Staubové grilovací pánve Graphite Grey line, broušená litina, vyhlazená, potažená zevnitř a zvenku 2 nebo 3 vrstvami porcelánu, lesklá zevně, matně smaltovaná a poté vypálená, vnitřní matný porcelánový smalt má nelepivé vlastnosti, nemění chuť a vůni pokrmů, má antialergické vlastnosti, je extrémně odolný proti mechanickému poškození a poškrábání, vysoké lamely, lze použít na všech typech sporáků, včetně indukčních, vhodných do pece, rozměry 28x28 cm, cena cca 555 PLN

Grilovací pánev umožňuje připravit pokrmy jako grilované a často bez použití tuku. Pojďme tedy mít ve vaší kuchyni a víme, jak ji používat. A jaké grilovací pánve jsou dobré? Odpovíme na tuto otázku, podíváme se na různé modely a poradíme, jak vybrat nejlepší.

Grilovací pánev je zařízení, do kterého se vyplatí investovat. Většina z nás má rády pečené pokrmy, zejména grilované - od masa po zeleninu a dokonce i ovoce a podle dietetiků je grilování jednou z nejzdravějších (a dokonce i nejzdravějších) forem tepelného zpracování. Některé diskuse se točí jen kolem tradičních uhelných zařízení. Jde o to, že tající tuk, který padal z masa umístěného na grilu na brikety nebo uhlí pod ním, spálil a „rozstřikoval“ ve formě škodlivých sloučenin a usadil se na opékaných porcích. To se však netýká elektrických nebo plynových spotřebičů, natož grilovací pánve. To, co je nejdůležitější, tj. Tavení zbytečného tuku, však zůstává nezměněno. A o tom to všechno je! Takže v létě nebo v zimě můžete bezpečně používat grilovací pánev a jíst dietní jídla po celý rok a nepotřebujete zahradu ani pozemek k přípravě všeho.

Grilovací pánev: konstrukce

Správná konstrukce grilovací pánve je důležitým prvkem pro dosažení očekávaných výsledků. Misky se liší od ostatních, protože mají zvlněné dno, ve kterém jsou jasně vytvořené drážky. Je to pro ně, že tavený tuk jde namísto namáčení do masa. Některé modely lze vložit do trouby a v závislosti na použité technologii a použitých materiálech je lze použít i na indukčních varných deskách. Tvary a velikosti grilovacích pánví jsou rozmanité: mohou být oválné, kulaté, pravoúhlé a čtvercové, mají rukojeť ze stejného materiálu nebo jsou obloženy dřevem nebo topným materiálem. Některé úchyty jsou odnímatelné (dobré řešení, pokud chcete pánev používat také v troubě!). Existují také modely pánví na grilování se speciálními formacemi, které pomáhají odvodňovat přebytečný tuk.

Litinová, hliníková, ocelová grilovací pánev

Nejoblíbenější je litinová, hliníková nebo ocelová grilovací pánev, i když v některých obchodech dostávají jména podle povlaků, kterými jsou povlečeny. Takže máme například teflonové, keramické, kamenné roštové mísy - to však neznamená, že celá mísa je vyrobena z kamene nebo keramiky, ale pouze její povrch. Základem jsou výše uvedené materiály, jejichž vlastnosti mají velmi velký dopad na rychlost ohřevu pánve a způsob grilování. Povlaky jsou odpovědné za snadné udržování grilovací pánve v čistotě, nepřilnavé nádobí, tj. Mohou být více či méně trvanlivé.

Grilovací pánev: vlastnosti materiálu

Zde jsou nejběžnější modely pánví na grily a jejich vlastnosti:

- Hliníková grilovací pánev s vnějším povlakem nepřilnavá (mají různá jména, často také složení, v závislosti na výrobci) - rychle se zahřívají, snadno se umývají, jsou lehké. Ne všechny modely roštů jsou vhodné pro indukční varné desky. Pánve vyrobené z kvalitní hliníkové slitiny se mohou deformovat. Vyhněte se také jejich praní v myčkách nádobí.

- Litinová grilovací pánev (vyrobená z přírodní litiny) - říká se, že dává pokrmům skvělou chuť, i když malé množství železa může při vaření vniknout do pokrmů a zde se dělí věty - někteří výrobci tvrdí, že to zvyšuje chuť a zdraví pečených jídel, některé říká, že by s tím měl být opatrný. Před prvním použitím by měla být litinová grilovací pánev impregnována (podle doporučení výrobce, nejčastěji se jedná o tření tukem na „uzavření“ otevřených kanálů). Je nutné si pečlivě přečíst pokyny, někteří výrobci varují před použitím hrubě mletého koření a cukru, protože mohou snadno hořet nebo karamelizovat, jiní proti kyselým výrobkům. Litinové pánve vyžadují delší ohřev, ale dokonale distribuují teplo a udržují teplotu po dlouhou dobu. Mohou být grilovány při vysokých teplotách a díky svým feromagnetickým vlastnostem jsou vhodné pro indukční varné desky. Můžete je také vložit do trouby, ale nejsou vhodné k mytí v myčce.

- Grilovací pánev z litiny pokrytá keramikou, porcelánem nebo jiným nepřilnavým povlakem - mají stejné výhody jako surové litinové pánve, kromě toho, že nevyžadují impregnaci.

- Grilovací pánev vyrobená z prvotřídní oceli - její složení do značné míry závisí na výrobci. Jedná se o nejodolnější materiál, odolný proti korozi, vysoké teplotě, neztrácí vlastnosti při styku s chemickými látkami, nebojí se mechanického poškození, nedává nádobí kovovou dochuť. Ocel distribuuje teplo horší než hliník, proto se pánve grilu vyrobené z toho ohřívají poměrně pomalu. Někteří výrobci proto navrhují 3 vrstvy (např. Vysoce vodivý hliník, ocel) a dokonce 7 pro zlepšení vedení tepla, což snižuje riziko hoření. Ocelové pánve jsou vhodné pro indukční varné desky a lze je vložit do trouby.

Povlak na grilovací pánvi

Mnoho modelů grilovacích pánví je v současné době potaženo různými typy povlaků. Povlaky PTFE (PoliTetraFluorEtylen) jsou velmi populární, tj. Fluoroplasty, mezi nimiž jsou například Teflon®, Xylan® nebo Excalibur®. Existuje mnoho typů a jejich názvy a složení závisí na výrobcích. Díky povlakům se jídla nepřilepí na dno pánve a lze je snadno prát.

Stále častěji také nalézáme keramické povlaky. Obvykle pocházejí z minerálů a jílu vypáleného při velmi vysokých teplotách, což poskytuje trvanlivý, hladký a odolný proti poškození povlaku.

Měli byste také zmínit průhledný porcelánový email. Dokonale hladký, může pokrýt interiéry grilovacích pánví některých výrobců. Díky tomu se jídla nelepí a praní je velmi snadné.

Existují také grilovací pánve, jejichž povlaky jsou vyztuženy částicemi přírodních kamenů (např. Žuly), a ty, jejichž povrchová vrstva je vyrobena na základě včelího vosku. Chrání pánev před oxidací (oxidací) a posiluje lepivost pokrmů během smažení po každém dalším použití.

Gril pánev: co si vybrat a jak jej použít?

Co zvážit při výběru grilovací pánve? Za prvé, velikost pánve. Každé jídlo má své rozměry a v závislosti na počtu členů domácnosti si můžete vybrat podle svých potřeb a typu varné desky (základní deska, když je kuchyň volně stojící).

Pokud nejčastěji grilováme „červené“ maso a můžeme mu věnovat trochu více času, pak stojí za to vybrat si litinový grilovací pánev, hliníkový drůbežkový gril bude pracovat s drůbeží a zeleninou, zejména protože se velmi rychle zahřívá a ryby a zelenina půjdou na ocelovou grilovací pánev, mořské plody a maso. Je třeba vzít v úvahu, že bez ohledu na použitý materiál a nátěry používají výrobci své vlastní technologie, takže je obtížné získat jednoznačnou obecnou radu, jak používat pánev pro všechny modely. Proto se řiďte pokyny uvedenými v pokynech. Jistota je, že každá pánev, i když grilováme bez tuku, před každým použitím se vyplatí lehce namazat štětcem nebo dokonce papírovým ručníkem. A ještě jedna věc - nemůžete ukládat žádná jídla v pánvi na grilování z přírodní litiny.

Kuchyňské doplňky ve skandinávském stylu: fotografie, inspirace, aranžmá

Grilovací pánev: mytí a údržba

Správné používání a údržba grilovací pánve jsou důležité problémy, zejména u potažených pánví, ale také u těch, které jsou vyrobeny z přírodní litiny. Je třeba si uvědomit, že:

  • grilovací pánve ze surové litiny by měly být před použitím impregnovány podle pokynů výrobce;
  • během grilování by se neměly používat ostré kuchyňské nástroje, pokud to výrobce nedovolí (pokud jsou použité nátěry velmi odolné vůči poškození);
  • pánev by měla být před praním ochlazena, pak stačí ji otřít měkkým hadříkem (ačkoli někteří výrobci umožňují použití houby) namočenou ve vodě s mycím prostředkem;
  • neomývejte grilovací pánve ostrou houbou nebo štětcem;
  • studená voda by neměla být nalita do horké pánve, protože by to mohlo poškodit povlak;
  • Před prvním použitím pánve je vhodné si pečlivě přečíst pokyny a pečlivě je dodržovat.

Praktické vybavení kuchyně - viz FOTOGALERIE

Vybavení kuchyně: co nahradit závěsné kuchyňské skříňky?

Vybavení kuchyňské zásuvky - najdete ji v obchodě

Elektrické hrnce a zařízení na rýži - přehled, ceny, značky

Kategorie: