Lustrové řetězy, které jsou volně zavěšeny, dělají lustr světlo.

Glamourové lampy jiskří krystaly a potěší oči pohledem. Styl, ve kterém jsou vytvořeny, je synonymem pro kouzlo a eleganci. Jeho vznik je spojen s americkým filmovým průmyslem, který vznikl v období vývoje art deco. Hollywoodské scénografické návrhy ze stříbrné obrazovky se staly inspirací pro aranžování luxusních interiérů. Pojďme se podívat na některé z nejpopulárnějších druhů lamp ve stylu kouzla, přímo z filmu "Great Gatsby".

Čím vyniká kouzelná lampa?

Glamour lampa je v tomto stylu důležitým prvkem interiérového designu. Hraje praktickou, ale také dekorativní funkci. Charakteristiky takového osvětlení? Především elegantní detaily, kouzlo, spojení s luxusem. V paletě barev dominují černá, bílá, stříbrná záře a průhledné detaily - především sklo a krystaly. V moderních interiérech je také zlato, měděný a mosazný stín. Glamourové lampy jsou také účinnými kontrasty a silou světelných odrazů poskytovaných uvedenými krystaly a jinými třpytivými prvky.

Stolní lampa Glamour - elegantní stolní dekorace

Stolní lampy Glamour mají klasický tvar. Jejich základna obvykle nabývá tvaru balastu (džbánu), přímého sloupu nebo několika křišťálových nebo kovových koulí umístěných nad sebou, které tvoří stonek nohy. Ačkoli nejoblíbenější barvou je stříbro, existují i černé, zlaté a měděné báze. Druhým podstatným prvkem kouzelné konstrukce lampy je stínítko. Nejčastěji má podobu válcového válce nebo komolého kužele. Glamour styl je plný výrazných kontrastů. Vidíme to na příkladu barev lamp. Dominantní barva stínítek je černá, což zajímavě zvýrazňuje rozlití světla ze stínítka, i když bílé stínítka jsou stejně módní.

Glamour noční lampa - náladová záře v ložnici

Stolní lampy Glamour se v zásadě neliší od vzhledu nočních lamp; i když ten druhý může být ozdoben více krystaly a náladovější. Jednoduché černé odstíny jsou často vyrobeny z materiálu zatemnění, který chrání oči před oslněním a směruje paprsek světla požadovaným směrem. Existují také skládané stínítka, jejichž textilie byla uspořádána do záhybů nebo záhybů. Klasickým příkladem kouzelné noční lampy je lampa, jejíž stínítko je rám pokrytý řetězci krystalů. Její vzhled dotváří uspořádání luxusní ložnice v půvabném stylu - prošívané čelní desky, lesklé látky a noční stolky s křišťálovými držadly.

Stropní lampa - kouzlo a různé formy

Stropní lampy Glamour jsou nejrozmanitější skupinou, někdy kompilací několika výše uvedených forem. První skupinou jsou svícny, víceramenné lustry. U tohoto typu lamp může mít každý světelný zdroj umístěný na samostatném lustrovém rameni malý stín, zatímco držáky světelného zdroje - náprstky nebo pouzdra napodobující vzhled svíček. Další dekorace jsou řetězce krystalů (obvykle průhledné) zavěšené ve formě věnců nebo přívěsků. Krystaly mohou mít tvar kapky, srdce nebo koule.

Druhou skupinou jsou velmi účinné lustry, jejichž tělo stojanu (například ve tvaru polokoule nebo hrušky) je zcela pokryto křišťálovými přívěsky. Vzhledem k velké velikosti budou tento typ lustrů fungovat jako dekorace schodiště. Tento typ lampy může viset v prostoru duše schodiště (tj. Volný prostor mezi schodem a balustrádou), díky čemuž bude viditelný z více než jednoho podlaží.

Samostatnou skupinou jsou závěsné glamourové lampy, které vypadají jako fontána. Křišťálové rampouchy nebo perly různé délky visí svisle a vytvářejí neobvyklý prostorový tvar.

Glamour lamp - z čeho jsou krystaly vyrobené?

Trh s lampami nabízí širokou škálu produktů dostupných pro každý rozpočet. Cena lampy však výrazně ovlivňuje kvalitu. V původních glamour lampách jsou krystaly vyrobeny z křišťálového skla - například Swarovski. Jednáme o vznešený materiál, který má jedinečnou hloubku a krásně se třpytí. Jejich náhradou jsou akrylové korálky, které nedávají plnou krásu, ale jsou oblíbené díky nízké ceně.

Kreativní stropní osvětlení

15 nápadů pro stojací lampy

Spider stropní lampy, nebo nápad pro kreativní osvětlení

Lampy a stínítka: jak vytvořit příjemnou náladu?

Kategorie: