Světla, která obvykle zdobí vánoční stromeček, vytvářejí jedinečnou atmosféru a činí z každého romantického uspořádání i nejjednodušší uspořádání ložnice.

Které osvětlení ložnice byste si měli vybrat? Ložnice je místnost, které by měla být věnována zvláštní pozornost při uspořádání bytu, protože jeho hlavní funkcí je poskytnout nám správné podmínky pro spánek a odpočinek. Představujeme několik nápadů, které stojí za zapamatování při plánování uspořádání osvětlení v ložnici.

Při plánování uspořádání osvětlení ložnice je třeba mít na paměti několik důležitých otázek, jako je intenzita a barevná teplota světla, typ, množství a uspořádání světelných zdrojů a stylová konzistence osvětlovacích prvků (lampy, nástěnné lampy, stojací lampy) se zbytkem výzdoby ložnice.

Osvětlení v ložnici: barva světla

Teplota barev světelných zdrojů a index podání barev (Ra) jsou jedním ze základních faktorů při uspořádání osvětlení v ložnici . Informace o nich naleznete na obalu žárovek. Zatímco moderní interiéry, v nichž převládají bílé a studené barvy, vyžadují dokonce chladnější denní světlo (5 000–6500 K) nebo studené bílé (4 000–5 000 K), ložnice v tradičních barvách potřebuje teplejší, měkčí světlo (2700–3500) K). Pokud vaše ložnice kombinuje prvky chladného minimalistického dekoru s detaily v teplejších barvách, můžete kompromitovat a používat světelné zdroje, jejichž barva je v rozmezí 3500 - 4 000 K. Rovněž je třeba mít na paměti, že čím je barva světla chladnější, tím vyšší by měla být její intenzita.,

Spínač křišťálového světla: ZOBRAZIT!

Osvětlení ložnice: typy osvětlení

Celkové osvětlení by mělo rovnoměrně rozjasnit celý interiér ložnice, takže v jednom rohu místnosti si můžete volně prohlížet obsah šatníku a v jiném líčení. Mohou to být stropní lampy (například s difuzéry) nebo skvrny namontované v zavěšeném stropu, které nezabírají místo na stole nebo podlaze. Při rozhodování o tomto typu osvětlení nezapomeňte nainstalovat spínač u vchodu do ložnice. Pokud vám výše uvedená možnost nevyhovuje, uspořádejte v ložnici několik samostatných světelných bodů, například nástěnné nástěnné svítidla na zdi a noční lampu. Ložnici bude věnována zvláštní atmosféra se světly, které jsou obvykle zdobeny vánočním stromkem, zapuštěným osvětlením, tj. Dvěma v jednom - úložnými prostory a lampami, nebo lampami skrytými za panelem vyrobeným z nábytkové desky nebo překližky pokryté tapetou. Pro osvětlení používejte LED pod panelem a ve výklencích v ložnici - jsou energeticky účinné a nezahřívají se.

Kam instalovat spínače a zásuvky: praktické tipy!

Kategorie: