Moderní sprchový kout nepůjde bez sprinkleru, který z rychlé řasenky udělá relaxační koupel. Doporučujeme Algeo od FERRO - sprinkler se sprchou a baterií. Souprava obsahuje sprchový kohoutek s horním vývodem vybavený keramickým regulátorem, potažený chromovou vrstvou. Baterie se vyznačuje jednoduchým tvarem s klasickou zefektivněnou řadou se zajímavým motivem přesýpacích hodin používaným v těle a držadle kliky.

Sprchový kout bez sprchové vaničky vypadá působivě a zároveň se snadno udržuje v čistotě. Stěny jsou pokryty dlaždicemi a sprchová vanička nahrazuje podlahu. To je nejlepší důkaz, že dekorace koupelny nemusí být schématické! Zkontrolujte, proč byste měli mít sprchový kout ve výklenku. Podívejte se také na fotogalerii s koupelnami bez kabiny.

Při přípravě koupelny často hledáme standardní řešení a hotové výrobky. Koupíme sprchový kout a kabiny, zvolíme typ skla, profily a jak otevřít dveře.

Nabídka je bohatá, takže můžete snadno najít sprchový kout ve tvaru a velikosti, které odpovídají interiéru koupelny. Skutečně pohodlné, velké a moderní sprchové kouty jsou však značné náklady. Uspořádání moderní koupelny. velmi často se odchýlíme od standardních řešení se zaměřením na praktický minimalismus. Stále častěji se rozhodneme sprchovat bez sprchové vaničky, což ve skutečnosti vytváří extrémně účinnou sprchovou zónu. Za zmínku stojí, protože takovou sprchu lze provést v koupelně. Koupelny se sprchou bez sprchové vaničky vypadají skvěle a jsou pohodlné.

.. Vybereme si koupelnu se sprchou - tipy, FOTKY, inspirace >>>

Sprchový kout bez sprchové vaničky: estetika a bezpečnost

Sprchový kout bez sprchové vaničky: jak si vybrat sprchový kout pro koupelnu?

Uspořádání koupelny a vzdání se připravené sprchové kabiny pomáhá především přizpůsobit rozložení toaletního vybavení rozměrům interiéru. Například sprchový kout může pokrýt celou šířku malé koupelny. Není tedy důležité, zda je vzdálenost mezi stěnami 95, 100 nebo 125 cm - tento prostor slouží k upevnění sprchy do vybrání. V malých koupelnách může mít nedostatek sprchové kabiny navíc dobrý dopad na prostorový zážitek - záclony nebo skleněné posuvné dveře nejsou úplně zavřené, zatímco sprchová kabina neodvolatelně „zabírá prostor“. Sprchové výklenky jsou často speciálně navrženy, protože je to způsob, jak efektivně využít prostor malé koupelny. Při uspořádání koupelny je velmi výhodné diskrétní oddělení koupací zóny. Vzhledem k tomu, že sprcha vstupuje jako skříň ve zdi, zdá se, že zbývající prostor koupelny je větší a není přetížen zařízeními. Sprchová kabina není pro výklenek nutná. Vše, co potřebujete, jsou dveře nebo dokonce opona. Extrakce nástřikem stěnou nebo stěnami poskytuje další možnosti zajímavého uspořádání interiéru koupelny. Čím větší je koupelna, tím více je a koupelna se stává ještě zábavnější.

Proč stojí za to se sprchovat ve výklenku:

 • poskytuje větší flexibilitu při uspořádání koupelny, možnost použití neobvyklých povrchů (místa pod šikmými plochami);
 • stěna oddělující sprej může být dodatečně použita k rozdělení vnitřku koupelny nebo základny jiných zařízení na ní;
 • můžete se vzdát sprchové vaničky, dokončit podlahy a stěny koupelny stejným způsobem;
 • šetří to - dveře do výklenku stojí méně než celá kabina.

Co hledat při lyžování bez kabiny:

 • při sprchování s plnými stěnami musíte mít na paměti dobré osvětlení;
 • vybrání nesmí být příliš těsné. Zdicí stěny vytvoří větší pocit uzavření než průhledná kabina;
 • podmínkou dlouhého provozu je pečlivost výkonu. Stěny a podlaha musí být dobře izolovány.

Sprchová hlavice se sprchou a Algeo faucetem

Sprchová hlavice Algeo uvedená na fotografii v horní části článku je vybavena diskovou hlavou o průměru 20 cm. Snadné odstranění vodního kamene zajišťuje užitečný systém Easy Clean.

Funkčnost systému je navíc zaručena sprchovou rukojetí namontovanou na posuvné rukojeti a připojenou ke spínači pomocí chromované hadice o délce 150 cm. Třífunkční ruční sprcha o průměru 11 cm je vybavena systémem odstraňování vápenců Easy Clean.

Přepínání zdroje vody mezi sprinklerem a držadlem sprchy se provádí intuitivně díky použití spínače s keramickou vložkou.

Podrobnosti o ferro.pl

Proč stojí za to se sprchovat ve výklenku:

 • poskytuje větší flexibilitu při uspořádání koupelny, možnost použití neobvyklých povrchů (místa pod šikmými plochami);
 • stěna oddělující sprej může být dodatečně použita k rozdělení vnitřku koupelny nebo základny jiných zařízení na ní;
 • můžete se vzdát sprchové vaničky, dokončit podlahy a stěny koupelny stejným způsobem;
 • šetří to - dveře do výklenku stojí méně než celá kabina.

Co hledat při lyžování bez kabiny:

 • při sprchování s plnými stěnami musíte mít na paměti dobré osvětlení;
 • vybrání nesmí být příliš těsné. Zdicí stěny vytvoří větší pocit uzavření než průhledná kabina;
 • podmínkou dlouhého provozu je pečlivost výkonu. Stěny a podlaha musí být dobře izolovány.

Design koupelny: sprchový kout bez sprchové vaničky

Sprchový kout bez sprchové vaničky: koupelnová stěna nabízí možnosti

Přednost stěny koupelny jako prvku uzavírajícího rozstřikovanou zónu nad panelem sprchového koutu spočívá v tom, že může být tvarována, dokončována a dána dodatečnými funkcemi. Sprchová kabina může být částečně nebo úplně zasklená (s okny, trámy, skleněnými tvárnicemi). Může mít kamenné police, výklenky pro kosmetiku nebo - rozšířené - vytvářet kamenná sedadla. Na stěny koupelny lze instalovat baterie a hydromasážní trysky. Sprchový kout, který obklopuje stěny, nikoli sprchový kout, je spíše fragmentem koupelny, místem (nebo - pokud pokrývá větší plochu - prostorem) pro koupání než zařízením. To je často zdůrazněno úpravou, například stejnými dlaždicemi na stěnách a podlaze, ozdobným vzorem na stěně v postřikovací zóně, kamennou podlahou. Pravděpodobně největší praktickou výhodou stěny oddělující sprchu je to, že má dvě strany k použití. Zatímco na jedné omezuje mokrou zónu ke koupání, na druhé to může být podpora pro jiná zařízení. Nejde jen o zakrytí, ale také o užitek pro jiné účely: můžete na něj zavěsit zrcadlo v koupelně nebo o něj naklonit kus nábytku. Nejzajímavější efekty získáme skrytím instalačních stojanů na zavěšení toalety nebo umyvadla. To vytváří zcela nové možnosti pro uspořádání zařízení a rozdělení zón v koupelně. To samozřejmě platí spíše pro velké místnosti.

Moderní koupelna: sprcha bez sprchy GALERIE

Sprchový kout bez sprchové vaničky

Sprcha se může objevit v koupelně na opravdu jiném místě a dokonce s jiným stylem. Zde jsou populární nápady architektů, kde může být sprchový kout.

Rohová sprcha . Sprcha se může objevit v rohu místnosti (oddělená zeď). Toto je populární řešení, protože stačí pouze jeden oddíl - dokonce i skleněná stěna. Často se používají v koupelnách, kde jsou vana a sprcha v koupelně vedle sebe. Oddělení je kamennou zdí organizuje kompozici.

Sprcha mezi dvěma stěnami . Ve větších koupelnách si můžete vytvořit prohlubeň pro sprchování a přidat dvě příčky kolmé k delší stěně koupelny. Výsledný blok oddělí zóny v koupelně, například umyvadlo u vchodu a hygienickou hloubku.

Sprchový kout uprostřed koupelny . Uspořádání koupelny tímto způsobem se v poslední době stalo velmi běžným řešením. Uprostřed vybrání pro sprchování se může skládat ze dvou nebo tří stěn. Koupací zóna v tomto místě je řešením, které umožňuje nestandardní uspořádání koupací místnosti, ve které zařízení nestojí zdvořile proti stěnám.

Luxusní koupelnové doplňky . Sprchové vybrání může mít také nepravidelný tvar. Sprchové stěny ve tvaru zdiva nebo trojúhelníku vytvářejí v koupelně polootevřený prostor v koupelně. Rozprašovací prostor může být volně tvarován.

Koupelna se sprchovým koutem - přirozeně moderní

Sprchová kabina bez sprchové vaničky: jaké kabiny jsou módní?

Je snadné vidět, že v luxusních modelech sprchových kabin se skleněné povrchy zvětšují a profily, kliky a panty jsou stále méně nápadné. Design bojuje se smyslem pro uzavření. Místo tradiční sprchy je k dispozici diskrétně oddělená skleněná sprchová část. Nejmódnější kabiny jsou ty, které nevidíte - maximální sklo, minimální profily. Můžeme se tedy bez nich obejít? Stejně jako u sprchových vaniček. Módní jsou zcela ploché, nejlépe zapuštěné do podlahy. Pokud ztratí charakter povodí, do kterého vstupují, možná nejsou vůbec potřeba? Poslední myšlenkou producentů je kabina typu „walk-in“, tj. Bez dveří. Není to ani tak zařízení jako místo v koupelně zastíněné skleněnými tabulemi. Takže možná můžeme takový fragment prostoru oddělit sami?

Moderní sprchové kabiny a stropní sprchy: trendy ISH 2017

Koupelna se sprchou bez sprchové vaničky za zavřenými dveřmi

Samozřejmě, pro koupel, můžete zakrýt sprchu ve výklenku pravidelným sprchovým závěsem. Toto je nejlevnější a nejméně problematické řešení. Závěs lze rozepnout na tyč libovolné délky. I na zaoblené čelence. Sprchové dveře nabízené výrobci kabin jsou další možností. Existuje mnoho z nich, jsou k dispozici v různých velikostech, takže možnosti přizpůsobení modelu zářezům v koupelně jsou velké. Můžete si vybrat ty, které mají kromě otevíracích křídel pevné skleněné panely na jedné nebo dvou stranách, což vám umožňuje zavřít i široký otvor. Standardní výška dveří je 180 a 190 cm. Ta bude lepší, když je sprchová vanička rovná nebo ji vůbec vzdáme. Některé společnosti nabízejí ještě vyšší dveře (dokonce i přes 200 cm), ale stojí mnohem víc. Posuvné dveře jsou nejlepší pro malé koupelny, protože při otevírání nevyžadují volný prostor. Je důležité vybrat ty, které po zasunutí poskytnou pohodlný (ne příliš úzký) průchod. Houpací dvířka se otevírají dovnitř (při otevírání nekape voda), směrem ven (někteří to považují za bezpečnější) nebo se otáčí. Jsou pravé nebo levé, mají různé šířky a dodatečně nastavitelné, což vám umožňuje přizpůsobit je rozměrům vybrání.

Nejkrásnější koupelny: viz FOTOGALERIE

Nevíte, jak vyzdobit koupelnu? Podívejte se na náš návrh nejmódnějších koupelnových uspořádání a rozhodněte se, zda dáváte přednost koupelně na stromě, dlaždicích nebo možná v černé a bílé? Prohlédněte si galerie nejkrásnějších koupelen!

Moderní koupelna v dialogu s tradicí: trendy z ISH 2017

Mramorová koupelna u ložnice.

Autor: AMPROJEKT

bílá a dřevěná koupelna

Autor: RedCubeDesign

Kategorie: