Zajíčci z kolekce „Králíci“ značky Rosenthal jsou krásná velikonoční dekorace. Figurky jsou vyrobeny z porcelánu, takže si budou moci dům ozdobit roky a časem se stanou cenným rodinným suvenýrem.

Čistý dům na Velikonoce? To obvykle znamená velké jarní čištění. Základní radou je samozřejmě pravidelné úklid - nemusíte se před Vánoci příliš snažit. Všichni však víme, že s časem a nadšením pro čištění se to liší. Proto radíme, jak připravit dům na Velikonoce efektivně a příjemně. Získejte 10 tipů pro zaneprázdněné lidi!

Hosté jsou téměř ve dveřích a ty si v bytě pohráváte … Stojí za to udělat vše pro to, abyste se vyhnuli panice na poslední chvíli v panice. Samotné čištění trvá nějakou dobu, ale rozdělení do mnoha fází bude prakticky nepostřehnutelné. Velikonoce jsou také chutná jídla a krásné dekorace.

1. Dobré plánování

Neubližuje připravit klasický akční plán - nejlépe napsaný tak dlouho, jak je to možné, a to i po dobu 2 týdnů. Každý den zkontrolujeme, co se stalo, a tímto způsobem se budeme ještě více motivovat k další práci. Dobrý kontrolní seznam, ze kterého průběžně odstraňujeme dokončené operace, je klíčem k úspěchu!

2. Čištění a mytí předem

Nějakou práci lze udělat mnohem dříve. Dobrý příklad: čištění oken a záclony. Nemusíme to nechat na poslední chvíli, okna se do Velikonoc znovu nezašpiní. Další předběžnou prací je čištění koberců. Protože mohou vážit hodně, je lepší delegovat tento úkol na nejsilnějšího člena rodiny, který bude vykonávat práci venku. Dříve se také můžeme postarat o mytí a vysávání lamp. Jedno z pravidel čištění říká, že začneme shora dolů a koncem dole (podlahy), takže péče o lustry a lampy na samém začátku je dobrý nápad.

3. Vycházíme z nejvíce špinavé místnosti

Základem je dobrá motivace, takže začněme s těmi nejobtížnějšími věcmi - v místnosti, kde je nejjednodušší se zašpinit. To je obvykle kuchyně, zvláště pokud se často necháme unášet kulinářskými fantaziemi. Nezapomeňte začít s úklidem shora: police, skříňky, pracovní desky a nakonec podlaha. Chcete-li se dostat z kopce, nejprve omyjte topnou desku, kde ráda hromadí nepříjemný tuk.

Nenechte si ujít: Jak vyčistit dům? Způsoby a akční plán >>>

4. Objednávky

Pokud jde o pořadí čištění, je třeba si pamatovat dvě pravidla. Nejprve ze všeho, jak je uvedeno v tipu výše, jdeme shora dolů, tj. Nejprve čistíme lampy, poté horní skříňky, police a police, nakonec vrcholy a konec podlahy. Důvod je jednoduchý: při čištění polic nebo skříní může na podlahu náhodně spadnout prach. Pokud ji tedy na začátku vyčistíme, práce bude zbytečná a bude se muset opakovat.

Za druhé, jdeme zevnitř ven, tj. Vyjmeme všechno ze skříní a polic, umyjeme je a teprve potom přejdeme k čištění čelních ploch.

Připravte si dobrý akční plán - je to klíč k úspěchu!

5. Usnadňujeme úkoly

Klíčem k rychlému čištění je použití správného příslušenství a čisticích prostředků. Některé patenty nejsou ani zřejmé. Například žaluzie lze efektivně čistit mokrou ponožkou zasunutou přes ruku. Myčka zase chytře vymyje dekorace a ozdoby, čímž šetří čas na jejich důkladné vyčištění (samozřejmě musíte zajistit, aby malé věci byly bezpečné pro myčku). K čištění použijte savé mopy a utěrky z mikrovláken. Tkaniny navlhčené čisticím prostředkem budou také skvěle fungovat. Obtížná špína ve výklencích? Použijte starý zubní kartáček.

6. Týmová práce s cenou

Stojí za to proměnit úklidovou práci v zábavu. Například najednou se všichni členové domácnosti stěhují do svých úkolů. Nastavili jsme budík na vybranou hodinu - když zazvoní, každý přestane pracovat a pak přijde čas na něco příjemného, například společných her, sledování televize nebo dokonce jíst pizzu.

7. Dobrý plán vaření

Nezapomeňte, že nemusíte trávit hodiny v kuchyni. Připravte si nádobí sami, které nevyžadují příliš mnoho úsilí - a můžete si některé koupit a opravdu nikdo nebude urazen! Mezi typické velikonoční pochoutky, které můžete snadno připravit, patří pečená masa. Stačí marinovat, sezonovat a vložit do trouby na stanovenou dobu (podle receptury). Budete také rychle připravovat domácí křen, různé saláty, Pesach a kyselou polévku. Pokud jde o dorty, můžete snadno péct sendviče nebo tvarohový koláč. Recepty na mazurky také nejsou složité a vy si je můžete najmout celou rodinu, abyste je vyzdobili - zaručená dobrá zábava.

Viz také: Jak zdobit mazurky? >>>

Vynikající jídla a kreativní dekorace vytvářejí na velikonoční stůl krásný celek

8. Jednoduché velikonoční dekorace

Velikonoce jsou dobrou příležitostí, jak na jaře proměnit interiér. Vše, co potřebujete, jsou malé velikonoční dekorace a dekorace pro kutily. Řeřicha ve vejcích, velikonoční dekorace z větviček az toho, co máme po ruce, velikonoční vajíčka a malovaná vajíčka - existuje mnoho možností. Musíte jen dobře naplánovat svou práci!

Také vás bude zajímat:

9. velikonoční stůl

Bílý porcelán a lesklé příbory jsou naprosto dost. Další doporučené barvy jsou barvy spojené s pružinou: zejména zelená a žlutá. Pokud nemáte čas připravit velikonoční dekorace, položte na stůl vázu s květinami: tulipány nebo narcisy.

Viz také: Více o velikonočních stolech >>>

Velikonoční vajíčka a květiny - k radosti Vánoc se nemusíte tolik věnovat

10. Objednávky na poslední chvíli

A co když mají hosté za 15 minut klesnout a vše nebylo dokončeno? Existují ad hoc řešení, která … nikdo jiný nemusí vědět. Použijte prázdné prostory k plnění rozházených věcí: skříně, police a dokonce i trouba a myčka nádobí. Žádný z hostů se tam nebude dívat! Rychlá akce s vysavačem (s různými tipy) zase odstraní drobky a nečistoty, které se nedávno nahromadily.

Velikonoční dekorace - nápady a FOTOGALERIE

Velikonoční dekorace od vás jsou úlevou pro váš domácí rozpočet a také způsob, jak se bavit. Nezapomeňte na ni pozvat všechny členy domácnosti!

Velikonoční čelenka: Velikonoční zajíček na vánoční dekorace!

Velikonoční vajíčka malovaná prsty: dobrý nápad pro rodinnou zábavu!

Velikonoční věnce

Mnoho jednoduchých, ale stylových velikonoční dekorace

Kategorie: