V minimalistickém rodinném domě hliníkové žaluzie dokonale ladí se sklem a velkou homogenní stěnou.

Fasádní rolety jsou způsob, jak současně zajistit kontrolu nad světlem a teplotou v bytě, a zároveň přidat trochu elegance na fasádě našeho domu.

Spojujeme ji hlavně s veřejnými budovami a velkými prosklenými budovami. Je pravda, že se používají hlavně tam, kde dominují velmi velká okna nebo dokonce prosklené stěny. A ačkoli se osvědčí především v moderní architektuře, neváháme experimentovat s jejich použitím i v jiných stylech.

Pohodlí venkovních žaluzií

Fasádní systémy Anwis chrání interiér budovy před nadměrným slunečním světlem. Podporují provoz klimatizace, což se přímo promítá do nižší spotřeby elektřiny. Působí jako izolátor, který ovlivňuje správné rozložení teploty v místnosti.

Žaluzie Anwis lze pohodlně a plynule ovládat a rozhodovat o stupni slunečního světla uvnitř. Polohu žeber lze změnit pomocí klikového mechanismu nebo elektricky pomocí motoru ovládaného rádiovým dálkovým ovládáním.

Kromě toho existuje možnost spolupráce se systémem automatizace počasí. Poté rolety automaticky upraví svou polohu v závislosti na síle větru, slunečním světle nebo vnitřní teplotě. Stráže mohou být také součástí zařízení připojených k inteligentnímu systému správy domácnosti.

Vnější žaluzie - záruka elegantní, moderní fasády

Vnější žaluzie dodávají fasádě zajímavý a moderní charakter. Jejich hlavním prvkem jsou vodorovné hliníkové lamely různých tvarů a šířek. Bude to skvělý doplněk k budově v duchu hi-tech a dalších ekonomických stylů.

Hlavní předností takového fasádního prvku je jednoduchý geometrický výkres, který dává budově eleganci a lehkost.

Vnější žaluzie dobře harmonizují s velkými skleněnými povrchy, včetně díky bohatým barvám lamel a doplňků. Nabídka Anwis zahrnuje barvy přizpůsobené nejnovějším trendům truhlářství. Mezi nimi najdeme například čedičově šedou nebo strukturální antracit. Kromě standardní kolekce je možné vyrobit vnější žaluzie ve vlastní barvě.

Fasádní rolety. Další zabezpečení a funkce

Aby byly žaluzie chráněny před větrem, mají hliníkové lamely další stabilizátory ve formě bočních vedení nebo ocelových kabelů v PVC plášti.

Výrobce se také postaral o zajištění jednotlivých prvků žaluzií před škodlivými účinky povětrnostních podmínek.

Hmotnost žaluzií je v průměru 2–3 kg na m² a nepředstavuje významné zatížení stavební konstrukce. Lehká a jednoduchá konstrukce fasádních žaluzií, jakož i provedení vodítek, krycích desek a upevňovacích prvků zajišťují stabilitu a odolnost systému.

Novinka - ANWIS fasáda oslepuje samonosný systém.

Hlavní myšlenkou samonosné závěrky Anwis je zajistit její stabilitu na velkých plochách pomocí speciálních závěsů, které spojují dokončený horní žlab s vodítky závěrky. Toto je důležitý detail pro usnadnění instalace.

Fasádní žaluzie v samonosném systému je namontována na fasádě, okenním rámu nebo jiných trvalých fasádních prvcích. Upevňuje se na fasádu budovy pomocí speciálně navržených teleskopických držadel.

Místo tradičních kartáčů byla v slepých vodítkách použita speciální plastová vložka zvaná „vložka“. Výhodou tohoto systému je snadná zaměnitelnost „vložky“ během údržbářských prací a snížení hladiny hluku:

Fasádní rolety v samonosném systému jsou ideálním řešením, když:

  • izolace fasády výrazně brání instalaci fasádních rolet

  • není možné namontovat standardní horní konzoly na překlad nebo zeď

  • Fasádní rolety jsou namontovány na skleněné fasádě

Kategorie: