Mapa se sbírkou vlajek pro lepší prozkoumání světa během práce

Mapa světa na zdi vypadá skvěle v obývacím pokoji i v dětském pokoji nebo ložnici. Je to vynikající volba pro lidi, kteří milují cestování, mají zájem o geografii nebo jen hledají originální výzdobu. A co víc, nástěnné mapy světa se velmi liší. Můžete například lovit vintage styl.

Nástěnná mapa světa v různých verzích

Stejně jako v atlasu lze svět na mapě mapovat různými způsoby. Bude to například politické rozdělení zemí s oblastmi označenými různými barvami. Další možnosti? Obecná geografická mapa s poměrně dobrými charakteristikami jednotlivých oblastí, geologická, půdní, meteorologická, historická, socio-demografická nebo klimatická mapa jsou další příklady, které nevyčerpávají bohatost map, které by visely nebo držely na zdi. Tradiční barvy používané v kartografii lze nahradit těmi, které odpovídají interiéru. Černobílé nebo modré mapy jsou dobrými příklady.

Mapy na zeď - pověsit nebo držet

Tradiční mapy světa lze nalézt v turistických obchodech nebo s vědeckými články (koneckonců, bez mapy je obtížné provést lekci zeměpisu nebo historie!). Pokud hledáte staré mapy, stojí za to putovat po starožitných obchodech, kde můžete lovit neobvyklé, věkově staré vzorky (i když často za vysokou cenu).

Levnější alternativou jsou nálepky a ještě lepší tapety s mapami. Ten lze objednat na míru tak, aby mapa pokrývala celou zeď.

Vnitřní dekorace: nástěnná malba s fotografií města na zdi

Nástěnné výjevy s mapami světa

Nástěnná malba s mapou světa na zdi má velkou výhodu v tom, že si můžete objednat dekoraci na míru, která pokryje celou zeď nebo vybraný fragment. Jedná se o zřetelný prvek v interiéru, který si nemusí vybírat další dekorace na zdi. Zároveň získává charakter celý pokoj - zbytek zařízení může být dokonce minimalistický a velmi jednoduchý.

Nástěnné mapy světa jsou zvláště doporučovány pro větší místnosti, stejně jako otevřené prostory v moderním a půdním stylu. V malých a úzkých místnostech mohli opticky přemoci interiér. Působivá mapa na zdi je skvělá ve stylově uspořádaném i eklektickém stylu.

Užitečné informace: vášniví cestovatelé rádi sbírají suvenýry ze svých cest a vícebarevná mapa dokonale doplní dekor s nimi v hlavní roli.

Dalším zajímavým návrhem interiéru je vintage mapa světa. Nástěnné výjevy s takovými mapami najdete také v mnoha obchodech. Samozřejmě jsou mnohem levnější než autentické staré mapy, které jsou k dispozici hlavně v obchodech se starožitnostmi. Je však třeba si uvědomit, že charakter interiéru na mapě určuje vinobraní mapa světa na zdi. Bude obtížné sladit i minimalistické prvky - člověk by se měl spíše orientovat na klasiku, provensálské, půdní a eklektické styly. Také by neměly existovat žádné velké problémy se začleněním takových dekorací do stále módních skandinávských interiérů.

Světové mapy na zdi pro děti

Mapa světa na zdi v dětském pokoji má dekorativní i vzdělávací hodnotu. Může být vybrán podle zájmů nájemce. Nemusí to být politická nebo geografická mapa, ale pouze s nástinem kontinentů a navíc s kresbami zvířat, které se vyskytují v daných regionech světa. Místo zvířat se mohou objevit také rostliny nebo jiné ilustrace tematicky související s daným regionem. Čištění nástěnné malby s mapou také usnadní čištění, protože z ní lze snadno odstranit všechny nečistoty.

DIY: Cestovní suvenýry - jak je zobrazit? 8 nových, inspirujících nápadů

Suvenýry interiérového designu z různých zemí, tj. Sváteční dárky pro domov!

Po celém světě: inspirace interiérového designu z různých kontinentů

Kategorie: