Tom Dixon přivítá křeslo PYLON, 1991

Potkali jsme Toma Dixona, samouka a věčného hledače, jednoho z nejznámějších designérů naší doby, ve varšavském domě, kde představil nejnovější sbírku a přednesl přednášku o tom, jak se jeho práce a inspirace v průběhu let změnily. Řekl nám o britském prvku v designu a jaké tajemství projektu dobývá svět.

Agata Fijołek: Jste považováni za velmi britského návrháře. Má design dnes národnost? Co je britskost v designu?

Tom Dixon: Velké značky působí celosvětově, čteme stejné časopisy po celém světě, navštěvujeme stejné veletrhy, a přesto vidíme rozdíl mezi italským, skandinávským a francouzským designem. Pro mě jsou kořeny důležité. Britský nábytkářský průmysl je velmi konzervativní, od dob Arts & Crafts se toho moc nestalo. Vytvořením své vlastní značky jsem ji chtěl oživit. A i když neustále experimentuji s novými materiály a technologiemi, v mých projektech vidím britskou citlivost.

FAN, tabulka, 2010, BELL, stolní lampa, NÁDRŽ, sklo, 2014

Celý rozhovor s Tomem Dixonem si můžete přečíst v únorovém čísle Dobre Interiors!

Dobrý interiér

Doporučujeme vám, abyste se vydali na naši stezku - někde daleko, když představujeme vynikající příklady světové architektury nebo blízko Polska, plné dosud neobjevených rohů. V rubrice „Lidé, vášně, místa“ počínaje tímto číslem označujeme směr, který stojí za to se vydat - Roztocze …

Kupte poslední číslo

Kategorie: