Krok za krokem decoupage: zlacení (fólie a zlacení lepidlo). Máte rádi zlacený efekt v dekoraci decoupage, ale nevíte jak na to? Nebo si možná myslíte, že je to příliš drahé? Poradíme vám, jaké druhy zlacení pro decoupage a za jaké ceny si můžete koupit a jak atraktivní předměty na zdobení zlata!

Decoupage zlacení : pokyny, jak to udělat. Doporučujeme zlacení technikou decoupage pomocí zlacené fólie, zlata ve vločkách a lepidle. Krok za krokem decoupage: zlacení lekce. Zlacení používané v decoupage přichází ve třech různých formách:

  1. zlato ve vločkách,
  2. zlatá fólie v roli,
  3. zlatá fólie do vloček.

Pozlacený efekt v decoupage: zlato ve vločkách

Zlato ve vločkách používaných pro decoupage je dostupné na trhu ve formě listů o rozměrech 14 x 14 cm. Baleno v 5 kusech, stojí kolem 7, 50 PLN. Je velmi delikátní, takže pokud nechcete používat celý velký list, vložte mezi dva prázdné listy papíru plátek. Vystřihněte list tak, aby byl uspořádán do příslušných částí. Naneste kus listu na povrch natřený zlaceným lepidlem a stiskněte zlato velmi jemným štětcem. Přebytek očistěte bočním kartáčem. Hotovo. A účinek? Dílo zdobené okvětními lístky ze decoupage je důkladně zakryto a spoje mezi po sobě jdoucími kousky jsou stěží viditelné.

Zlacení decoupage: fólie pro zlacení

Speciální fólie se také používá k vytvoření zlaceného efektu v technice decoupage. Zlacená fólie na svitku se prodává 11 cm široká a 2 metry dlouhá. Cena takového filmu je asi 13 PLN na roli. Zlatá fólie se skládá ze dvou vrstev: jedna tenká fólie a druhá silnější, která je nosičem tohoto zlata.

Jak aplikujete zlato z role na předměty zdobené technikou decoupage? Naneste fólii na natřený povrch a potom lehce stiskněte nosnou vrstvu měkkým hadříkem. A výsledek? Povrch je pokryt jemným zlatým mrakem. Pokud efekt pro vás nestačí, opakujte aplikaci bez použití lepidla.

Fólie ve vločkách je dodávána v 100 ml nádobě. A náklady na takový kontejner jsou asi 13 PLN. Jak aplikovat zlato? Vše, co potřebujete, je posypat povrch zlatými vločkami předem natřenými lepidlem. Pomocí jemného štětce přitlačte zlato a přebytečné množství zamete ze strany na stranu. To je to;) Jednoduché a příjemné.

Zlacení efekt v decoupage: zlacení lepidlo

Aby byl jakýkoli typ zlacení efektivně aplikován na povrch zdobeného předmětu, měli byste získat zlacené lepidlo . 50 ml kontejner stojí asi 7, 50 PLN. Jak nanášet zlacené lepidlo? Naneste vrstvu lepidla na místo, kam chcete zlacit. Počkejte asi 30 minut, dokud nebude lepidlo průhledné, ale stále lepivé. Kartáč, který se používá k nanášení zlata, by měl být velmi jemný, podobný tomu, který ženy používají pro oční víčka. Proč lepidlo na zlacení a ne na běžné lepidlo na decoupage? Zlatá fólie má vysoký obsah mědi a použití vodných přípravků má za následek ekologizaci barvy. Oxidace mědi je časově náročný proces, a proto se povrch vodního lepidla začne po několika měsících zeleno.

Krok za krokem decoupage: jak chránit pozlacený povrch?

Jak jsme již napsali, stejně jako v případě lepidla, v případě laku byste také měli používat bezvodé laky. Pro tento druh ochrany můžete použít lacanticante stárlivý lak, který stojí asi 18 PLN za 80 ml. Je malý, ale velmi účinný. Už víte, jaké zlacení použít, aby váš pracovní povrch vypadal krásně! Hodně štěstí a vítejte v dalších stejně zajímavých článcích. Znát přesně druh sortimentu potřebného pro práci, můžete úspěšně a za rozumné ceny nakupovat online (např. V obchodě Sukcess.pl).

Podrobnější informace v následujících článcích o technice decoupage >>>

Fotogalerie: nápady na dekorativní dekorační předměty

Podívejte se, jak vyrábět decoupage dekorace.

STEP-BY-STEP železné podložky pod hrnce

Jak ozdobit tkáňový box: decoupage

Vintage oddělovací podnos s efektem stárnutí: KROK ZA KROKEM

Kategorie: