Elektrický ohřívač Athena S (Purmo)

Elektrické ohřívače jsou velmi pohodlný systém vytápění domácností. Nechají vás vytápět váš domov bez zbytečného úsilí. Toto je dobré řešení, pokud si koupíme energeticky úsporný elektrický ohřívač. Jak si vybrat dobrý elektrický ohřívač, neplatit obrovské účty za elektřinu?

Elektrické ohřívače jsou velmi pohodlný způsob, jak vytápět váš domov, protože taková topná instalace nevyžaduje žádnou údržbu. Může to však být také drahé, takže před nákupem elektrických ohřívačů byste měli věnovat pozornost několika věcem.

Jaké jsou výhody elektrických ohřívačů?

  • snadnost použití;
  • schopnost je nainstalovat kdekoli;
  • nízké instalační náklady;
  • vlivu na životní prostředí;
  • schopnost řídit teplotu v místnosti.

Jak si koupit dobrý elektrický ohřívač?

Před nákupem topného tělesa se vyplatí věnovat pozornost jeho parametrům. Teprve potom si budeme moci vybrat radiátor, který místnost dobře vytápí, a zároveň nás nutí platit příliš vysoké účty.

Musíte se také dobře podívat na místnost, kterou chcete vytápět. Elektrický olejový ohřívač bude dobře fungovat v malých místnostech nebo koupelnách. Ve velkých místnostech - konvektor.

Které parametry stojí za to věnovat pozornost před zakoupením energeticky úsporného elektrického ohřívače?

  • Výkon - předpokládá se, že na každý metr čtvereční místnosti s výškou přesahující 2, 5 metru je potřeba vytápění 85 W. Je však třeba věnovat pozornost také typu konstrukce. Pokud chceme vytápět starý dům, může být potřeba vytápění vyšší a dokonce i více než 150 W na metr čtvereční.
  • Termostat - pokud je radiátor vybaven termostatem, jsme schopni regulovat jeho výkon a tím řídit teplo. To nám umožňuje přizpůsobit vytápění našim potřebám a snížit účty za energii.
  • Displej - je další funkce, která nám umožňuje snadno řídit provoz radiátoru.
  • Časovač - umožňuje nastavit vytápění na určitou dobu. Některé ohřívače mají funkci nastavení vytápění na týdenní bázi.

Jak funguje elektrický olejový ohřívač?

Elektrický olejový ohřívač je vhodný pro vytápění malých místností (např. Koupelen). Zařízení pracuje na principu topného oleje. Zahřívá se pomalu, takže je musíte zapamatovat, abyste je mohli spustit mnohem dříve (např. Zapněte se odpoledne, abyste se večer mohli vykoupat v teplé koupelně). Jeho výhodou je však to, že zůstává velmi teplo.

Elektrické konvektorové topení

Elektrický konvektor je vhodný do větších místností. Může být také použit k vytápění technických místností. Je vybaven deskou nebo topením a ochranou proti přehřátí. Zahřívá se velmi rychle, ale také rychle ztrácí teplo.

Elektrický mini radiátor

V PRL se takové topné tělesa nazývaly farelkach. Jedná se o malé ohřívače, které nasávají vzduch na jedné straně, ohřívají ho spirálou a vyfukují ho na druhou. Snadno se přenášejí, takže je lze použít jako přídavné topení, např. V zimě v dětském pokoji.

Jak funguje infračervený elektrický ohřívač?

Infračervené vytápění je ve srovnání s přirozeným vytápěním ve formě slunečního světla. Umožňuje rovnoměrné vyzařování tepla, snižuje cirkulaci vzduchu v místnostech. U tohoto způsobu vytápění neexistuje žádný teplotní rozdíl mezi stropem a podlahou. Doporučuje se alergikům - nedostatek cirkulace vzduchu brání pohybu mikroorganismů nebo znečištění.

Vyplatí se koupit elektrický ohřívač?

Nákup elektrických ohřívačů je velmi dobrým řešením. Souvisí to s úsporami - nemusíme investovat do drahých pecí a paliv nebo distribuovat drahé instalace. Elektrické ohřívače lze instalovat všude a v každé místnosti. Před nákupem a instalací věnujte pozornost parametrům radiátorů a vyberte ty, které budou schopny místnost vytápět.

Keramické obklady do koupelny

Dřez v hlavní roli

Průmyslová koupelna izolovaná dřevem

Kategorie: