Podlahové dlaždice, které vypadají jako barevný chodník nebo koberec? Perfektní řešení, když si vážíme estetických i praktických hodnot. Cementové a keramické dlaždice s krásnými vzory budou fungovat ve snadno špinavém prostoru v chodbě, kuchyni a koupelně a úspěšně nahradí vzorované tapiserie.

Jak "mít dort a jíst dort", když jsou obě touhy rovnocenné nám? Jak vymyslet moudrý kompromis, pokud sníte o barevné podlaze v chodbě s kobercovým vzorem, ale vyhlídka na neustále špinavé drahé koberce nám brání v dosažení cíle? V tomto případě je ideálním řešením pro povrchy vystavené častým nečistotám barevné cementové nebo keramické dlaždice, které se mohou podobat barevné dlažbě nebo koberci.

Cementové dlaždice v hale: barevná dlažba u vchodu

Hala je důležitým prostorem, a to jak funkčností, tak estetikou. Nejprve vstupujeme do tohoto interiéru, opouštíme vnější oděv, boty a odtud se vydáváme do dalších prostorů našeho interiéru. Hala je také nejlepší vitrína domu, proto by se o její styl a uspořádání mělo postarat. Pokud sníte o útulnějším a domácím designu interiéru od prahu a oceníte snadno dokončitelné dokončovací prvky, řešením bude podlaha (nebo její část) obložená barevnými cementovými nebo keramickými dlaždicemi. Úzký pruh barevné podlahové keramiky v hale vyvolá dojem barevné dlažby s neobvyklou estetikou a současně poskytne povrch podlahy odolný vůči nečistotám a oděru.

Barevné podlahy v designu interiéru chodby, koupelny a kuchyně

Barevná podlaha je obvykle velmi silným přízvukem ve vnitřním prostoru. Vyžaduje tedy stylistické přizpůsobení a tlumení ostatních prvků vyčnívajících do prostoru: barvy a textury stěn, nábytku, textilu. Malá hala vypadá nejlépe mezi ekonomickými a čistými barvami, které opticky nezmenšují interiér. Minimální počet příloh rovněž zvýhodňuje malé prostory. Jednotná barva stěn, hladké čela jakéhokoli skříňového skříně a jednoduché osvětlení (např. Jediná stropní lampa se zajímavým, ale jednoduchým designem) je tedy dostatečnou anturasou pro barevnou podlahu v chodbě. Když sníme o barevné dlažbě v kuchyni nebo koupelně vystavené častým postřikům, jednotné a monochromatické pozadí stěn a nábytku se stane dokonalým prostředím pro kobercovou podlahu. Bílé, jednoduché koupelnové obklady a zapuštěné koupelnové stěny vám umožní plně zdůraznit krásu a potenciál kobercových podlah. Aby interiér nezchladil, stačí do takto konstruovaného uspořádání přidat působivou rostlinu (např. Fíkus, kapradinu) do mírně stárlého terakotového květináče, průhledný kovový koš pro kosmetiku do koupele a několik skleněných lahví na oleje nebo parfémy. Krásné předměty, i když v malém množství, mohou „vytvořit interiér“ . A jejich omezený počet usnadní denní čištění. Podobné pravidlo by nás mělo doprovázet při uspořádání kuchyně s keramickou kobercovou podlahou. Jednoduché a hladké čelní plochy kuchyně, pečlivě promyšlené doplňky a jednoduchá řešení v rámu okna jsou perfektním zázemím pro luxusní kuchyňskou podlahu .

Typické doplňky a dekorace pro současný vlámský styl!

Kategorie: