Který parní mop byste si měli vybrat? Máme osvědčené rady! Na fotografii model Steam XXL od společnosti Vileda, se šířkou hlavy až 40 cm.

Parní mop je zařízení s velkými výhodami. Díky tahům páry bez námahy odstraňuje nejen ty nejodolnější nečistoty, ale také odstraňuje škodlivé mikroorganismy, které může tradiční mop šířit po bytě. Co jiného stojí za to vědět? A jak si vybrat nejlepší parní mop pro vás?

Parní mop, podle názvu, pracuje na základě proudu páry, který prochází nohou zařízení, opatřeného textilním mikrovláknovým potahem - podobný tomu, který známe z některých tradičních modelů mopů. Nejdůležitější výhody parního mopu vyplývají z této technologie.

Parní mop - stojí to za to? Jaké jsou výhody?

Parní mop se určitě vyplatí koupit. Má mnoho výhod - především parní ráz čistí velmi efektivně, rozpouští i nepříjemné nečistoty, jako jsou stopy kamene na keramických dlaždicích nebo mnoho tzv. mokré skvrny na koberci. Nevyžaduje použití síly, jako při drhnutí, ani žádné chemické přípravky.

Povrch očištěný od mopu velmi rychle schne . Tvrdá podlaha se během několika minut odpaří. Nenajdeme na něm žádné pruhy ani pruhy! Koberec nebo koberec obvykle schne asi po půl hodině (přesný čas závisí na účinnosti větrání).

Velmi vysoká teplota také ničí téměř všechny mikroorganismy - odhaduje se, že díky ní zemře až 99, 9% bakterií, se kterými se doma setkáváme. Parní mop vám tedy umožní žít zdravěji, a to i v souvislosti s odstraňováním některých domácích chemikálií (do něj naléváme pouze čistou vodu bez čisticích přípravků). Je pohodlnější, bezpečnější, ekologičtější a úspornější.

Parní mop - co a jak jej používat?

Práce s parním mopem je velmi jednoduchá. Jen naplňte nádrž vodou, chvíli vyčkejte, dokud z trysky nezačne unikat horká pára, a nyní můžete jednat. Než sáhnete po parním mopu, vše, co musíte udělat, je důkladně vysát podlahu (zejména koberec).

Stejně jako tradiční mop lze parní mop použít i na různé povrchy - od keramických obkladů, terakot, kameniny a kamene až po nenatřené dřevěné podlahy, jakož i pro čištění, dezinfekci a osvěžení, tj. Obnovení živějších barev a neutrálního zápachu výše uvedených koberců a koberečků. (k tomu je k dispozici speciální potah nohou). Tuto příležitost ocení zejména rodiče malých dětí a lidé, kteří v bytě chovají zvířata.

U materiálů, které jsou citlivější na vlhkost nebo vysoké teploty, používejte pouze slabší proud páry. Při prvním použití parního mopu na daném povrchu vždy nejprve proveďte test. Na neviditelném místě (např. Tam, kde pohovka stojí denně), zkontrolujte, jak materiál reaguje na následné úrovně intenzity páry. Tímto způsobem bude zabráněno poškození povrchu.

Jaký parní mop stojí za to koupit?

Pro standardní domácí použití bude optimálním řešením plochý parní mop s vyměnitelnými kazetami . Pokud je však prioritou rychlé čištění na velké ploše, vyplatí se investovat do mopu se širší čisticí podložkou. Když zase často bojujeme s těžkými nečistotami, stojí za to sáhnout po modelu s vrstvami vyrobenými ze dvou typů mikrovláken - jemnějších a silnějších čisticích prostředků.

Je třeba si uvědomit, že použití parního mopu je výhodnější, čím širší je hlava - pak jedním úderem můžete umýt větší část podlahy. Je také důležité, aby hlava byla otočná, tj. Měla největší možný rozsah pohybu (např. 180 ° C). Díky tomu se snadno dostanete ke všem koutům, jako jsou obtížně dostupná místa pod nábytkem nebo rohy.

Před nákupem se ujistěte, že je parní mop vybaven vhodným regulátorem hladiny páry - vlhkost vyčištěných povrchů závisí na něm, a tedy možnost získání sterilní čistoty bez rizika poškození.

Nepodceňujte hmotnost zařízení - i když je to nejúčinnější, ale těžké, nebude podporovat čištění. Nakonec je důležité, aby parní mop měl délku kabelu alespoň 6 m, takže nevynucuje pravidelné odpojování ze zásuvky do zásuvky.

Kategorie: