Výzdoba této inspirativní ložnice vytváří tapetu na zdi za postelí. barva a vzor jsou tak výrazné a charakteristické, že zbytek uspořádání je jen jemným doplňkem.

Materiály pro tisk Designéři Guild, Decodore

Po přezkoumání kritérií pro uspořádání ložnice od nuly, můžeme jít do detailů, a tak výběr nábytku, dekorací a doplňků do ložnice! Jak nedělat kardinální chyby při zdobení ložnice? Kdy to přehánět s doplňky? Jaký nábytek do ložnice byste si měli vybrat?

Existuje tolik řešení, jako je spousta uživatelů ložnice a existují různé oblasti použití. Jinak zajistíme velkou, světlou a prostornou ložnici a malou podkrovní ložnici se šikmými a střešními okny. Pokud nemáme žádné zkušenosti nebo jsme schopni zvolit konkrétní styl nebo způsob, jak uspořádat ložnici, měli bychom si uvědomit, že z každé pochybnosti, nejistoty nebo strachu nás jedno jednoduché pravidlo zachrání: „ lépe méně a více “. Začněme však pokusem si představit, pojmenovat a plně si představit náš sen, krásnou ložnici !

Jak vyzdobit ložnici: volíme nábytek

Každý z nás má vysněný kus nábytku, bez kterého by nemohl udělat ve své vysněné ložnici (pokud tomu tak není, a uspořádá ložnici - musí o tom nutně snít!). Pro lidi, kteří jsou praktičtější a minimalističtější, se určitě sní o konkrétní posteli - stojí za to přemýšlet o tomto tématu déle. Líbí se nám postele vyrobené z teplého, masivního dřeva nebo možná s mosazným rámem? Hladký a jednoduchý nebo čalouněný a s ozdobnou čelní deskou? Pak matrace: tvrdá, měkká, pěna, pružina nebo možná ekologická? Vysvětlete svůj jazyk, pak napišme vše, co musíte mít ve své vysněné posteli, a začněte hledat pomocí seznamu připraveného tímto způsobem (můžete začít z internetu). U romantických duší nebo s uměleckými sklony je při uspořádání ložnice důležitá nejen dobře zvolená postel, ale také celková atmosféra interiéru. Něco, co si praktická mysl nemusí všimnout zpočátku, se jistě ocení během používání. Proto stojí za to, že nemáte sebevědomí, pokud jde o vaše rozhodnutí, a „unášíte“ pro aranžování, konzultujte svou vizi s odborníkem: návrhářem interiérů nebo stylistkou.

Podnebí: 15 inspirací k pádu

Který nábytek přináší do interiéru ložnice zvláštní atmosféru? Bezpochyby můžeme uvažovat o toaletním stolku, stylovém nebo návrhářském křesle s podnožkou pro odpočinek a čtení, stylovém nebo moderním prádelníku a nočních stolcích - k páru nebo zcela odlišnému a ne zřejmému (ve formě například krásné židle). Na začátku stojí za to, aniž byste si byli vědomi prostorových omezení interiéru ložnice, vybrat si ve své mysli nábytek do ložnice, který bychom chtěli mít nejvíc, který vyhovuje většině našich potřeb (nejen praktický, ale také estetický), tj. Vybrat nábytek, na který se rádi podíváme a který v nás vyvolává dobré emoce). Někdy je lepší udělat odchylku od čistého funkcionalismu „ve prospěch krásné věci“, která nám jednoduše poskytne spokojenost a úsměv. Pak - skvělé ověření. Měříme přesně každou zeď, sklon a výšku kolenní stěny (pokud je naše ložnice v podkroví). Virtuální Postavíme postel do ložnicového prostoru (nejdůležitější kus ložnicového nábytku, bezpochyby), označíme obsazené pole provázkem nebo páskou a sledujeme, jak se tvaruje prostor kolem něj. Pokud jsme se rozhodli na toaletním stolku, pojďme si vybrat místo pro to, které nebude bránit vstávání od rána Při vstupu a výstupu z ložnice nedávejte nic „na cestu“, aby další nábytek nerušil a usnadnil fungování v ložnici.

Uspořádání ložnic: komoda jako toaletní stolek INSPIRACE GALERIE

Chcete-li najít místo pro stylové křeslo s opěrkou pro nohy, zkuste najít místo nejblíže dennímu světlu nebo v rohu interiéru ložnice, takže koutek pro čtení a relaxaci je optimální jak během dne, tak i večer. Pokud má podkrovní ložnice kolenní stěnu střední výšky, vyplatí se ji vyvinout pro nízkou polici nebo komodu - pak využijeme stávající architekturu a doplníme interiér ložnice funkčním nábytkem. Vzpomeňme si také na barvy - chtějí-li si obléci čalouněné lůžko nebo křeslo v živé barvě, zkuste tónovat další doplňky, takže naše ložnice podporuje odpočinek a relaxaci, zklidňuje myšlenky a uklidňuje se.

Dřevěný nábytek do obývacího pokoje: starožitný moderní nábytek KONTRA! FOTOGALERIE!

Jak vyzdobit ložnici: vybíráme dekorace a doplňky

V dodatcích do ložnice je nejdůležitější moderování a barva . Ložnice, jako místnost sloužící hlavně pro volný čas, by měla být uspořádána jednoduše, bez zbytečných drobností nebo nadbytečného nábytku a předmětů. Zvláštní pozornost při sestavování doplňků do ložnice je třeba věnovat pozornost barvě postele (zejména pokud je čalouněná), záclon a koberců. Tyto tři prvky by měly být konzistentní a harmonicky si navzájem korespondovat. To samozřejmě neznamená, že by měly mít stejnou barvu. Jejich barvy a textury by však měly dobře ladit a vzájemně se doplňovat. Běžné barevné tóny nebo sousední odstíny v paletě barev budou dobrým klíčem při rozhodování o výběru těchto dekorativních prvků do ložnice . Například, pokud plánujete látku s bohatým vzorem na oponu, zkuste při výběru koberce a přehozy na postel zachovat zdrženlivost a monochromatismus. Krásný vzor na závěsu upoutá naši pozornost a potěšení, pouze pokud mu poskytneme diskrétní a jednoduché pozadí. Po stejné cestě stojí za to vybrat hladký, jednotný barevný materiál pro pokrývku postele. Protože postel se kupuje roky a dekorace se mění sezónně, výběr jednoduché čalounické tkaniny nám usnadní pozdější výměnu doplňků a osvěžení výzdoby ložnice.

Ložnice vytvořená k relaxaci!

Tkaniny a textilie, které plánujeme vyzdobit v naší ložnici, je dobré si vybrat z přírodních, prodyšných a pro světlo propustných materiálů. To zajistí dech a svěžest v ložnici, která by měla být vždy dobře větraná a bez prachu (těžké materiály mají vlastnost přitahovat prach a související roztoče). Plátěné nebo bavlněné záclony „mlhy“ poskytnou ochranu proti intenzivnímu slunci, zatímco pustí dovnitř optimální dávku denního světla a nezastaví pohyb vzduchu. Prádlo vyrobené z bavlněného saténu je také estetickým a zdravotně nezávadným řešením: během spánku naše pokožka volně dýchá, což má vliv na správnou termoregulaci celého těla. Kromě toho je bavlněný satén mimořádně příjemný na dotek a vyskytuje se prakticky ve všech možných provedeních a barvách. Měkký vlněný koberec nebo kůže z ovčí kůže uspořádané po obou stranách postele nám zaručí příjemný vstávání z postele a zároveň nepokryje krásnou parketovou podlahu v plné výši. Velké množství polštářů a koberečků je trochu přeceňováno. Velké množství z nich samozřejmě zahřívá obraz interiéru, ale rozhodně není nutné vybavit ložnici množstvím textilu, které nebudeme nutně používat nebo jejichž množství nepořádku zkrášluje interiér ložnice. Pokusme se omezit na jednu přehoz (bude to užitečné pro čtení na křesle v dlouhých zimních večerech), přehozy (nejlépe tónované a v jedné barvě) a navíc polštář vzhledem k posteli, který lze použít jak při sezení na křesle, tak při krátkém zdřímnutí. během dne. Místo četných doplňků se vyplatí zařídit ložnice světlem. Noční lampičky s materiálovými stínítky nebo skleněné podložky z barevného skla, které odráží světlo prizmaticky, přinášejí do ložnice příjemnou hru světla a stínu večer. Barvy materiálů a textilií v interiéru získají novou tvář - světlo zvýrazní texturu a změní barvu. Uspořádání prostoru světlem má další výhodu - změnou uspořádání lamp nebo změnou odstínů lamp výrazně ovlivníme příjem interiéru ložnice. Stojí za to poskytnout vám flexibilitu při změně uspořádání v závislosti na vaší náladě. To ovlivní plné a uspokojivé používání naší vysněné ložnice po mnoho let.

Více inspirace:

Ložnice: inspirace pro design interiéru

Módní tapety pro ložnice: spolehlivý způsob zdobení vašeho interiéru

Návrh ložnice s šatní skříní a koupelnou v mužském stylu FOTOGALERIE

Moderní ložnice v prosklených a béžových odstínech FOTOGALERIE

Elegantní uspořádání ložnic: nová tradice

Barvy stěn v ložnici BARVY A POCIT

Kategorie: