Dlaždice slínku Granville vypadají skvěle, například v interiéru v průmyslovém klimatu

Cihla na zdi je stále módním řešením v interiérech. Dekorativní cihla je k dispozici v mnoha barvách: přírodní (červená), bílá, šedá a dokonce černá. Hodí se jak k idylickým rustikálním interiérům, tak k průmyslovým loftům. Podívejte se, jak používat dekorativní vlastnosti cihel u vás doma, a naučte se její výhody a nevýhody.

Chcete mít v bytě cihlové zdi? Nejprve si položte otázku: jakou cihlu použiji? Pokud žijete v měšťanském domě, je taková dekorace na stěně jednoduchá. Odstraňte omítku, dokud není cihla odkrytá. Vyčistěte cihlovou zeď ostrým štětcem nebo pískem. Písek a opláchněte vodou (můžete použít speciální čisticí přípravek). Nakonec impregnujte, např. Unicell. Stěna ze staré cihly je působivá.

Bude vás také zajímat: Koupelna s cihlou na zdi >>>

Dekorativní cihla: dlaždice jako cihly

Žijete v nové výstavbě ? Zde máte několik možností pro dekorace na zdi: cementové a keramické cihly, včetně obkladů jako slínku a obkladových cihel. Každá z nich však váží hodně. Aby se nezatěžoval strop, použijte cihly k uspořádání interiéru na malé stěně nebo k nahrazení slínku nebo řezané cihly (asi 13 mm silné, získané z demolice).

Můžete použít mj. Omítnuté cihly pro stavbu zdí mezi místnostmi, zdmi a policemi, jakož i pro umístění výklenků nebo krbů (zde potřebujete cihly a malty odolné vysokým teplotám). Šaty v barvách! Čekají na vás bílá, béžová, červená a černá.

POZOR! Dominantními prvky v interiéru jsou dekorativní cihly a slínkové dlaždice a ostatní dekorace s nimi musí odpovídat.

Podívejte se na produkty doporučené pro interiér:

Cihlové zdi: klady a zápory

Nástěnná dekorace: dlaždice jako cihly

Pokud nemůžeme použít cihlu v interiéru, např. Kvůli jejímu tvaru nebo hmotnosti, sáhneme po slínkových dlaždicích . Jsou tenčí (přibližně 15 mm), lehčí a levnější. Jsou vypalovány stejným způsobem a ze stejných surovin jako cihly. Mají stejné barvy, povrchové a technické parametry. Jsou odolné, odolné proti pronikání prachu a nečistot a mechanickému poškození. Dlaždice mohou být použity k dokončení vybraných vnitřních prvků, jak plochých ploch, tak prostorových prvků, např. Sloupů, polic, mnohem snadněji. Stačí použít rohové dlaždice v rozích. Instalace je relativně jednoduchá - dlaždice jsou nalepeny na řádně připravený povrch a poté drážkovány.

Dekorativní cihla v uspořádání kuchyně

Cihly budou také pracovat na uspořádání kuchyně. Cihly mohou obepínat nejen zeď nebo krb, ale také kuchyňský ostrov. Pokud je kryt ze strany obývacího pokoje o něco vyšší, skryje umyvadlo nebo varnou desku. Cihla dobře snáší kontakt s teplem, nechráněná, ale může „brát“ tuk. Abyste tomu zabránili, zakryjte jej ochranným lakem nebo použijte slínkovou cihlu, která nevyžaduje další povrchovou úpravu.

Cihlová zeď v koupelně

Cihlová zeď v koupelně je řešení, které je stále více populární jako alternativa k klasickým koupelnovým obkladům. Je to také skvělý způsob, jak pozitivně překvapit hosty. Kromě toho se cihla v koupelně vyznačuje odolností vůči nečistotám, vlhkosti a změnám teploty. Je vhodné jej použít k rozlišení jedné ze stěn nebo dokonce dvou. Stejně jako u ostatních místností je v koupelně dominujícím dekoračním prvkem cihla. Měl by odpovídat podlahám, nábytku a doplňkům.

Jak obnovit cihly na zdi?

Nejrychlejším způsobem, jak obnovit výzdobu zdi ze surové cihly, je vyčistit ji od prachu a lakovat (u fragmentu stěny se ujistěte, že lak nezanechává lesk). Chcete změnit barvu cihel? Natřete ji minerální fasádní barvou. Nečistěte zeď před lakováním, protože by to oslabilo přilnavost barvy.

Historie cihel v interiéru. Co je módní?

  • Už to bylo:

Po celá léta byla červená cihla představována hlavně na stěně obývacího pokoje, kolem zárubní nebo okenních rámů, u krbu. Poukazovalo na aranžmá v klasickém, rustikálním nebo dokonce zámeckém nebo západním stylu.

  • Stále módní:

Nyní se objevuje na nových místech. Nikoho nepřekvapuje cihla na zdi nad kuchyňským pultem nebo v koupelně se zrcadlem. V nové výstavbě je tradiční cihla nahrazena opláštěním z tenkého slínku nebo betonových dlaždic

  • Řešení s budoucností:

Do popředí přichází opláštění z cihel s prvky různých délek. S neříznutým kloubem, který přidává znak. Cihlové dlaždice v tmavých odstínech - ideální pro podkroví interiérů.

Cihlová zeď v bytě: viz FOTOGALERIE

Podívejte se na zajímavé návrhy interiérů, kde je cihla na zdi důležitým dekorativním prvkem.

Cihla v obývacím pokoji: nejzajímavější uspořádání

Cihla v jídelně: průmyslová a útulná

Design ložnice: cihla na zdi v dvojznačném uspořádání

Kuchyně uspořádání: cihla v interiéru fotografie

Kategorie: