Venkovní nástěnné svítidlo Philips Grass LED se snímačem pohybu

Pokud plánujete nákup venkovního osvětlení, rychle si uvědomíte, že výběr lamp je obrovský - jak z hlediska designu, tak z hlediska navrhovaných technologických řešení. Venkovní lampy se senzorem pohybu mohou dávat silné, jasné světlo nebo být dekorativní dotek. Pozornost je silně připojena k funkčnosti takového osvětlení, které jde ruku v ruce s péčí o energeticky úsporné a efektivní žárovky. Zkontrolujte, jaké vnější osvětlení pomocí snímače pohybu bude dobrým řešením pro domácnosti a které pro zahradu.

Venkovní lampa se senzorem pohybu - jak to funguje?

Obchody najdou venkovní lampy (nejenže proto, že také používáme tento typ řešení v interiéru) se třemi typy pohybových senzorů: infračervené, ultrazvukové nebo elektromagnetické vlny. Všechny tři umožňují rozsvícení lampy, když se poblíž objeví muž. Nyní samozřejmě máme možnost přizpůsobit rozsah provozu, který nás zajímá, dobu osvětlení lampy a intenzitu světla. A navíc, díky speciálním inovativním systémům, moderní lampy s senzory pohybu a soumraku reagují pouze na vybrané typy pohybu. To znamená, že se nezapnou, například když kočka nebo pes prochází majetkem.

Typy vnějších lamp se snímačem pohybu

Venkovní LED lampa - energeticky úsporné a dlouhotrvající LED lampy se snímačem pohybu a soumraku jsou jedním z nejčastěji zvolených řešení. Dávají studené nebo teplé světlo, proto je lze použít jako bodové osvětlení pro vybrané místo a vytvořit příjemnou náladu kolem domu.

Solární lampa se senzorem pohybu - velmi často se používá jako zahradní lampa, protože funguje skvěle tam, kde je obtížné utáhnout elektrickou instalaci. Je vybaven speciálními solárními panely a během dne se nabíjí, aby mohl celou noc svítit.

Halogenová žárovka se snímačem pohybu - používá se v místech, kde je třeba silné a jasné světlo, například u vstupních dveří nebo v garáži. Halogeny, jako LED, jsou velmi odolné a efektivní. Tolerují teplotní změny venku.

Zahradní lampa se senzorem pohybu - zahradní lampy jsou obvykle solární lampy, kvůli nedostatečné potřebě elektrického připojení. Krásně osvětlují nemovitost, například cestu vedoucí od brány k předním dveřím, ale nejen. Zahradní lampy se senzorem pohybu zdobí terasu, terasu, balkon a jakékoli místo, kde chceme strávit čas po setmění na dlouhých letních večerech.

Lampy se snímačem pohybu a soumraku - kolik to stojí?

LED lampa se senzorem pohybu a soumraku stojí jen několik zlotých. Stropní lampa se snímačem pohybu a soumraku bude stát kolem 40–50 PLN. Za solární lampy zaplatíme o něco více - přibližně 80 PLN.

Stojící zahradní lampy s pohybovým senzorem stojí přibližně 50 PLN. V závislosti na designu budou představovat větší nebo menší náklady. Pokud máme velkou nemovitost na osvětlení, pravděpodobně na ni utratíme několik set zlotých.

Venkovní svítilny se senzorem pohybu - výhody

Venkovní osvětlení není jen jednoduchá lampa se snímačem pohybu a soumraku, ale také jednoduchý způsob, jak představit zajímavý design v okolí domu. Na výběr je mnoho modelů, jako jsou nástěnné svítidla, závěsné lampy nebo stojící zahradní lampy s pohybovým senzorem. Mohou být vyrobeny z nerezové oceli, plastu, dřeva a důsledně zapadají do stylu fasády nebo majetku. Barva světla je také odlišná - od chladného po teplé, což vám umožňuje vytvořit náladu po soumraku a zvýraznit vybrané prvky budovy, jako je fasáda, schody, okna.

Venkovní lampa se snímačem pohybu nespotřebovává tolik elektřiny a je nutné osvětlení po celý rok. Nezapomeňte však, že lampy, které instalujeme na fasádě, vytvářejí soudržný a promyšlený celek. To je důležité pravidlo, protože jinak bude dům z dálky vypadat nevzhledně a chaoticky. Také byste měli být opatrní s počtem lamp, které jsme dali do zahrady, protože prostě to, co je příliš nezdravé.

Se správným osvětlením budovy můžete malovat prostor. Lineární osvětlení zdůrazní tvar domu. Bodové světlo přidá lehkost a eleganci, čímž se do popředí dostanou nejkrásnější dekorace. Venkovní lampa se snímačem pohybu a soumraku má praktičtější funkci, ale je také nezbytným prvkem zahradní architektury. Vytvořme tedy promyšlené uspořádání osvětlení!

Zahradní nábytek pro balkon, terasu a zahradu

Clematis má balkon, terasu a zahradu

Jaké podlaží bych si měl vybrat pro balkon a terasu?

Kategorie: