Věšáky jsou užitečné na několika místech - zejména u dřezu a koupací oblasti. Je třeba věnovat pozornost zajímavým kulatým věšákům, na kterých můžete zavěsit větší tašku

Rekonstrukce koupelny je u konce a je čas koupit věšák na ručníky? Možná se zdá, že na výběru takového vybavení nezáleží, ale ve skutečnosti je to konečný vzhled koupelny. Ručníky volně zavěšené na běžných plastových věšácích nevypadají dobře a kazí uspořádání. Proto při nákupu koupelnového příslušenství stojí za to vybrat si věšák, který se vejde do výzdoby a zároveň bude velmi praktický. Doporučujeme, které koupelnové věšáky fungují nejlépe, a řekneme vám, kde je umístit, aby byly vždy po ruce.

Věšáky na ručníky - jaké typy najdete v obchodech?

Věšák do koupelny ve formě obyčejného plastového háčku je spíše věcí minulosti. V současné době si můžeme vybrat něco mnohem odolnějšího a praktičtějšího, což se také stane ozdobou.

Věšáky na zeď připevněné ke zdi - zabírají málo místa, takže v koupelně šetříme místo. Ramínka tohoto typu mohou mít různé tvary, od dlouhých lamel až po ozdobná kola, která vám umožní pověsit ručník. Věšáky, které připevňujeme ke zdi, jsou velmi pevné a můžete zavěsit několik ručníků najednou. Nevýhodou je samozřejmě vyvrtání otvorů ve stěnách - ramínka musí být dobře rozložena, protože je obtížné se později přesunout.

Stojan na koupelnu - zabírá prostor na podlaze, ale lze jej snadno přemístit a vyměnit. Funguje nejlépe ve velké, prostorné koupelně. Stojan na ručníky může být vyroben z plastu, nerezové oceli nebo dřeva.

Věšáky na ostatní koupelnové doplňky - co jiného si můžete pověsit na věšáky? Vlastně všechno! Věšáky lze dnes použít jako držáky pro kosmetiku, toaletní potřeby nebo zařízení (například vysoušeč vlasů nebo kulmu). Umožňují vám ušetřit místo, zejména kolem dřezu.

Věšák na koupelnu - kde je to nejlepší místo?

Věšáky na ručníky by měly být umístěny poblíž vany nebo sprchy a hned vedle umyvadla - nemusíte tedy zavěšovat ručníky například na okraji vany. Nejlepší je namontovat je ve výšce ruky a snadno se dostat k příslušenství. Věšáky lze samozřejmě umístit nejen na zeď, ale také na dveře (oblíbené řešení), abychom maximalizovali využití prostoru koupelny. Rovněž stojí za to nainstalovat chromový závěs do sprchové kabiny nebo nad vanu. Je to ideální místo pro kosmetiku a další doplňky, jako je například houba nebo zadní kartáč.

Při každém mytí rukou oceníte stojan na ručníky u dřezu

Věšáky na ručníky do koupelny bez vrtání - funguje to?

Držák na ručníky pro sprchové kabiny? Něco užitečného bez vrtání zde. A co dlaždice? Bude zde také závěs, který lze zavěsit, aniž by se ve stěnách vytvořily otvory? Máme na výběr dvě možnosti: lepicí ramínka nebo ramínka přísavek. Pokud je nainstalujeme správně, lze je používat opravdu dlouho a nést váhu kosmetiky a ručníků.

Jak připravit půdu? Především by měly být důkladně vyčištěny, odmaštěny a usušeny. Pouze na takovém povrchu lepidlo dobře přilne. Po zavěšení věšáku mu dáme několik hodin - lepidlo „funguje“ a stává se odolnějším.

U přísavek musí být dlaždice (nebo jiné povrchy) důkladně omyty. Na nich nesmí být zbytky vody ani kosmetiky. Přísavky, podle pokynů výrobce, zavěste na mokrý povrch a nechte několik hodin, dokud se úplně nepřilepí.

Lepicí háček - jak název napovídá - nevyžaduje žádné vrtání

Z čeho lze vyrobit ramínka a do kterých koupelen se vejdou?

Tyčinka na ručníky může být vyrobena z nerezové oceli (tzv. Chromové oceli), plastů (obvykle plastů), ale také z neobvyklejších materiálů, například litiny, mosazi nebo dřeva. Tradiční závěsy z nerezové oceli fungují nejlépe v klasické nebo moderní koupelně - jsou elegantní, velmi trvanlivé a všestranné.

Litina a mosaz jsou dobrou volbou, pokud je vaše koupelna ve stylu retro nebo kouzla. Například kulatá ramínka ve tvaru lví hlavy (připomínající klepadla na dveře) vypadají nejlépe v mosazné verzi. Zbývá jedna otázka: mohou takové materiály rezivět? No, ne, protože předtím, než jsou řádně napuštěny a pokryty speciálním smaltem.

Pokud do koupelny vložíme dlaždice napodobující dřevo a bambusové doplňky, bude dobrá volba dřevěná tyč na ručníky. V případě bambusu se nemusíte starat o vlhkost - je vůči němu plně odolný.

Vybavení koupelen - jak udržovat konzistenci příslušenství?

Nejjednodušší způsob je jednoduše držet se konkrétního materiálu jako „tématu“. Jsou-li držáky ručníků vyrobeny z nerezové oceli, stojí za to si vybrat i jiné příslušenství. V obchodech můžeme připravit sady, které se budou shodovat, ale někdy je levnější sestavit něco sami. Nebojme se výrazných barev ani kombinace různých materiálů - chromová ocel vypadá dobře se sklem a dřevem.

Řešení pro malou koupelnu - jak zvětšit prostor

Keramické obklady do koupelny

Jaký koberec do koupelny? 10 inspirací

Kategorie: