Stůl, vhodné menu a smějící se hosté - to stačí pro úspěšnou zahradní slavnost

Léto není jen čas na tradiční grilování na zahradě, ale také tzv. Zahradní párty. Víte, jak je uspořádat tak, aby byly opravdu úspěšné? Znáte pravidla pro takovou párty? Jaký je nejlepší způsob, jak sloužit hostům k jídlu? Připravili jsme konkrétní nápady a inspirace, které budou užitečné nejen pro začátečníky!

Co je to zahradní slavnost a odkud to přišlo?

Zahradní slavnost je populární tradicí v Anglii i ve Spojených státech. Je dobré vědět, že se může vztahovat na velmi odlišné typy večírků, ale měla by se dodržovat některá pravidla: událost se musí konat venku (ve výchozím nastavení na zahradě, ale to není nutná podmínka), nejlépe během dne. Během hostů jedí něco k jídlu a pití a celá událost má být lehká, příležitostná.

Zahradní slavnost může být grilem, a tedy velmi neformální událostí, během které se můžeme zašpinit a naplnit obsah vašeho srdce, ale může se také stát elegantní slavností s občerstvením a šampaňským. V závislosti na příležitosti - zahradní slavnost je setkání s přáteli, narozeniny nebo dokonce svatba, takže můžeme přijít s jakýmkoli uspořádáním zahrady.

Uspořádání zahradní párty - do čeho se vyplatí investovat?

Setkání s přáteli - taková zahradní slavnost se bude pravděpodobně opakovat často, takže stojí za to koupit zahradní nábytek (stůl, lavičky, židle), investovat do slušného grilu a přemýšlet o dekoracích, díky nimž bude vaše setkání příjemnější, když se setmí. Dobrým nápadem budou solární lampy, LED girlandy a velké lucerny se svíčkami. Hosté by měli být pohodlní a lepší, aby měli vždy místo k sezení.

Formální recepce, například výročí nebo výročí svatby - v ideálním případě mohou hosté sedět u většího stolu, elegantně zakrytého. Zde se vzdáváme jednorázového nádobí pro tradiční nádobí. Na stole se mohou objevit květiny a svíčky. Věnec světel, zavěšený na stromech, je vždy působivý. Nechte zahradu krásně osvětlit!

Svatební hostina ve stylu zahradní slavnosti - náklady jsou jistě největší ze všech návrhů, ale samotná akce bude nezapomenutelná. Nejbezpečnější možností je pronajmout si stan. Aby vás neobtěžoval, vyzvěte společnost, aby postavila stan, pronajala stoly a židle a postarala se o dodávku elektřiny. Pronájem takové agentury stojí několik tisíc zlotých.

Zahradní párty pro děti. Barevné stoly, židle nebo poufs, papírové girlandy a místo pro zábavu - zní to jako perfektní párty pro děti na čerstvém vzduchu. Aby byla zábava nezapomenutelná, najměte si animátora nebo si sami vytvořte řadu her a soutěží. Děti mohou sedět na přikrývkách. Visí papírové girlandy a balóny na stromech a plotu. Připravte si malé občerstvení, nejlépe ve formě ovoce a mini-sendvičů. Nezapomeňte na velké množství limonády, barevných brčka a deštníků na papírové kelímky. Hudba by měla také znít v zahradě - můžete varovat sousedy, že to bude v ten den hlasité! Je důležité, aby se děti nenudily. Aby byla celá akce ještě atraktivnější, přijďte s tématem a požádejte účastníky, aby si vyměnili oblečení.

Jak zastřešit terasu? 9 inspirací

Zahradní slavnost: dekorace

Co vždy stojí za to kouzlit hosty? Přemýšlejte o pohodlí - poufs, deky (také jako ochrana při chladnějších večerech), stejně jako osvětlení nálad. To je vše, co musíte vykouzlit kouzelnou zahradní slavnost. Nezapomeňte však na nejdůležitější - chutné jídlo!

Zahradní slavnost: menu

Pokud organizujete zahradní párty ve formě grilu, pravděpodobně víte, co sloužit hostům (kromě tradičních uzenin připravujte také špízy a barevné saláty). Co když má strana elegantnější charakter? Zde nejlépe fungují malé občerstvení, tzv. „Finger food“. Hlavní věc je, že každá porce může být snědena, aniž by se musela řezat na talíři.

Ukázkové menu pro zahradní slavnost (můžete si vybrat libovolné číslo):

 • knedlíky se zeleninou a sýrem mozzarella;
 • mini-sendviče s klobásou, sýrem a zeleninou, plněné párátky;
 • krevety v těstíčku (nebo smažené v másle);
 • ovocné špízy;
 • minitartky s brokolicí a sýrem;
 • tortilly s masovou nebo zeleninovou náplní;
 • dorty, nakrájené na malé kousky;
 • hummus;
 • miniserniczki;
 • muffiny;
 • k pití: osvěžující limonáda.

Oblečení pro zahradní párty

Jak se oblékat na zahradní slavnost? Oblékání platí pouze pro formálnější strany. Pak chatrné šaty, sandály (ne vysoké podpatky!), Stejně jako klobouky v podobě klobouků (ochrana proti slunci) budou skvělé pro dámy. Pánové si mohou obléci košile s krátkým rukávem, kalhotami nebo kraťasy a sportovní obuv. Takzvaná sportovní elegance bude dobře fungovat.

Důležité: Pokud očekáváte, že hosté budou dodržovat kód oblékání, nezapomeňte jej zahrnout do pozvánky na zahradní slavnost.

Zahradní slavnost: inspirace

A konečně hrstka zajímavých a praktických nápadů, které potěší jakoukoli venkovní párty.

 • Kovové kbelíky jsou skvělé svícny! Položte květiny na vodu a přidejte ohřívače, které se vznáší na povrchu.
 • Visí lucerny na stromech. Z zahrady udělají magickou zemi. K tomu použijte stuhy nebo provázky.
 • Položte obyčejné dřevěné palety na zem a rozložte přikrývky a polštáře. Bude to velmi pohodlné, i když nemáte zahradní nábytek.
 • Jako nádoby na příbory a brčka používejte malé hrnce.
 • Umístěte květinové krabice poblíž stolu - budou skvělou ozdobou.
 • Dokonce i na dokonalý zahradní stůl položte ubrus. Ihned se z pravidelného grilu promění skutečná zahradní slavnost!
 • Připravte odpadkové koše s možností segregace odpadu. Nechte akci proběhnout v duchu eko.

Zahradní slavnost je hodně legrace a slavnost, která se nemůže pokazit. Bavte se!

Vybíráme solární lampy

Jak osvětlit terasu?

Královny balkónů a teras - pelargónie!

Kategorie: