Palandy jsou stále populárním řešením pro malé dětské pokoje. V moderním prostředí a uspořádání získává patrová postel nové funkce: je praktičtější a estetičtější než její předchůdci před několika desítkami let. Luxusní úložný prostor, lehké uspořádání a velmi funkční přístup do prostoru kolem dělají z palandy nejfunkčnější a nejzajímavější kus nábytku v dětském pokoji!

Není to tak dávno, že nákup palandy byl spojen s nutností, vynucený malým prostorem. Taková postel v dětském pokoji nezahrnovala žádné další atrakce (s výjimkou možnosti spát „na podlaze“).

V současné době, moderně uspořádané, vyrobené např. Z běleného dřeva, rámy palandy se určitě liší od mnoha řešení od svých prototypů.

V dnešní době se palandy v dětském pokoji nepoužívají pouze ke spaní: jsou to pevnost hry, místo učení a místo pro bezplatnou realizaci kreativních uměleckých nápadů!

Palandy pro děti: malý pokoj, spousta věcí

Pokoje pro děti jsou nejen povinnosti (spaní po dobré noci), ale především pohodlné místo pro četné hry! Často se ptáme, jaký nábytek si vybrat, jaká dětská postýlka bude pro dítě nejlepší?

Palanda s různými funkcemi je pro tyto účely jednoduše ideálním řešením. Pokud si můžeme dovolit použít spodní povrch palandy pro jiné účely, než je spací funkce, pojďme si zařídit herní koutek.

Rolety se čtvercovým výřezem jako okna jsou ideální pro hraní doma. Po legraci, se žaluziemi dolů, místo pod postelí esteticky skrývá krabičky na hračky nebo miniaturizované dětské „kuchyně“.

V této části postele můžete také zamést sedadla polštáři, kde se vaše oblíbené pohádky s potěšením přečtou. Rovněž stojí za to zajistit, aby hřiště bylo řádně osvětlené, aby dítě nemělo šanci ublížit.

Také se vejde skříňka na vaše oblíbené hračky nebo povlečení pro nejmenší nebo sezónní oblečení. První patro, postel s aranžovaným vrcholem, se může stát rozsáhlým stolem pro kresby a tvůrčí práce.

Palanda - řešení pro malé dětské pokoje

Palandy v dětském pokoji: různé uspořádání

Při organizaci pokoje pro dva nebo více drobných problémových osob je velmi důležité naplánovat uspořádání postelí. Palandy v jejich klasické verzi jsou spojeny s uspořádáním „jedna nad druhou“. Je to dobré řešení, ale zabírá nejvíce místa a není pohodlné například v obdélníkových úzkých místnostech.

Palandy jsou šťastně k dispozici v různých konfiguracích. Můžeme například postavit patrové lůžko ve tvaru rohu, posunout rám spolu s horním ložem na jednu zeď a umístit druhé lůžko kolmo k rámu - posunout pouze jeho část pod horní část. Jedná se o nejoptimálnější řešení pro malé dětské pokoje, kde by měla být část ložnice umístěna v rohu interiéru.

Dalším, ještě kompaktnějším řešením je palanda pro děti, která vůbec nevypadá. Uspořádané lůžko ze zásuvky vysouvající se pod hlavním rámem klasické postele šetří během dne neocenitelný prostor dětského pokoje a umožňuje dvěma dětem pohodlně odpočívat v noci. Schopnost skrýt ložní prádlo je další výhodou vytahovací postele.

Palandy v dětském pokoji: další prostor pro psací stůl

Nepostradatelným řešením, zejména pro malé dětské pokoje, je patrová postel, jejíž spodní část může být použita jako prostor funkčního stolu. Snadno získáme prostor pro bezplatné učení a zaměření.

Dítě i v mikroprostoru svého pokoje (nebo jeho části, když sdílí pokoj se svými sourozenci) dostane vlastní autonomní část pultu. To rozhodně zvýhodňuje vyšší účinnost učení. Umožňuje vám vymyslet kreativní způsoby individuálního uspořádání prostoru kolem malého stolu (např. Pomocí korkové desky nebo magnetické stěny).

Děti snadno chytí aranžovací chybu, když jim pomůžeme vytvořit vlastní návrhářskou sadu nástrojů pro pastelky a psací potřeby. Děti si také budou užívat malování zdi ve spodním prostoru palandy pomocí tabule. Péče o výzdobu takové zdi tím, že ji neustále naplňuje kresbami, stimuluje kreativitu.

Dalším řešením bude důmyslný kalendář s rozvrhem a důležitými záležitostmi dítěte, který je umístěn na zdi pod postelí a nad stolem. Kreativně vybrané osvětlení prostoru stolu i ložnice nahoře (např. Okouzlující nástěnné stropy ve tvaru oblíbeného zvířete) dodá interiéru velmi příjemnou a útulnou atmosféru.

Palandy: inspirace

Dřevěná palanda do dětského pokoje: nápady pro kreativní uspořádání

Autor: Seart

Bílá palanda pro dívčí pokoj: nápady pro módní dětské pokoje

Autor: Seart

Pokoj pro chlapce: patrová postel v hlavní roli GALERIE

Kategorie: