Vodní vysavač je typ vysavače, který je vybaven speciálním vodním filtrem. Díky tomu se prach a nečistoty shromažďují ve vodní nádrži. Jak funguje vodní vysavač a proč byste ho měli zvážit? Použijte náš nákupní průvodce.

Vodní vysavač je vynikající volbou pro alergiky. Nejenže vám umožní rychle a efektivně se zbavit znečištění z bytu, ale také vyčistí vzduch! Na trhu existuje mnoho modelů vysavačů vody. Liší se cenou, funkcemi a možnostmi. Který vodní vysavač byste si měli koupit?

Jak funguje vodní vysavač?

Vodní vysavač je jednoduché a brilantní zařízení, které má vestavěný vodní filtr. Zachytává nečistoty ve vodní nádrži, díky čemuž je foukán pouze čistý vzduch. To vám umožní omezit kontakt s alergeny, špínou, prachem, zvířecími chlupy. Po vyčištění stačí vyprázdnit nádobu vodou, aby se zbavily alergenů.

Který čistič vody byste si měli vybrat?

Při výběru vodního vysavače šitého na míru našim potřebám byste měli přemýšlet o tom, co je pro nás použití. Než si koupíme model, zvažte:

 • máme doma zvířata;
 • podlaha je vyrobena z parket nebo jsou to panely (nebo dlaždice?);
 • máme spoustu koberců nebo koberců;
 • máme čalouněný nábytek.

Dobrý vodní vysavač, nebo co?

Dobrý vodní vysavač je takový, který splňuje naše základní potřeby. Měl by nejen čistit důkladně, ale také pracovat tiše a ekonomicky.

Je také třeba věnovat pozornost tomu, zda je model, který nás zajímá, vybaven taškou. Pokud ano, znamená to, že můžeme čistit mokré i suché.

Před nákupem vodního vysavače je třeba věnovat pozornost několika parametrům:

 • Typ filtru - filtry HEPA fungují dobře, které zadržují 99 procent nečistot (nečistoty, prach, roztoče). Navíc je lze čistit pod tekoucí vodou.
 • Postupný filtrační systém - tento systém umožňuje vyčistit vzduch, takže alergikům dobře funguje.
 • Regulace výkonu - čím více výkonu, tím účinnější je vysávání.
 • Velký výběr tipů - díky různým tipům můžeme čistit parkety, panely, dlaždice, čalounění, koberce. Je dobré okamžitě zkontrolovat, zda vysavač sbírá zvířecí vlasy.
 • Lehký - vyplatí se věnovat pozornost rozměrům vysavače. To je zvláště důležité v případě poměrně velkých povrchů pro čištění, když musíme zařízení přemístit z místnosti do místnosti.
 • Kapacita nádrže - záleží také na majitelích velkých bytů nebo domů. Čím větší je kapacita, tím méně budeme muset vyprázdnit nádobu špinavou vodou.
 • Délka kabelu.
 • Lze je čistit mokré i suché .

Je každý vodní vysavač prací vysavač?

Prací vysavač je prostě verze vodního vysavače vybaveného přídavnou mycí funkcí. Před nákupem se vyplatí zkontrolovat, zda model, který vybereme, má různé typy zakončení, což vám umožní prát čalounění, koberce nebo koberce. Díky různým koncovkám si budeme moci vybrat model, který bude nejlépe vyhovovat našim potřebám.

Jak funguje vodní vysavač?

Vysavač na praní vody má dvě nádoby, takže se čistá a špinavá voda vzájemně nemíchá. Jeden obsahuje čistou vodu s mycím prostředkem, zatímco druhý obsahuje špinavou vodu. Vysavač vytváří pěnu, kterou položíme na mycí povrch (koberec, koberec, pohovka). Myjeme kus nábytku a necháme ho uschnout.

Jaké jsou nevýhody mytí vysavačů vody?

 • Cena - jsou mnohem dražší než běžné čističe vody. Ceny dosahují až 2 000 PLN.
 • Jejich použití je složitější - vyžadují sušení některých částí.
 • Jsou těžší a větší než vodní vysavače.

Co si pamatovat, než si koupíte vodní vysavač a vysavač

Než se rozhodnete zařízení koupit, pečlivě zvážíme vaše potřeby. Majitelé malých bytů, kteří nemají koberce ani čalouněný nábytek, nebudou potřebovat vysavač vody. Zařízení se stane problémem - vzhledem k velkým rozměrům v malém bytě bude obtížné je uložit. V takové situaci bude malý a lehký vodní vysavač dokonalý.

Na druhé straně majitelé velkých domů s různými čisticími plochami budou mít více výhod z vysavače prádla než z vysavače vody. Pomůže jim udržovat pořádek, čistit podlahy a umývat koberce, koberce a čalouněný nábytek.

18 nápadů na moderní koberec

15 nápadů pro koberce v obývacím pokoji v různých stylech

Výměna podlahy: krásné a pevné povrchové materiály

Kategorie: