání.

Dobrými materiály budou také slínky a kamenné dlaždice, ale musíme vzít v úvahu, že druhá možnost bude mnohem dražší. Vstupní schodiště do domu pokryté žulou, pískovcem nebo čedičem jsou zárukou nadčasové elegance. Hodí se jak do klasických, tak moderních budov. Tento typ panelu je velmi odolný, odolný proti kolísání vlhkosti a teploty. Kamenné dlaždice jsou také bezpečné, protože jejich povrch obvykle zrn nebo plameny, což zabraňuje uklouznutí. Schody z kamenných dlaždic však vyžadují pravidelnou impregnaci, což je jejich nepochybná nevýhoda.

Jak uspořádat prostor pod schody? 9 inspirací

Moderní interiérové schody v domě: fotogalerie

Keramické dlaždice neobvyklých tvarů

Kategorie: