Pokud chceme vytvořit místo pro společná jídla na terase, s rodinou nebo přáteli, stojí za to dát si na pohodlný nábytek jak nábytek pro volný čas (pohovky, křesla, lenoška, houpací síť), tak jídelní nábytek - budou užitečné nejen při nedělních snídaních, ale i dlouhém večeru. setkání pod hvězdami. Stojí za to vsadit na vzácné přírodní materiály. Lze je kontrastovat, jako v prezentovaném uspořádání (Domoteka), s lehkými kovovými židlemi Hee navrženými Hayem od NAP a masivním dřevěným stolem Bordeaux Teak a velmi tradičními židlemi Cannes od Garden Space.

Terasa před domem by měla být reprezentativní a především splňovat naše potřeby. V létě se životy členů domácnosti přenášejí na terasu, která se stává relaxační zónou. Co zvážit při výběru nábytku na terase před domem? Doporučujeme, jak domluvit terasu před domem.

K uspořádání terasy přemýšlíme o tom, jak naplánovat prostor před domem tak, aby vyhovoval všem našim potřebám. Terasa před domem by měla být především multifunkčním místem. Co tedy při zařizování hledat, jaký nábytek si vybrat pro terasu a rostliny, co jiného bude užitečné?

Přečtěte si také: Zahradní altán vždy včas. Jak používat altán v uspořádání zahrady >>

Terasa před domem: zahradní nábytek

Při výběru nábytku na terase před domem stojí za zvážení jejich trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Nábytek by měl být z materiálu odolného proti dešti - pokud zvlhne, je obtížné, nakonec suché a bude v pořádku. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, by měl být zkoumán. Zahradní nábytek by měl být snadno čistitelný a bezúdržbový. V této roli bude fungovat zahradní nábytek ze série z ratanu a nerezového hliníku.

Dřevěný nábytek také dobře funguje na terase. Nábytek z masivního dřeva je vždy krásný a nadčasový. Dobrým nápadem bude jistě modulární pohovka - kombinací různých prvků sedadla můžete vytvořit tvar a velikost, která dokonale ladí s vnějším prostorem. Díky modulárním sedadlům můžete vytvořit pohovku šitou na míru našim potřebám. Sedadla vybavená pohodlnými polštáři, jejichž potahy lze snadno sejmout a prát, budou nejen pohodlné, ale také vypadají skvěle.

Konferenční stolek dokonale doplní uspořádání terasy před domem . V zahradě vedle stolu pro venkovní posezení může být dřevěná lehátka nebo rozkládací židle s pohodlným měkkým polštářem a vozíkem, který odloží chladný nápoj nebo opalovací krém. Pozoruhodný je nábytek, který funguje nejen v domácí zahradě, ale také v zahradě kavárny. Stůl s nastavitelnými nohami bude schopen stát stabilně i na nerovných podlahách. Skládá se rychle a snadno, takže skladování nezabírá mnoho místa. Další výhodou bude háček pod vrcholem, díky kterému bude naše taška vždy u nás a nebude rušit podlahu. Židle s otvorem v sedadle zabrání hromadění vody. Snadno se skladují, protože je lze stohovat.

Viz také: Nábytek na terasu. Jak zařídit terasu GALERIE TERASŮ >>

Terasa před domem: co byste měli mít na paměti při aranžování?

Pokud máme štěstí, majitelé terasy, udělejme z toho prodloužení obývacího pokoje, ale v mnohem volnějším charakteru. Nejprve musíme určit, jaký styl terasy bude vyhovovat našemu domovu. Pokud se nám líbí moderní styl a stále máme doma vyzdobený, zaměřme se na geometrický nábytek vyrobený z ekoratanu. Pokud však máme rádi romantický styl a to je také dům, zařídíme terasu dekorativním železným nebo ratanovým nábytkem. Dřevěný nábytek je univerzální, v závislosti na tvaru, který bude vyhovovat každému stylu. Nejdůležitější je, aby naše terasa byla dobře promyšlená a dobře udržovaná, zapadala do okolí a my na ní chceme strávit každý volný letní okamžik, a to jak sám, tak s přáteli.

Viz také: Neobvyklá proměna terasy >>

Jak zařídit terasu před domem, aby byla pohodlná?

Terasa by měla být především pohodlná. Pěkně samozřejmě také, ale měla by být vyzdobena tak, aby nevyžadovala stálou organizaci nebo stohování.

Jak na terase, tak na balkonových podlahových panelech budou perfektní. Jsou alternativou k podlahovým krytinám. Snadno se uspořádají a nevyžadují pomoc odborníka. K dostání v různých odstínech dokonale ladí s jakýmkoli nábytkem.

Pro milovníky vaření a dlouhé venkovní stolování bude užitečné grilování. Vybaven přídavným barem a skříní umožňuje získat varnou plochu a praktické místo pro vložení talířů. Pojďme velmi pečlivě zkontrolovat, kde bude nejlepším místem, jak se vyhnout kouři u stolu.

Zahradní nářadí, náhradní koberce nebo polštáře, které často používáme, se mohou schovat v pěkné skříni přizpůsobené k umístění na terase nebo balkonu a praktický herbář lze seskupit na stylovou polici. Zahradní vozík na kolech poskytne další úložný prostor, který lze pohodlně přemístit. Pokud se obáváte terárního nábytku po sezóně a nevíte, jak se o něj starat, měli byste na to myslet předem. Ne každý má volné místo v garáži, suterénu nebo podkroví. Kryty dobře fungují pro každý typ nábytku, který chrání před povětrnostními vlivy. Vodotěsné, chrání také před sluncem, pylem a především nečistotami.

Pokud sníme o hostině venku a bojíme se, že počasí zmarí naše plány, můžeme zřídit zahradní deštník. Je třeba věnovat pozornost zahradním slunečníkům s UV filtrem s různým stupněm přenosu slunečního světla. Pokud máte malé dítě nebo kupujete deštník pro starší, nemocnou osobu se srdečním problémem, zamyslete se nad těmi, kteří mají značku 50+, což znamená, že až 98% UV záření bude blokováno. Vyrobeno z tkaniny, poskytuje vynikající ochranu před UV paprsky. Za zmínku také stojí příslušenství, díky kterému se relaxace v zahradě stane kouzelnou.

Slunečná terasa neexistuje bez osvětlení. LED lampy zaručují jedinečnou atmosféru. Díky solárnímu panelu, který přeměňuje sluneční světlo na energii, vám umožní ušetřit energii a snížit dopad na životní prostředí.

Viz také: Pavilon a zahradní stan: co koupit? Pro zahradu vybíráme stany a pavilony >>

Terasy - fotogalerie, krásná aranžmá

Podzimní terasa: útulný koutek před domem

Galerie TERRACES, aranžmá, terasa a zahradní nábytek

Malá růžová zahrada před domem KROK ZA KROKEM

Jak zařídit terasu před domem, aby byla hezká?

Pokud se rozhodneme, jak uspořádat naši terasu před domem, můžeme se vypořádat s estetikou, protože terasa je přístavba bytu. Proto by bylo dobré, kdyby barvy odpovídaly zbytku bytu. Všechno má svůj význam, výběr rostlin, tkanin a jen barvy. Pokud je fasáda budovy udržována v moderním stylu, střecha je například antracitová, nábytek a textilie by měly být hladké a jednoduché. Pro tento dekorativní, zelené, ne nutně kvetoucí rostliny, v jednoduchých, moderních a měřítku hrnce. V moderním stylu mohou být hrnce barevné, ale ne rostliny.

Pokud je však dům v tradičním stylu, oblékneme si ozdobné židle a litinový nebo dřevěný stůl, polštáře a matrace s květinovým vzorem. Zde se hodí tradiční květináče z terakotových květů, s barevnými květy, které kvetou v létě.

Nezapomeňte na osvětlení našeho letního salonu. Můžeme použít svícny namontované na fasádě, ale mnohem příjemnější na terase je světlo svíček v lucernách nebo osvětlení ve formě malých luceren poháněných solárními bateriemi.

Venkovní osvětlení: jedinečný prostor před domem

Uspořádání malého balkonu: viz 10 návrhů!

Kategorie: