Stále více obyvatel měst se vzdává předsudků proti vodovodní vodě. Voda z vodovodu je bezpečná a zdravá - a nyní také v sycené verzi.

Popularita vodovodní vody každým rokem roste. Pokud jsme milovníky perlivé vody, nejsme nuceni nakupovat balenou vodu. Můžeme snadno a rychle proměnit sklenici vody z kohoutku na vaši oblíbenou sodovou vodu. Ukážeme vám, jak doma vyrábět perlivou vodu.

Voda z kohoutku ve městě

Začněme jednou věcí. Pokud žijeme ve městě, pokud je naše zásobování vodou zajištěno městskou vodárnou, můžete pít vodu z vodovodu. Bez ohledu na kvalitu našich trubek nás vodovodní voda nemůže ublížit. Standardy, které musí vodovodní systémy splňovat, jsou příliš vysoké a příjem vody ve městě je příliš kontinuální, aby se ve vodě objevilo něco škodlivého.

Voda z vodovodu samozřejmě nemusí chutnat dobře, ale rozhodně nás to nebude bolet. Minerály rozpuštěné ve vodovodní vodě se liší od ingrediencí balené minerální vody, jakož i mezi jednotlivými vodami. Není tedy nutné jej filtrovat - můžeme ztratit některé minerály.

Někteří lidé si stále pamatují pouliční saturátory. Stále je můžete najít na online aukcích. Mezitím se výroba šumivé vody na vlastní pěst jednodušší než kdy předtím.

Šumivá voda z vodovodu

I když se vzdáme předsudků proti vodovodní vodě, mnozí z nás mají rádi perlivou vodu. Kromě toho mají někteří z nás přesné preference ohledně intenzity nasycení vodou oxidem uhličitým. Naštěstí dnes je možné připravit přesně tak sycenou vodu, jak chceme.

Tradiční metodou budou klasické sifony pro sodovou vodu. Kromě toho na trhu najdeme speciální moderní saturátory, které vám umožní upravit úroveň saturace. K dispozici jsou také speciální systémy integrované do kuchyňského kohoutku, které umožňují sběr sycené vody přímo z kohoutku.

Klasický sifon se snadno používá a vypadá skvěle.

Klasický sifon na sodovou vodu

Každý spojuje charakteristickou objemnou láhev s hubicí, často „oblečenou“ do pružné sítě. Pro tento typ sifonu, který vydrží asi litr vody, kupujeme malé kazety. Deset kazet stálo přes tucet zlotých.

Tento typ zařízení je malý, obvykle má úspěšný design a snadno se používá. Nemáme však žádný způsob regulace úrovně nasycení vodou z oxidu uhličitého.

Modely z nerezové oceli jsou populární, někdy pogumované zespodu pro lepší stabilitu. Můžete si také vybrat z celé řady plastových lahví. Obzvláště sentimentální doporučujeme sifony z tlustého skla, často barevné.

Moderní saturátory Aarke jsou k dispozici v mnoha elegantních barevných verzích.

Moderní saturátory

K dispozici je také moderní verze saturátorů. Většina z nich představuje moderní design, i když existují i ty, které se vyhýbají sentimentálním tónům.

Například spotřebiče SodaStream jsou elegantní domácí spotřebiče vyrobené z plastu, které se dobře mísí se standardními kuchyňskými spotřebiči, jako je rychlovarná konvice nebo toustovač. Konstrukce karbonátorů Aarke má zase sklon k konstrukci pevných tradičních zařízení. Je k dispozici v několika barvách, například měď, černá nebo cín.

Zařízení tohoto typu sestávají z vysoké části, ve které je umístěna velká náplň CO2 a hlava, ke které je připojena odpovídající láhev. Kazeta v tomto typu saturátoru vydrží až 60 litrů vody sycené oxidem uhličitým a stojí více než sto zlotých.

Ovládání tohoto typu zařízení je velmi jednoduché. Naplňujeme speciální láhev vodovodní vodou, umístíme ji do hlavy a poté uvolníme tolik CO2, kolik chceme.

Integrované systémy pro sycenou vodu

Zvláštním návrhem je instalace systému na výrobu sycené vody integrovaného s kuchyňským kohoutkem. Tento typ systému také ochlazuje vodu na požadovanou teplotu. Příkladem takového systému je Grohe Blue Home.

Zařízení je skryto ve skříni pod dřezem a obsahuje kazetu s oxidem uhličitým a chladicí vložku. Oba trvají dlouhou dobu, takže nebudou vyžadovat příliš mnoho pozornosti.

Ovládací panel nám umožní zvolit nesycené, středně sycené a perlivé vody. Dostaneme každou z nich na příjemnou teplotu. Výhodou takového systému je možnost použití jediné baterie, ze které bude vytékat jak pračka, tak i pitná voda.

Můžeme si vybrat z perlivé, lehce perlivé a neperlivé vody.

Celý chladicí a plynovací systém je umístěn pod dřezem.

Kategorie: