Bílý nábytek je obzvláště dobrou volbou ve skandinávském designu

Bílý nábytek do obývacího pokoje činí obývací pokoj světlým, moderním a neutrálním. Bílá v interiéru je otevřený prostor, který symbolizuje svobodu a čerstvost. Dodává lehkost a také vizuálně zvětšuje místnost. Pojďme se učit výhody a nevýhody zdobení obývacího pokoje v bílém.

Bílý nábytek do obývacího pokoje - harmonie nebo kontrast?

Přestože tendence k achromatickým interiérům salonů postupně mizí, v polských domovech jsou stále módní odstíny šedé, bílé a černé. Kombinací prvků vybavení obývacího pokoje v těchto barvách (například bílá pohovka, grafitový koberec a šedá zeď) můžeme dosáhnout harmonického a utlumeného dekoru. Černobílá v interiérech je elegantní kombinace, která dá salonu grafický charakter. Když se tyto barvy střídají střídavě, způsobují silný kontrast, který po dlouhé době může být namáhavý, namísto podpory odpočinku. Nábytek v bílé, neutrální barvě také odpovídá stěnám malovaným v pestrých, intenzivních barvách.

Bílý nábytek do obývacího pokoje - osvětlení a dopad na pohodu

Světlé barvy odrážejí sluneční světlo lépe než tmavé. To je jeden z praktických důvodů, proč Řekové namalovají své domy bíle, takže se tolik nezahřívají. Stěny natřené bílou barvou a bílý nábytek vypadají trochu jinak v místnostech, které se liší od světa. V obývacím pokoji na severní straně je bílá velmi chladná, osvětlená lehce namodralým světlem. V obývacím pokoji z jihu bude bílá „zaplavena“ slunečním světlem. Hodně slunce v interiéru může způsobit, že barvy některých barev, tkanin čalouněného nábytku a žloutnutí bílých záclon zmizí.

Příliš mnoho bílé v interiéru může vyvolat negativní emoce. Přestože bílé interiéry jsou sterilní, hygienické a asketické, mohou se zdát chladné a zvyšují pocit odcizení a osamělosti. Monotónnost bílé lze snadno rozbít. Pouze jeden malý detail v jiné barvě, aby zaměřil oko pozorovatele.

Bílý nábytek do obývacího pokoje v moderním a minimalistickém stylu

Bílá je jednou z nejcharakterističtějších moderních stylů. Zdůrazňuje kubické bloky nábytku bez dekorací a dekorací. Bílý nábytek bude velmi dobře fungovat v minimalistickém obývacím pokoji. Jeho domovinou je Japonsko a zdroje inspirace lze nalézt v buddhistické Zenové filosofii. Zelená bonsaje roste dobře s bílou. Obývací pokoj v bílé barvě oživí vertikální zahrady nebo nedávno módní panely z mechu.

Bílý nábytek v obývacím pokoji ve skandinávském stylu

White také vládne ve skandinávském stylu, známý pro svůj dobrý design. Tato barva se vyskytuje na vrcholcích konferenčních stolků, komody a křesel. Často se kombinuje s přirozenou barvou dřeva, šedé (např. Čalounění ušního ucha) nebo pastelově růžové barvy nebo odstín máty.

Bílý nábytek v obývacím pokoji v rustikálním, provensálském a hamptonském stylu

Bílý nábytek v obývacím pokoji ladí s rustikálním stylem. Je to kvůli kontrastu mezi čerstvostí bílé a zrna dřeva, jeho barvami, někdy i stopami destrukce. Nábytek v provensálském stylu je obvykle v barvě přírodního dřeva nebo je bělený s efektem stírání. Bílé komody, stoly, židle, výkladní skříně a příborníky mají klasický tvar, konvertibilní nohy a dekorace v podobě jednoduchého nože.

Milovníci mořské atmosféry a blues mohou mít rádi trochu méně známý styl hamptonu. V obývacím pokoji v tomto stylu, vedle záclon připomínajících plachty, tapety v bílých a modrých pruzích a koberci se vzorem marockého jetele, můžeme dát bílá křesla a pohodlnou pohovku s mnoha ozdobnými polštáři. Bílé čalounění může být nepraktické (zejména pokud máme doma domácí mazlíčky), ale dává obývacímu pokoji zvláštní, elegantní charakter. Pokud chceme zajistit jeho estetický vzhled a stálou čerstvost, vyplatí se používat vyměnitelné obaly nebo časté praní.

Interiér v bílé barvě - klasický skandinávský styl

Rekreační byt

Jak vyzdobit bílou ložnici? 15 inspirací

Bílý obývací pokoj s kuchyní ve skandinávském stylu

Kategorie: