Která matrace je nejlepší pro alergiky? Latex, pěna, přírodní nebo jarní? Pomůžeme vám vybrat perfektní matraci, která vám umožní dobře spát. Zkontrolujte, jaké vlastnosti by měly mít alergickou matraci?

Při rozhodování o koupi matrace si obvykle vybereme pohodlný model, který zajistí pohodlný spánek. Pokud jsme však alergičtí, musíme věnovat pozornost také materiálu, ze kterého je matrace vyrobena. Pro alergiky se samozřejmě doporučuje antibakteriální matrace.

Matrace pro alergiky: pěna nejlepší volba!

Patrycja Wnorowska, která provozuje blog pro alergiky, řekla v programu snídaně o matracích, které jsou nejlepší pro lidi bojující s alergiemi. Podle odborníka budou pěnové matrace nejbezpečnější, protože pro roztoče nejsou příliš přátelské prostředí. Podle odborníka: vždy si vybereme pěnovou matraci. Nejjednodušší . Wnorowska také zdůrazňuje, že je důležitý speciální antialergický obal - vzdušný, antibakteriální, např. Ze stříbrné nitě. Jedná se o dodatečný ochranný povlak, který často umýváme. Pokud nejsme alergičtí na latex, můžeme se také rozhodnout pro latexovou matraci. Tento materiál také nepřispívá k vývoji roztočů.

Matrace pro alergiky: kterým matrací bychom se měli vyhnout?

Matrace jsou stanovištěm alergenů, kromě roztočů, jejichž trus je nebezpečný pro alergiky, obsahují také plísně a prach. Osoby trpící alergiemi by si měly dát pozor na matrace s přírodními zdroji, jako je kokos, mořská řasa nebo žíně. Jsou ideální pro vývoj roztočů. Nevýhodou jsou také matrace na jaře kvůli velkým prázdným prostorům, kde se vyvíjejí houby a plísně. Ve videu uvidíte odborné rady ohledně výběru nejlepších matrací pro alergiky !

Dobré ráno TVN / x-novinky

Kategorie: