Malování kraslic je neoddělitelnou tradicí Velikonoc. Jak barvit vejce? Přírodní barviva a květinové motivy na kraslicích jsou trendem, který stojí za to představit sváteční tradici. Jak vyrobit velikonoční vajíčka v souladu s přírodou? Podívejte se na naše nápady na velikonoční vajíčka a ekologické vánoční ozdoby [FOTOGALERIE s nápady KROK ZA KROKEM!].

Malování kraslic začíná pár dní před Vánocemi. Péče o vánoční ozdoby v souladu s trendy, stojí za to sledovat hlas přírody a kombinovat tradici barvení a zdobení kraslic s ekologickým trendem.

Zkontrolujte také: Velikonoční stůl >>>

Malování vajec na Velikonoce tradičními metodami je neobvyklá cesta v čase a zajímavý experiment pro nejmladší členy domácnosti. Velikonoční vejce jsou nezdravé dekorace na Velikonoce. Víme, jak vyrábět tradiční velikonoční vajíčka, můžeme prozkoumat a předat velké množství znalostí o tradicích a vlastnostech různých druhů zeleniny a ovoce. A rodinná příprava vánočních ozdob s nádechem alchymie je vždy skvělá zábava!

Malování vajec: vejce v barvě přírody

Velikonoční vajíčka vyrobená z přírodních barviv překvapí svou krásou a opravdu bohatou paletou barev. Doporučujeme zahájit ekologickou malování kraslic výběrem barev, ve kterých se mají velikonoční vejce uchovávat.

Zkontrolujte také: Jak vyrobit kuře na Velikonoce z vlny >>>

Levné a snadno dostupné přírodní barviva pro velikonoční vajíčka se získají díky takovým přírodním složkám, jako jsou:

- červené zelí : zbarví vajíčka ve světle fialové barvě,
- ibišek, brusinka, červený čaj : dávají vejce červenou barvu,
- Špenát : Velikonoční vajíčka budou zelená,
- kurkuma : dá vejce světle oranžovou barvu,
- Cibule : Velikonoční vejce budou vínová nebo teplá hnědá
- červená řepa : dá vejce jasně červenou barvu.

Zkontrolujte také: Jak vyrobit jehněčí ze solné hmoty >>>

Barvení velikonočních vajec: přírodní barviva bez tajemství

Doporučujeme barvení kraslic. Připravíme silnou a intenzivní odvar ze zvolené složky (málo vody, spousta barviva). Ve vodě připravené tímto způsobem vejce vařte asi 10 minut, dokud nedosáhnou požadované barvy. Při vaření přidejte trochu octa, který bude fixovat barvu na velikonoční vajíčko. Po vaření se vejce mohou ve vývaru ještě ochladit, ale nenechávejte je déle než dalších 10 minut.

Malování kraslic: Velikonoční vejce se speciálními efekty!

Velikonoční vejce v ekologickém stylu nemusí mít jednotnou barvu. Malba velikonočních vajec v ekologickém stylu zahrnuje také zajímavé vzory a textury.

1. Pokud chceme, aby velikonoční vajíčka měla květinové motivy, položte listy (okvětní lístky, listy petrželky) na skořápku (před barvením) a vajíčko zabalte velmi těsně do punčocháče, aby se vzor nepohyboval. Když se vejce vaří v barevném odvarku, punčocháče pečlivě odstraníme.

2. Můžeme poškrábat barevné velikonoční vajíčko v prolamovaném vzoru. Lehce seškrábněte vzorec, který chceme mít na velikonoční vajíčko, například pomocí jehly, nůžky, pilníku.

3. Pokud vejce před barvením otřete olejem, bude zbarveno různorodě a bude mít zajímavou texturu.

4. Pěkné hrboly se také získají, pokud vychladíte dříve vařené vejce a lehce je "pohmoždíte", aby se skořápka praskla. Takto připravené na chvíli přidáme zbarvení a získáme zajímavou popraskanou texturu kraslic.

5. Naše velikonoční vajíčka budou krásně svítit, pokud skořápky ochladíme olejem.

Foto galerie: malování a zdobení kraslic

Podívejte se na inspiraci pro velikonoční vajíčka v ekologickém stylu. Zdobená a malovaná velikonoční vajíčka přinesou vašemu jarnímu domovu hodně lehkosti a krásných pastelových barev.

DIY velikonoční vejce: přírodní barviva a květinové motivy DO DIY

Zelená velikonoční vejce: Velikonoční vejce se vzorem DECOUPAGE

Nápad na velikonoční vajíčka: malovaná vajíčka jako štětcem malovaný kutil

Kategorie: